TV OTF 471 - přepnutí do modu STEREO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

TV OTF 471 - přepnutí do modu STEREO

#1 Příspěvek od standafor »

Ahoj, mám výše uvedenou TV o po připojení stereo modulátoru KONIG SAT-MOD4 se mi televize nepřepne do sterea. Při příjmu klasického pozemního vysílání je to však OK. Pokud připojím zmíněný modulátor do TV karty v počítači, tak je to taky v pořádku. Z toho usuzuju, že modulátor stereo signál opravdu dává. Dle návodu používá audiomodulaci FM BG (A2), frekv. nosných zvuku je 5,5 MHz a 5,74 MHz. Nemůže to být třeba tím, že pilotní stereo signál generovaný modulátorem nemá patřičnou úroveň a TV ho neidentifikuje? Nedá se v TV nastavit vyšší citlivost na tento signál? Ještě podotýkám, že TV byla samozřejmě přepnuta na normu B/G. Moc díky za rady...

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#2 Příspěvek od patex »

Možno píšem blbosť, ale nepomohlo by zmeniť medzifrekvenčný kmitočet v servisnom mode ?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od standafor »

tahle telka servisní menu má, ale je nesmysl tam cokoli měnit, na vysílání z pozemních vysílačů reaguje zcela normálně. Myslím, že by tam měl být trimr, kterým se dá nastavit práh citlivosti na pilotní signál stereomodulátoru... Kdyby někdo věděl kde bych měl hledat...?

Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od standafor »

Ten modulátor samozřejmě žádný servisní mód nemá, je to obyčejný PLL modulátor za devět stovek.

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#6 Příspěvek od patex »

Jsné že servisný mód v TV

Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

#7 Příspěvek od standafor »

Ještě jsem zjistil, že jiná TV na připojení diskutovaného modulátoru reaguje správně, tj. přepne se do stereo módu.
Takže je učitě problém s výše zmíněnou OTF-kou a s její citlivostí na indikační signál STEREO. Tak kdyby někdo věděl zda-li a jak se to dá nastavit, podělte se, prosím o vědomosti...

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#8 Příspěvek od Onkyo »

Ak sa dobre pametám tak na module zvuku sú dva trimre.

Uživatelský avatar
standafor
Příspěvky: 73
Registrován: 31 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od standafor »

... po prostudování http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... 72_474.pdf jsem pojal podezření na C914 nebo C915 nebo na špatně nastavenou cívku L906 - to vše na modulu Z. Co vy na to?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“