Sanyo

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od jezevec »

maf3 píše:Podívam se nato v ponděli.Musím koupit STV9306.Pak se ozvu.Zatím všem moc díky.
VN trafo, vertikál... co bude další, procesor? Chudák zákazník, kdyby to dal do normálního servisu, tak ho to vyšlo levněji, jenže to se asi nedoví.
Nechápu, jak si můžeš troufnout opravovat telky na kšeft s tak mizernýma znalostma.

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#32 Příspěvek od maf3 »

To trafo jsem nekupoval.Mam ho už dlouho doma.Koupim jenom ten integrak.Bez něho se nepohnu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

maf3 píše:To trafo jsem nekupoval.Mam ho už dlouho doma.Koupim jenom ten integrak.Bez něho se nepohnu.
Před lety vyšla brožurka: "Televízia, nič jednoduchšie"(autor: Kožehuba). Evidentně ti chybí "úplné základy".
Než půjdeš kupovat ten integrák, kup si něco podobného, abys napřed něco "pochytil", když už se chceš "vrtat" ne zrovna v jednoduchém šasi 11AK37!!!
Až něco nastuduješ, a třeba H_OUT pro tebe nebude úplná "španělská vesnice", pak teprve tu telku oddekluj!!!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#34 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#35 Příspěvek od Mysteri »

kondik píše:
maf3 píše:Podívam se nato v ponděli.Musím koupit STV9306.Pak se ozvu.Zatím všem moc díky.
Bože na nebesiach, a prečo ideš kupovať vertikál keď ti vôbec nebeží riadok. Prosím ešte raz mu to vysvetlite, že to nemá zmysel (lebo ak to budem vysvetlovať ja, tak to bude s nadávkami).
Skúsim. ,,maf3", vieš aspoň ako pracuje trafo? Pre elektrotechnikov je to ako: Mama má Emu. Ema má mamu. :P Chápeš? Keď na primáry nemáš STRIEDAVÚ zložku, tak na sekundári nameráš veľké... :toilet: Zo sekunáru Vn trafa je napájaný vertikál a teraz zapni svoju sivú kôru mozgovú... :wink: Keď telku zapneš, tak aj bez meráka vieš, či Ti nabehol riadok, t.j. budenie Vnka. Podľa typického ,,zvuku" statickej elektriny a tak pod...A budenie na báze tranzistora - na to meranie Ti je multík tiež na DVE veci..., :lol:

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#36 Příspěvek od Frenky »

Přítomnost VN na obrazovce se dá lehce zjistit,stačí ruku přiložit zepředu !!!
Při zapnutí TV se zvedají krásně chlupy na ruce,VN působí i přes sko !!
Škoda,že to zvedne jen ty chloupky...to se ptal zákazník,zda by mu to nepomohlo...
:friday:

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#37 Příspěvek od maf3 »

Když zapnu telku tak neni slyšet vůbec nic.Žadna staticka elektřina.Jenom mi najede zvuk.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

kondik píše:
maf3 píše:Podívam se nato v ponděli.Musím koupit STV9306.Pak se ozvu.Zatím všem moc díky.
Bože na nebesiach, a prečo ideš kupovať vertikál keď ti vôbec nebeží riadok. Prosím ešte raz mu to vysvetlite, že to nemá zmysel (lebo ak to budem vysvetlovať ja, tak to bude s nadávkami).
Rozdíl mezi vertikálem a horizontálem dělá problémy více lidem, nejen v televizi, kterou si jsou schopní zbytečně postavit celou znovu:
http://cb.cwa1.net/clanky/pravo_anteny/
Račte si vybrat.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od jezevec »

maf3 píše:Když zapnu telku tak neni slyšet vůbec nic.Žadna staticka elektřina.Jenom mi najede zvuk.
Mafe3, "odborníku na plasmy", měl bys jít na školení do Hradce, zslabý by tě vyškolil. Asi byste si rozuměli.

Návštěvník

#40 Příspěvek od Návštěvník »

maf3 píše:Když zapnu telku tak neni slyšet vùbec nic.Žadna staticka elektøina.Jenom mi najede zvuk.
Na tvém místì , už bych hodil ruèník do ringu . Ivan

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#41 Příspěvek od maf3 »

Zdravim všechny.Žadny ručnik do ringu hazet nebudu.Prozkoumal jsem ten H_OUT a zjistil jsem podle planku,že je vadny smd odpor 2.2kohmu.Tak jsem ho vyměnil a telka je O.K.Jinak diky všem za rady a zdrbani.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#42 Příspěvek od masar »

Je dobře, že jsi se opřel o vlastní síly a snad tě to povzbudí do studia televizních obvodů, aby ses příště nemusel tady ptát jako Lama. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#43 Příspěvek od kokun »

maf3 píše:Zdravim všechny.Žadny ručnik do ringu hazet nebudu.Prozkoumal jsem ten H_OUT a zjistil jsem podle planku,že je vadny smd odpor 2.2kohmu.Tak jsem ho vyměnil a telka je O.K.Jinak diky všem za rady a zdrbani.
Zase "dokonalá" odpověď - tak nějak ale postrádá "poziční číslo" toho 2K2-SMD - nemyslíš?
A co je teda ten H_OUT?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#44 Příspěvek od maf3 »

Bylo to u video procesoru.Pozice R426 vystup SSC.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#45 Příspěvek od kokun »

maf3 píše:Bylo to u video procesoru.Pozice R426 vystup SSC.
A to ti kdo poradil?
Když my pořád nevíme, co je to ten H_OUT?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“