TV OTF 4469A

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#17 Příspěvek od Carel »

K té otázce regenerace dotazovatele, no comment.O tomto tématu je již napsáno v bastlírně dost vláken.Opakuji jen z mé praxe,regenerace tuby dle podobných návodů,je tak do roku.Potom jistá výměna.
Možná se mýlím,ale přižhavením katod je dead 100%. :(

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#18 Příspěvek od kutilmil »

Ties by som to prizhavil. nemam teraz po ruke schemu, vlastne sa mi ju nechce hladat, ale ak tam je v zeravení zaradený nejaky rezistor daj tam s mensou ohmickou hodnotou alebo ho vyhod uplne. Inac to co tu pisu ze prizhavuju len sedliaci si myslim ze nieje tak uplne pravda. Ja si totis myslim ze regenerovať farebnú obrazovku je kvazi nezmysel. To sa robilo u staršich čiernobielych TV, ktore este nemali nerezovú katódu. U nerezovej tá regenerácia as tak nepomoze aj ked zázraky sa môžu diať. Prižhavenie je stopercentná záchrana a popravde povedane ja prizhavujem kazdy stary FTVP a este sa mi nestalo ze by obrazovka odisla.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:54, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Lukas-Peca »

kutilmil píše:To sa robilo u staršich čiernobielych TV, ktore este nemali nerezovú katódu.
Pleteš se, do většiny barevných TV se dávala katoda z plastelíny a ta regenerovat jde.
:?: :roll:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#21 Příspěvek od Peterseal »

Regeneracia obrazovky:Eektroliticky kondik na 100uF 200V. nabijes ho z napajania koncoveho stupna videozosilnovaca(175V) radsej cez odpor asi 100ohm. Potom nabity kondik prilozis + na G1-prva mriezka a minusom na cervenu katodu. Toto este raz zopakujes pre zvysne 2 katody...
A uspech? Uvidis sam..moze pomoct na dlhsiu dobu,niekedy vobec,alebo len trochu, pri najhorsom mozes prepalit privod ku katode.
Prajem vela stastia :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Z plasteliny sa daju robit aj ine veci. Lenze tie si tu niektori ludia robia z nas :D

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#23 Příspěvek od kutilmil »

kondik píše:
kutilmil píše:Prižhavenie je stopercentná záchrana a popravde povedane ja prizhavujem kazdy stary FTVP a este sa mi nestalo ze by obrazovka odisla.
8O Chlapče a ešte ťa nikto dobre neujebal zato že si mu pochoval telku ??
no este som ju nikomu nepochoval to jedine ty by si mohol tou tvojou regeneraciou

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#24 Příspěvek od Carel »

kutilmil píše:
kondik píše:
kutilmil píše:Prižhavenie je stopercentná záchrana a popravde povedane ja prizhavujem kazdy stary FTVP a este sa mi nestalo ze by obrazovka odisla.
8O Chlapče a ešte ťa nikto dobre neujebal zato že si mu pochoval telku ??
no este som ju nikomu nepochoval to jedine ty by si mohol tou tvojou regeneraciou
Asi ti zatím nějaký zákazník zapomněl poslat parte. :cry:

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#25 Příspěvek od pauly55 »

Tak zkoušel jsem tu regeneraci podle uživatele peterseal,ale řekl bych že to vůbec nepomohlo.Před ten kondík jse vřadil ten rezistor a pak jsem ten kond připojil + na první mřížku -G1 a - na katodu.ale bez úspěchu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#26 Příspěvek od kutilmil »

On to myslel nabiť ho cez rezistor a pripojiť bez rezistora
ale vykasli sa nato aj tak ti to nepomoze prizhav to a uvidis ze na 5 rokov budes mat pokoj a potm ti ta TV bude us naic

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od pajosek2 »

pauly55 píše:Tak zkoušel jsem tu regeneraci podle uživatele peterseal,ale řekl bych že to vůbec nepomohlo.Před ten kondík jse vřadil ten rezistor a pak jsem ten kond připojil + na první mřížku -G1 a - na katodu.ale bez úspěchu.
Musíš to dělat v nažhaveném stavu.Sice nejsem přítelem tohoto způsobu regenerace,ale když ses tak rozhodl tvoje věc.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#28 Příspěvek od Carel »

Jen mám strach,aby si pauly55 neublížil vašimi radami.Také jestli pochopil to nažhavení.Já když jsem nažhavený,tak se do oprav nehrnu. :D
to kutimil.Těch 5let ,myslíš vážně,že tube vydrží v dobrém kontrastu?Je fakt,když to přežhaví,obraz se zlepší,někdy o 100%,ale nevydrží to dlouho.Na nějakou dobu,než si najde dobrou to stačí,jestliže celkově tv za to stojí.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#29 Příspěvek od kutilmil »

Ano to myslim vážne že vydrží 5 rokov ja mám aspon takú skúsenost. skúsal som aj tie regenerácie ale tie sa mi nikdy nepodarili tak, aby bol uspokojivý výsledok. To fungovalo na starych duklach a olympiach a tak.

Uživatelský avatar
xfighter
Příspěvky: 9
Registrován: 05 pro 2008, 01:00

#30 Příspěvek od xfighter »

No tak to sem asi špatně pochopil.Já jsem to tam připojoval i s tím rezistorem.no a to nazhaveni nechapu.To je mysleno tak,že TV musí být v zaplém stavu a se zaplým obrazem?Já sem to právě dělal při vypnutém obraze.Při nejhorším zkusím přižhavit a sháněl bych jinou obrazovku mezitím.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“