Schéma na zesilovaè

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uwe zevl

Schéma na zesilovaè

#1 Příspěvek od Uwe zevl »

Zdravím Vás,
nedávno jsem dostal stereo zesilovaè s tranzistory KD366, KD367A a KD367B. Chybí tam nìkolik souèástek a já nemùžu nikde sehnat schéma. Pokud by jste prosím nìkdo vìdìl o nìjakém schématu, budu rád když mi ho darujete :), díky.
Obrázek
Obrázek

Uwe zevl

#2 Příspěvek od Uwe zevl »

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#3 Příspěvek od gino »

Vyzerá to na Tesla AZS 223. Schému nájdeš na uploade.

Uwe zevl

#4 Příspěvek od Uwe zevl »

gino píše:Vyzerá to na Tesla AZS 223. Schému nájdeš na uploade.
Strašnì moc ti dìkuju, akorát když to stahuju tak se mi to na 99,9% zastaví (nìjaká chyba) ale to si kdyžtak vyhledám nìkde jinde.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

Zkus použít na stažení jinej prohlížeč.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

To je AZS222 nebo 223, liší se minimálně.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Ten bude mít takových 25 let, u toho se dá čekat spousta poslechových zážitků.
zoxidované izostaty, svody keramických kondů, zvětšený sériový odpor elytů, chrastící potenciometry...

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#8 Příspěvek od martinekk »

Ale po pár úpravách to bude hrať výborne...

Uwe zevl

#9 Příspěvek od Uwe zevl »

Já jsem našel schéma na AZS 222 a vypadá to, že by to mìlo být ono. Píšou tam že asi šest odporù nahradily tøi sériovì zapojené diody, které propojují báze u tranzistorù a to tam se zdá že je pøipravené. Jediné co chybí jsou vývody (konektory). Jeden potenciometr témìø nejde ani otoèit - no uvidim, buï to bude fungovat nebo to budu mít jako náhradní souèástky.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Je to polovykuchanej vrak AZS222, jen do těch se dávaly KC809.
Trafo má dávat 2x18V/80VA, kdybys chtěl, několik originálních traf do tohoto zesu se mi válí doma. Předpětí je tvořeno třemi sériově spojenými diodami KY130/80, zasunutými v silikonové bužírce, tepelně svázané s chladičem /přitlačit/, provléct dírami v chladiči a zapojené jsou mezi báze koncových tranzistorů. Kam, co a jak vidíš ve schématu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

když už se s tím takhle budeš hrát, mrkni se na slovanet, tam je hezké vlákno o úpravě tohoto zesu
jedná se o nějaké biasování konce jestli se nepletu...

Uwe zevl

#12 Příspěvek od Uwe zevl »

sinclair píše:Je to polovykuchanej vrak AZS222, jen do tìch se dávaly KC809.
Trafo má dávat 2x18V/80VA, kdybys chtìl, nìkolik originálních traf do tohoto zesu se mi válí doma. Pøedpìtí je tvoøeno tøemi sériovì spojenými diodami KY130/80, zasunutými v silikonové bužírce, tepelnì svázané s chladièem /pøitlaèit/, provléct dírami v chladièi a zapojené jsou mezi báze koncových tranzistorù. Kam, co a jak vidíš ve schématu.

Uwe zevl

#13 Příspěvek od Uwe zevl »

sinclair píše:Je to polovykuchanej vrak AZS222, jen do tìch se dávaly KC809.
Trafo má dávat 2x18V/80VA, kdybys chtìl, nìkolik originálních traf do tohoto zesu se mi válí doma. Pøedpìtí je tvoøeno tøemi sériovì spojenými diodami KY130/80, zasunutými v silikonové bužírce, tepelnì svázané s chladièem /pøitlaèit/, provléct dírami v chladièi a zapojené jsou mezi báze koncových tranzistorù. Kam, co a jak vidíš ve schématu.
Díky za radu a hlavnì za tu nabídku. Napiš mi prosím na e-mail, za kolik by jsi mi to trafo prodal: V.Zival (zavinac) seznam.cz.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“