Panasonic SA-AK44

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

Panasonic SA-AK44

#1 Příspěvek od deve007 »

chtel bych se zeptat na vezi Panasonic SA-AK44 mne nefunguje dalkovy ovladani kdopak by mne poradil co mne tam tak mohlo odejit??diky za rady

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Re: Panasonic SA-AK44

#2 Příspěvek od nadzgo »

nefunguje ti samotny dialkovy ovladac?

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

Re: Panasonic SA-AK44

#3 Příspěvek od deve007 »

nadzgo píše:nefunguje ti samotny dialkovy ovladac?
dalkovy ovladani jsem zkousel pomoci kamery a je zretelne videt ze z nej signal jde tak nevim jestli by to jeste mohlo byt krpa nekde v ovladace a ten ovladac je tzv. nedobytnej bez sroubku a nevim ani jak tam jsou ty packy na uchyceni a nerad bych je ulomil

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

Nejčastější závady vysílače:
1. Napájecí kontakty - koroze od špatných baterií
2. Defekt letování na IR LED
3. Vadný rezonátor, pokud ho ovladač má.
Činnost vysílače lze kontrolovat např. zviditelňovací folií nebo jakýmkoli přístrojem, jehož přijímač indikuje příjem LEDkou. Já na to mám analyzér, ale to je přístroj pro servisy, takže další možnost je zajít do servisu a nechat si zkontrolovat činnost vysílače.

Jo ta kamera to je šikovná vychytávka. Pokud vysílač vysílá asi to bude na přijímací straně. Vadný přijímač, stává se. Otevření vysílače dělám ve velkém svěráku, přes čelisti vkládám tvrdý papír. Chce to trošku znalost zámků a vnitřní konstrukce. Ale je to šetrné a ovladač nepoškrábu ani jinak nepoškodím. Jen to nesmí vidět majitel!

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Panasonic SA-AK44

#5 Příspěvek od Miradim »

Zdravím.Velice jednoduchý indikátor pro kontrolu funkce dálkového ovladače lze zhotovit z telefonního sluchátka a z přijímací infra diody z TV nebo jiného přístroje.Infra dioda se naletuje na póly sluchátka a pak stačí přiložit dálkáč a mačkat jednotlivá tlačítka.Ze sluchátka jsou slyšet impulsy.

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Re: Panasonic SA-AK44

#6 Příspěvek od nadzgo »

este jedna rada k tomo ovladacu:
cez kamerku sa moze spravat ovladac ako funkcny ale nieje to tak aj ked vysiela...
ak sa do toho rozmies,otvor ovladac najl.(moja metoda trocha ho skrutit v rukach...) a kupsi novy REZONATOR

Uživatelský avatar
pettexxx
Příspěvky: 10
Registrován: 10 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od pettexxx »

Aj ja mam ten isty problem. Mne najprv raz isiel a potom nie a teraz nejde vobec a tiez neviem cim to moze byt. Tiez mam tu istu vezu. Ved na tom ovladaci su funkcie ktore sa bez neho nedaju pouzivat, ako sleep a tak dalej.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od marimm »

Súhlasím s Artaxom. To sú najčastejšie chyby IR ovládačov. Ten ovládač treba rozobrať a pozrieť. Nespadol Ti niekedy náhodou? Ak ho nechceš rozoberať, skús sa opýtať po okolí, či niekto nemá taký istý a vyskúšať ho. Budeš si potom istý, kde je chyba.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Mirda »

Pokud je vadný rezonátor nebo krystal tak nejsou slyšet ze sluchátka s infradiodou impulzy a na kameře kolikrát vysílací dioda svítí.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“