Návrh - online editor schémat

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

Návrh - online editor schémat

#1 Příspěvek od Zmije »

Zdravim. Nejsem si jistý, jestli se to zde již neprobíralo, ale nic jsem při hledání nenašel. Měl bych návrh, že by se pro zdejší fórum mohl udělat jednuduchý editor shémat, třeba jako java aplikace, ten by po nakreslení schéma převedl do nějakého textového formátu, ten odeslal na portál, kde by se uložil do db, při zobrazení by se opět odeslaly textové informace a javy aplikace by z nich vykouzlila opět schéma, myslim že by to usnadnilo vkládání schémat a ušetřilo nějaké místo v db. Jaký na to máte názor?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Hezka myslenka, ale kdo to udela? Ja kreslim v ProfiCADu, je zadarmo pro nekomercni vyuziti a export schematu do GIFu taky nezabere nic moc mista. Vetsina lidi, co sem vkladaji schemata je stejne nekresli, ale maji je treba oskenovany, nebo odnekud stazeny, ti nebudou ty schemata prekreslovat.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

Když se tu řeší nějaký problém, tak je většinou potřeba schéma poupravit a to se s obrázkama dělá špatně, možná by ten textový formát mohl být kompatibilní s nějakým univerzálním formátem do kterého umí exportovat programy jako eagle, nebo ProfiCAD, pokud teda nějaký existuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zmije píše:Měl bych návrh, že by se pro zdejší fórum mohl udělat jednuduchý editor shémat, třeba jako java aplikace, ten by po nakreslení schéma převedl do nějakého textového formátu, ten odeslal na portál, kde by se uložil do db, při zobrazení by se opět odeslaly textové informace a javy aplikace by z nich vykouzlila opět schéma, myslim že by to usnadnilo vkládání schémat a ušetřilo nějaké místo v db. Jaký na to máte názor?
Proč ne.

Stačí, když do Tvé citace přidám písmenko jé a em a vítej v klubu ! Tedy správně to bude Měl bych návrh, že by jsem pro zdejší fórum mohl udělat jednoduchý editor schémat...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#5 Příspěvek od Zmije »

Já se o něco pokusím, ale řekl bych, že je to na mě docela velký sousto.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

ZdenekHQ píše:Tedy správně to bude Měl bych návrh, že by jsem pro zdejší fórum mohl udělat jednoduchý editor schémat...
Myšlenka dobrá, ale že je to tak správně, to bych netvrdil :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Bych nebo byjsem, proti redaktorům Radiožurnálího webu je to ještě krása...

Editor schémat není špatný nápad ale neumím si moc představit, jak by pracoval se složitější strukturou typu MCU nebo MPX s 40 vývody. Ta databáze součástek by musela být dost rozsáhlá a zavazovat potenciální uživatele aby měli všichni ígl a k tomu tu správně aktuální verzi?
Editor by taky měl umět funkce jako přetahování bloku atd., jinak úpravy nemají moc smysl.
Ale pro objasňování zesílení emitorového sledovače nebo spínací dobu diody, což se tu občas vyskytne, by to fungovat mohlo. :roll:

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od Zmije »

Já jsem doufal, že existuje nějaký společný formát pro schémata, něco na způsob netlistu, jinak tu db bych nedělal pro speciální součástky, byly by tam základní věci R,L,C, tranzistory včetně fetů, hradla, možná elektronky, ale né konkrétní typy součástek, spíše jen schematické značky, a nějaký editor pro přidávání vlastních značek, čili kreslení čas, kružnic, polynomů, šipek....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Víra je někdy hezká věc, ale na společný formát více používaných editorů bych moc nevěřil. On je už třeba export do postscriptu jakoby obecný formát a přitom, zkuste si otevřít nějaký export do .eps v Corelu a pak v Illustratoru :evil:
Editování na úrovni nejzákladnějších prvků jde úplně proti filozofii grafických návrhových systémů (usnadnit a zrychlit práci) kromě toho by asi usnadňovala možnost chyb.
Mám pocit, že každý trochu univerzální systém by v principu znamenalo napsat nějaký nový Eagle, akorát po svém...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od Zmije »

Tady nejde o to udělat navrhový systém, ale jednoduché kreslítko čistě na schémata, kdyby se jeho výstup dal použít i v jiném systému, bylo by to fajn, ale to zřejmě asi snadno nepůjde, v čem by to zvýšilo možnost výskytu chyb mi není jasné.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

No idea to je pekna, podle me nerealizovatelna...zadny univerzalni "znovueditovatelny" format pro vicero navrhovych systemu neexistuje, kazdy soft ma svuj format, sice to ma treba stejnou priponu souboru, ale obsah toho souboru je jiny. Jediny co je mozny je to ukladat do stejnych vystupu, ale needitovatelnych...PS a graficke dokumenty. Tak jak si to predstavujes ty je utopie.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Jen ho nechte, možná to dokáže a může to být určitý přínos. Já jsem naopak zvědavý na výsledek této bohulibé snahy. :wink:

p.s. Já jsem asi nepochopil, že ho tím více motivujete. :wink:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

Naopak...at to zkusi. Pouze jsem upozornoval na to, ze neni kompatibilni format mezi jednotlivymi editory. Bude muset nejaky zvolit a na nem to zalozit. Hodne zdaru :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“