PHILIPS chassies L6

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

Kesso. ďakujem za nápovedu ale ta stranka mi nepomoze, lebo neviem po anglicky

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

Pre jezevec.
V stave ked je vysadeny su vsetky napätia OK ale su zavrete trisky. Pokial pridam SCREEN je vidiet náznak zrnenia a samozrejme spätne behy.
Napiste prosim co mam pomerať aby ste mi vedeli poradiť. ďakujem.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jezevec »

Přes AV to jede, on-screen zobrazuje?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Zmije píše:Zdravim, s podobnou závadou jsem se setkal u L6.1, když jsem TV dostal nešla zapnout, led nesvítila, rozdělal jsem ji a meřil jsem napětí, najednou se rozeběhla, odpojil jsem ji od sítě na půl dne, po zapnutí opět šla, přeletoval jsem podezřelé spoje, zakrytoval, přestala jít, po delším experimentování jsem zjistil, že se TV rozeběhne pokaždé, když se sondou dotknu emitoru 7505, přeletoval jsem ho, bez úspěchu, pomohla až jeho výměna. TV rok šla bez problému, jednou jsem se na ní díval, začaly se periodicky prodlužovat a zkracovat řádky, po 10min se celý obraz zbortil a zanedlouho se z TV začalo dýmit. Zjistil jsem, že vyhořel prakticky celý zdroj, zatim jsem zjistil vané:
  • 1501 D6506 D6514 TS7504 R3514 R3515 D6502
Neví někdo jaká může být příčina takové destrukce zdroje?
To samé se mi stalo u L6.2.TV nešel taktéž zapnout,po odkrytování a proměřování se sám spustil.Šel asi 1/2 roku,pak jak píšeš obraz začal blbnout až odešel celý zdroj.Zdroj jsem opravil a odkrytovaný jsem nechal puštěný,jel v pohodě asi 3h.Tak jsem jej zakrytoval,donesl do obýváku,kde bylo tepleji,zapnul a dívali jsme se.Po asi 1/2h se obraz začal chovat divně,trhalo s nim vykřivoval se.Tak jsem jej raději vypnul.Měnil jsem kondíky,proměřoval a měnil vyhřáté rezistory,nic nepomohlo.Proto bych také byl rád,zda se s tím někdo už setkal.Philipsy mi nějak nepřirostly k srdci. :?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

kutilmil píše:Kesso. ďakujem za nápovedu ale ta stranka mi nepomoze, lebo neviem po anglicky
Sjeď až dolů na stránku,tam si v překládači zvolíš jazyk a stránka se ti přeloží. :lol:

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#21 Příspěvek od Zmije »

Není to tak dávno, kdy jsem na zdejším fóru, četl, že L6 trpí na sršení ve VN, tak jsem teď reágoval, jestli mi mojí domněnku někdo nepotvrdí.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#22 Příspěvek od kutilmil »

Pre jezevec. Pres av ide OSD zobrazuje ale ked vypadne a potom ho zapnem tak v osd naskocia nejake nezmysli dali by sa prirovnať k nulám. po opätovnom alebo dlhsom vypnuti ide OK

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#23 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#24 Příspěvek od kutilmil »

Zmije píše:Není to tak dávno, kdy jsem na zdejším fóru, četl, že L6 trpí na sršení ve VN, tak jsem teď reágoval, jestli mi mojí domněnku někdo nepotvrdí.
Aj ja sa priklanam k tomu srsaniu v splitku, lebo som pohybal s vysokonapätovimi kablikami ocistil, ofukol splitko a krasavec slape ok us ale tri hodiny. Ten tranistor na pozicií 7505 som este nemenil, lebo naozaj nerad letujem suciastky pokial niesom presvedceny ze su vadne. Myslite si ze by to mohlo robyt to splitko??

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#25 Příspěvek od kutilmil »

kondik píše:
kutilmil píše:Kesso. ďakujem za nápovedu ale ta stranka mi nepomoze, lebo neviem po anglicky
Tak to si budeš musieť zaplatiť tlmočníka.
Platiť ho nemusím mám ho doma a ma aj kruhovu peciatku! :lol:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#26 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

kondik píše:
kutilmil píše:Ten tranistor na pozicií 7505 som este nemenil, lebo naozaj nerad letujem suciastky pokial niesom presvedceny ze su vadne.
Tak ty si 🤐 a to korunovaný, tento trand je všeobecne známy a mení sa ako ponožky. Odborníci ti napíšu aby si ho vymenil a ty tu píšeš o nezmysloch o VN a podobne, ja som týchto tieliek opravil toľko že si ich toľko ani neviel a ty tu ideš mudrovať o niečom čo je známe. Si obyčajný blb, hňup a vôl a lutujem ludí čo ti zverujú do opravy telky, lebo o nich nevieš NIČ.
Ďakujem za titulovanie ale to hovori vlastne o vasej inteligencií nie o mojej. Inac ja som nenapisal ze ho nevymenim ale napisal som ze som ho este nevymenil. Naucte sa citať plis.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#28 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Keby si ho vymenil hned (ako sa na tomto fore pisalo uz x-krat), tak tu cela tato kopa nezmyslov nemusela vzniknut.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#30 Příspěvek od Pesko »

kutilmil píše:Chlapy vymeneny 5voltovy stab. tranzistor, porucha pretrváva.
Tu píšeš ,že si ho vymenil a ďalej zasa že si ho ešte nevymenil .
Si prípad na zamyslenie.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“