Monitor LG Flatron L 1720B - už šlape

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Monitor LG Flatron L 1720B - už šlape

#1 Příspěvek od Brozicek »

Monitor LG Flatron L 1720B:
Při odpojeném kabelu svítí nápis "SELF DIAGNOSTICS .... NO SIGNAL....CHECK SIGNAL CABLE" a zapínací tlačítko svítí modře.
Po spojení kabelem z PC se ihned zobrazí "POWER SAVING MODE" a monitor okamžitě přejde do režimu spánku s jantarově svítícím zapínacím tlačítkem.
Žádné z ovládacích tlačítek na panelu nereaguje.
PS: Mám dva analogové kabely, jeden stačí zastrčit jen na straně monitoru a už monitor přejde do spánku, druhý musím zapojit na obou koncích a pak se monitor uspí.

Myslíte, že to půjde vyřešit zásahem do řídícího SW monitoru přes servisní menu (jakým "vícehmatem" se do něj dostanu), nebo se bude jednat o vadu HW s nutností servisního zásahu.
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 28 lis 2008, 21:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

PC je zapnute a je nastavene rozlisenie 1280x1024/60Hz?

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

rnbw píše:PC je zapnute a je nastavene rozlisenie 1280x1024/60Hz?
Monitor je kolegy, zkoušíme to na mém PC kde mám digitální připojení s rozlišením 1280x1024/60Hz. Po odpojení mého monitoru a připojení toho "vadného" na analogový kabel je monitor po zapnutí ihned v režimu spánku. Po připojení na Notebook se chová stejně, i když se NB přepne na externí monitor. Stejně tak "nepracuje" i na PC kolegy. Dříve u něj pracoval, kolega se dušuje, že s tlačítky monitoru nemanipuloval, ale ????, takových tvrzení jsem už v životě slyšel dost. Proto se ptám také na to servisní menu.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#4 Příspěvek od Brozicek »

Vzdávám to, žádný poradce se nenašel.

Rozebral jsem monitor - viz foto jak to v něm vypadá.
- Zkontroloval jsem zdroj, napětí 12 V i 5 V jsou OK.
- Na špičkách zdroje POWER se napětí podle stavu displeje mění od 0 do 2,5 V, signál žije ale nevím co tam má být.
- Na špičce zdroje BRT (???) je 0 nebo 5 V také podle stavu LCD, signál žije ale...??

Prohlédl jsem hlavní a jedinou kartu displeje a proměřil vedení od H a V synchronizace (šp. 13 a 14) od VGA konektoru až po nějaké R, C a SMD tranzistory. Nic přerušeného tam není, přechody obou tranzistorů mají očekávané úbytky (měřeno jako diody). Předpokládám, že by se měl displej probudit od signálů synchronizace a proto jsem šel po jejich cestě.

Bez schématu se závada asi nedá najít, bohužel :( .
Přílohy
LCD Jirka 005.jpg
(57.16 KiB) Staženo 55 x
LCD Jirka 006.jpg
(80.29 KiB) Staženo 81 x
LCD Jirka 010.jpg
(78.42 KiB) Staženo 96 x

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Kdyz pripojis ten monitor a restartujes PC tak nabiha tabulka biosu a ani to se Ti nezobrazi ? Pokud ne a kabely mas dobry tak je tedy KO monitor . . .

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#6 Příspěvek od Brozicek »

drabek06 píše:Kdyz pripojis ten monitor a restartujes PC tak nabiha tabulka biosu a ani to se Ti nezobrazi ? Pokud ne a kabely mas dobry tak je tedy KO monitor . . .
Mimo diagnostických nápisů z vlastního monitoru (viz původní dotaz) se z PC nezobrazí vůbec nic.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#7 Příspěvek od Jindra »

Zkusit požádat o schéma na sharefx.com
Jindra

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#8 Příspěvek od Jindra »

Nìco jsem našel tak jsem to poslal na email.

Jindra :wink:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

Mno nejsem si jistej zda se Ti to podari opravit. Ono krom zdroje a menicu tam neni co opravovat.

Ja sem pred rokem sehnal 17" LCD Samsung a choval se tak ze po zapnuti nabehl a litala po obraze hlaska ze nema signal a jakmile se pripojil LCD k PC tak se uspal a tim koncil. Nakonec sem na netu nasel ze A/D procesor co v tom je pouzitej je z vadny serie, lepe receno jsou vadny temer vsechny co se udelaly a je otazka casu az se LCD monitory s timhle IO zachovaj jako me . . .

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#10 Příspěvek od Brozicek »

Tak jsem ten LG monitor s pomoci schématu Jindry porazil a už šlape. Problém dělala SMD keramika C721 68 pF ve větvi H synchronizace, měla 25 ohm odpor a zkratovala H signál na kostru. Nahradil jsem ji "obří keramikou z šuplete", je to příšerné ale funguje to. Viz přiložené foto. Nebijte mne za provedení, nemám vhodný vercajk na profesionální opravu SMD součástek. Je to moc titěrné, ta vadná keramika byla dlouhá 1,5 mm a šířka byla 1 mm.
Když jsem ještě bez schématu došel k těm tranzistorům v H a V větvi netušil jsem, že po té vadné součástce již šlapu špičkami voltmetru. Schéma je schéma :D .
Přílohy
Flatron 003r.jpg
(65.56 KiB) Staženo 98 x
LG Flatron.JPG
(42.41 KiB) Staženo 183 x

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

Tak to gratuluju ke zdarile oprave :wink:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#12 Příspěvek od Jindra »

Též se pøipojuji ke gratulace a klobouk dolù, ty malé potvory to je radost letovat..

Jindra :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Letovat v pohode, vacsia sranda je zistit bez schemy hodnotu. Vtedy vymienam za nieco, co vyzera rovnako (rovnaka farba a rozmer), zatial mi to vzdy fungovalo.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#14 Příspěvek od Jindra »

U kondenzátoru jo je fakt mezi bobem a zemí vìdìt tu hodnotu, ono je to i sranda když se smíchají nové pak to pøebírej.... :D

Jindra :wink:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od breta1 »

Pokud je schema a znalost funkce, zpravidla hodnoty C odhadneme. Napr. v tomto pripade by to fungovalo i bez toho C.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“