lampovy zesilovac z PL509

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#31 Příspěvek od valla »

akoze mam spravit inventor ako je v marshall major 200W?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#32 Příspěvek od valla »

zdenoeddie píše:
valla píše:mne brdo hovoril ze to mam spravit takto :lol:
tak teraz som z toho ko*ot
to teda si :lol: ja hovno sa tomu rozumiem, ale toto co si tu postvaral....... :lol:
co vam seckym sibe :lol:
ja napisal som zle jednu vec co som myslel uplni inac nez som napisal a teraz budem za 🤐 ja toto je neco :evil:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše:
zdenoeddie píše:
valla píše:mne brdo hovoril ze to mam spravit takto :lol:
tak teraz som z toho ko*ot
to teda si :lol: ja hovno sa tomu rozumiem, ale toto co si tu postvaral....... :lol:
co vam seckym sibe :lol:
ja napisal som zle jednu vec co som myslel uplni inac nez som napisal a teraz budem za 🤐 ja toto je neco :evil:
:lol: co si si navaril to si ja zjec :lol:
este k tomu preampu, ak nemas 81, skus pouzit 85, len ak bude pouzita asi by bolo lepsie ju zmerat ci su rovnako opotrebovane obe systemy.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#34 Příspěvek od valla »

ecc85 je uplne na to nevhodna aby zosilovala aspon ako ecc 83 tak ju treba este budit.. :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

valla píše:ecc85 je uplne na to nevhodna aby zosilovala aspon ako ecc 83 tak ju treba este budit.. :roll:
Každou zesilovací lampu musíš něčím budit, jinak nemá co zesilovat.

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#36 Příspěvek od elipsa »

zesilovat :lol: U nebo I a občas naopak jak se hodí :roll:

zdenoeddie666

#37 Příspěvek od zdenoeddie666 »

No neviem co na to skusenejsi, ale ja by som ju pouzil. Popripade upravit zapojenie a pouzit ECC88 aj ked ma mensie zosilnenie a Ua ale ma vacsi Ia ako ECC83. Popripade kaskadu.

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#38 Příspěvek od elipsa »

U tý ecc88 bude problém s vyšším napájením. Mám jí rád ,ale tady se nehodí.

zdenoeddie666

#39 Příspěvek od zdenoeddie666 »

elipsa píše:U tý ecc88 bude problém s vyšším napájením. Mám jí rád ,ale tady se nehodí.
no napisal som mu ze upravit zapojenie, kvoli Ua :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#40 Příspěvek od valla »

Hill píše:
valla píše:ecc85 je uplne na to nevhodna aby zosilovala aspon ako ecc 83 tak ju treba este budit.. :roll:
Každou zesilovací lampu musíš něčím budit, jinak nemá co zesilovat.
ja som to tak myslel ze tej lampe nestci na vybudenie iba preamp ale musi mat este driver :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#41 Příspěvek od valla »

akoze tak to by som mal spravit invertor? ECC83+ECC82
http://www.drtube.com/schematics/marshall/200w.gif

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#42 Příspěvek od Hop377 »

Co stale vymyslas, vyssie Ti napisali, ze potrebujes silnejsi budic tych koncovych eliek, tak pouzi vykonnejsie elky do budica je ich cela kopa 6N30P, 6SN7, ECC99 atd. Len neviem ako Ti to vlastne funguje, ked si mi napisal, ze pracovny odpor koncovych eliek si nemas ziadny. :D
Inak nie je mi dost jasne ako moze elektronkovy guru, ako sa prezentujes na inom fore mat taketo problemy s kazdym zapojenim co postavi.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#43 Příspěvek od valla »

Hop377 píše:Co stale vymyslas, vyssie Ti napisali, ze potrebujes silnejsi budic tych koncovych eliek, tak pouzi vykonnejsie elky do budica je ich cela kopa 6N30P, 6SN7, ECC99 atd. Len neviem ako Ti to vlastne funguje, ked si mi napisal, ze pracovny odpor koncovych eliek si nemas ziadny. :D
Inak nie je mi dost jasne ako moze elektronkovy guru, ako sa prezentujes na inom fore mat taketo problemy s kazdym zapojenim co postavi.
ale ja nemam problemi,ja som sa napytal ze mam problem ale aky preamp by tam bol najvhodnejsi som chcel poradit :roll:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše:
Hop377 píše:Co stale vymyslas, vyssie Ti napisali, ze potrebujes silnejsi budic tych koncovych eliek, tak pouzi vykonnejsie elky do budica je ich cela kopa 6N30P, 6SN7, ECC99 atd. Len neviem ako Ti to vlastne funguje, ked si mi napisal, ze pracovny odpor koncovych eliek si nemas ziadny. :D
Inak nie je mi dost jasne ako moze elektronkovy guru, ako sa prezentujes na inom fore mat taketo problemy s kazdym zapojenim co postavi.
ale ja nemam problemi,ja som sa napytal ze mam problem ale aky preamp by tam bol najvhodnejsi som chcel poradit :roll:
preco si nechces dat poradit od ludi skusenejsich ako Ty?oni ti chcu len nadobre, ak posluchnes usetris si problemy ci uz teraz, alebo v buducnosti, tie lampy ti nevydrzia vela a tak akurat toto co by si do toho teraz vrazil potom preplatis 2x. Hlupy 2krat kupy............
Uprav ten koniec,a potom mozes riesit preamp. Podla mojich skromnych vedomosti si myslim ze Ti to bude teraz hrat inak s nejakym preampom, a inak ked si to upravis ako Ti radia. :wink:

Uživatelský avatar
elipsa
Příspěvky: 98
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#45 Příspěvek od elipsa »

Valla máš to udělaný pěkně. Mrkni na toto ,třeba ti to pomůže.
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5514
Snad to nebude nikoho iritovat. :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“