TDA8362

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

TDA8362

#1 Příspěvek od Kocur »

Zdravím,
Dostal jsem TV,je po zásahu blesku,udeřilo ale do hradu bouzova a následně odešla doma kamošovi,v servise odmítly opravu,jedině výměna desky.Kromě ostatních součástek je tam v háji i TDA8362 (vyzkratovaný napájeci PIN 9 a 10.
Sehnal jsem od kamaráda jiný TDAčka tři kusy,ale jsou vyletovaný z jiných desek a otázka zní jak by se dalo poznat kterej by mohl být OK.
Není si jist jestli jsou všechny OK a já jen namátkou změřil odpor napájecích pinů 9,10,11 a jeden má nekonečnej,to je origo PHILIPS,ale nemá spojenej pin 9 a 11,což je zem,druhej má asi 380 ohm a taky nemá spojenej pin 9 a 11 a třetí má asi 90 ohm a má spojenej pin 9 a 11.Druhej a třetí jsou Taiwan se značkou philips.
Není na to nějakej fígl kromě osazení do desky?Všechny kusy jsou bez dalších písmen to znamená pouze TDA8362.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#2 Příspěvek od tibi »

no ja by som osadil paticu na dosku na dany typ io a odskusal postupne vsetky 3 kusy.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Robosand »

tibi píše:no ja by som osadil paticu na dosku na dany typ io a odskusal postupne vsetky 3 kusy.
Súhlasím, ale po blesku tam budú ešte ďalšie závady, ktoré môžu priamo súvisieť s funkčnosťou (prevádzkou) daného IO. Najideálnejšie by bolo tieto IO postupne osadzovať do zaručene funkčnej zákl. dosky.
Robo...

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

Tak výsledek zní:Jeden IO asi dobrej,druhej nejde vertikál a třetí jsem ani nezkoušel,je to s tím nejmenším odporem a vzhledem k tomu že nemám patici,tak jsem to letoval a měl toho plný zuby.
Osadil jsem teda ten co snad funguje,obraz naskočí,ale je zmrsklej horizontálně na každé straně asi o 4cm,napájení řádku je OK,dá se dokonce štelovat,ale bylo nastaveno 114V,podle schématu má být 110V.
Tak nevím,zřejmě to buzení z procesoru není jak má být,nemá se to seřídit v servisním modu když se měnil procesor?
Nevím co tam ještě bude,lazení je taky nějaký né moc košér,tak aby to neschytal i tuner,ale to až dořeším ten horizontál.
Byl tam v háji stabilizátor 5V,ale podle schématu je dosti mizerně vidět,co je z něj napájený,ale ten procesor co odešel rozhodně ne,ten je z 8V stabilizátoru a ten byl OK.
Jinak se jedná o malou přenosku TESLA CK3366X.
Kdyby někdo věděl jak se dostat do SM,tak prosím info,pokud se to má tedy v něm doladit.
Jo ještě jsem zkoušel odpojit vychylovačku a žádná změna,furt stejný průběhy na oscilu.
U toho druhýho procesoru bylo buzení úplně stejnýho průběhu,akorát nenaběhl vertikál a čára zase nebyla přes celou obrazovku,tak snad není vadnej ten první procesor když se chovají v buzení horizontálu shodně.
Naposledy upravil(a) Kocur dne 03 pro 2008, 06:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od sambiliong »

Tam je snad procesor PCA64Cxx, nebo CTVxxx, takže by to SM mít nemělo

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#6 Příspěvek od Pesko »

Kocur píše:vzhledem k tomu že nemám patici,tak jsem to letoval a měl toho plný zuby.
Keď si vedel ,že budeš potrebovať vyskúšať viac kusov TDA8362 ,bolo samozrejmosťou si päticu zabezpečiť. Stojí pár korún a ušetríš čas aj plošný spoj.
Sig. procesor TDA8362 neumožňuje reguláciu parametrov cez SM. To dokážu iba procesory novšej generácie.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

S tou paticí je mi to jasný,ale nemám to pár kroků do obchodu,ani šalinou,mám to 35Km do nejbližšího a objednávat patici přes net no....Ale to neřešte,jsem si pěkně zapájel,všechny cesty vydržely.
S tím SM jsem to nevěděl,pak už teda nevím,asi nebude 100%dobrej ten procesor a nebo ještě prověřím ty dva IO co jsou okolo.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“