lampovy zesilovac z PL509

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#16 Příspěvek od valla »

elipsa píše:Mne by zajímalo při nejnižších frekvencích . Třeba na 40Hz.Nebo méně :roll:
mna tiez ale nemam taky generator :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

valla píše:sak je pravda ze ked sa prekroci strmost lampy tak je v prdeli a ja mam potvrdene ze to co smenj taham je dobre a nic sa lampe nastane,vykon celeho zosika nezalezi na anodovej strate ale na zapojeni aj z EL34 sa da dostat 100W a nic sa jej nastane ani ziadna zivotnost sa neskracuje :lol:
Obrázek
schema je okopirovana od madarskeho stroja APX 100 :wink:
Prosím, mám dotaz: Jak se překračuje strmost lampy? Můžeš mi to přiblížit? :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od valla »

ja som to zle napisal ja som to myslel tak ze ked sa prekroci kludovy prud tak sa moze stratit strmost lampy :?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

valla píše:ja som to zle napisal ja som to myslel tak ze ked sa prekroci kludovy prud tak sa moze stratit strmost lampy :?
A při překročení anodové ztráty ne? :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#20 Příspěvek od valla »

jo aj to :lol:

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#21 Příspěvek od elipsa »

A narůstá zkreslení.... V tom invertoru je ecc83? Nechtělo by to nějakou silnější?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Lukas-Peca »

To se mi taky stalo, v jednom rádiu jsem měl přetíženou koncovou lampu. Ve tmě bylo vidět, jak anoda slabě červeně žhne. Říkal jsem si, že je to dobré, že to nemůže ničemu škodit, když to rádio odpracuje jednu hodinu za rok. Nedávno jsem to chtěl zapnout, a ouha - nehrálo to. Nežhavila koncovka, ale přesto byla velice horká. Byla totiž bez vakua. Sklo to dlouhodobé tepelné přetížení nevydrželo a objevila se v něm vlasová prasklina...
Valla: jak bys chtěl u PL509 měnit strmost?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od pole »

Este mi povec ako sa da prekrocit strmost lampy.

Podla mojich vedomosti je strmost lampy nemeny parameter dany konstrukciou jej "elektrod", rovnako ako Ri, a zosilovaci cinitel u(mikro). Inak u * Ri * s = 1

Strmost je parameter ktory urcuje ako sa ti zmeni prud cez lampu po zmene napatie na riadiacej mirezke. To znamena ze ked zvacsis napatie na mriezke o napr 1V o kolko sa ti zvacsi prud tecuci anodov....

A zstrmost sa prekrocit neda:) Da sa len prekrocit povoleny prud Anodov, Straty na Anode, Napatie na "elektrodach".... ale strmost tazko. Mas v tom hokej...

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#24 Příspěvek od valla »

elipsa píše:A narůstá zkreslení.... V tom invertoru je ecc83? Nechtělo by to nějakou silnější?
jo je tam ECC83 a na co silnejsi? sak to staci

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#25 Příspěvek od valla »

pole píše:Este mi povec ako sa da prekrocit strmost lampy.

Podla mojich vedomosti je strmost lampy nemeny parameter dany konstrukciou jej "elektrod", rovnako ako Ri, a zosilovaci cinitel u(mikro). Inak u * Ri * s = 1

Strmost je parameter ktory urcuje ako sa ti zmeni prud cez lampu po zmene napatie na riadiacej mirezke. To znamena ze ked zvacsis napatie na mriezke o napr 1V o kolko sa ti zvacsi prud tecuci anodov....

A zstrmost sa prekrocit neda:) Da sa len prekrocit povoleny prud Anodov, Straty na Anode, Napatie na "elektrodach".... ale strmost tazko. Mas v tom hokej...
ja som to zle napisal uz som to raz pisal,ja som myslel ze prekrocenim kludoveho prudu moze lampa stratit strmost nie ju prekrocit :roll:

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#26 Příspěvek od pole »

Ak si tam pouzil taky invertor ako mas na scheme od neznameho madarskeho autora tak zbohom :) A este s ECC83 :)

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#27 Příspěvek od valla »

pole píše:Ak si tam pouzil taky invertor ako mas na scheme od neznameho madarskeho autora tak zbohom :) A este s ECC83 :)
jo ked ste tak mudry tak aky inventor tam mam dat?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#28 Příspěvek od pole »

SIce tie tvoje zosiky vyzeraju pekne (konecne si sa naucil zviazat kable a nedavat ich zbytocne dlhe) ale stale o tom prd vies :) (ale sak sa naucis)

Ten tvoj invertor co si tam dal. Nema moc dobru simetriu (vysup z K nieje vobec impedancne totozny s vystupom z A) Jedinu vyhodu co ma hentaky stupen je ze nepouziva 2 triody ale len jednu (a druhu cast mozes poiuzit ako preamp.... Hodi sa to tak do malych vykonov ale hentu kravu by som tym nezivil...

Jednoznacne pouzit tuto klasiku:
http://www.aikenamps.com/Schmitt.gif

A rozhodne nieco "Silnejsie" S vacsim Ia nez je ECC83
Napr ECC81
6SN7 - najdi si chcemu na googli pre hodnoty odporov pre tieto lampy nech nemusis vymyslat

+ samozrejme ze takto zapojene to bude mat mensie napatove zosilenie (bude to tichcie) preto pred to budes musist dat daky preamp (jeden triodovy stupen)

Jasne ze ti to pojde aj tak ako mas zapojene ale takto to pojde omnoho lepsie.... a bude to stabilnejsie, presnejsie s nisim skreslenim....

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#29 Příspěvek od valla »

mne brdo hovoril ze to mam spravit takto :lol:
tak teraz som z toho kokot

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše:mne brdo hovoril ze to mam spravit takto :lol:
tak teraz som z toho ko*ot
to teda si :lol: ja hovno sa tomu rozumiem, ale toto co si tu postvaral....... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“