Gramofon NC440 electronic - talíř prohnuty do boule

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

Gramofon NC440 electronic - talíř prohnuty do boule

#1 Příspěvek od dalik »

Ahoj všem,
určitě jste již řešili tento problem. Mam NC440 pěkný, funkční, ale talíř se zdul do boule, poměrně hodně-tak 1cm je střed výš než okraje. Lze to nějak srovnat, či bude třeba někde sehnat či nechat vyrobit druhý talíř? Díky za odpovědi.
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »


Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#3 Příspěvek od feketek »

Opravit nejde-zkoušel jsem to předehřát a pomalu rovnat na lisu,ale prdlo to. Jestli chceš,pošlu ti kontakt na jednoho pána z Litovle,co je prodává...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Stává se to jen u strojů, které byly dlouho skladovány ve vlhku. Vlhkost napadne slitinu, ze které je talíř odlit a výsledek vidíš. Typické je to u strojů, které byly po masivním nástupu CD odloženy do sklepa, garáže, na půdy a po 15-20 letech sneseny za účelem prodeje, nebo znovuoživení.
Prakticky všechny stroje s talířem ze zinkohliníku, které jsem takto skladované objevil, měly tuto závadu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Leoši, rozpadá se to i u gramofonů doma, v provozu. Kolegovi se rozpadl v obyváku talíř u Grundigu, a to byl celou dobu od koupě na jediném místě. Zinkal pracuje :cry:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ono se to netýká jen gramofonů, zrovna řešíme náhradu složitého zinkalového odlitku, který se nachází v systémech starých magnetických reproduktorů v historických rádiích Telefunken. Taky to krásně popraská a zkřiví se.

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od jopek »

co se osvěčilo mě, na tyhle hramce pasujou skoro všechny talíře řady NC 440,430,450,420snad..ted nevim a co hlavne myslim že i HC-43 takže zkus hledat...ja ten svuj vysněny taliř na nc 450 našel na smetišti a druhy taliř jsem vzal z nc 430 :)...ktery jsem taky našel u sběru nebezpečnych odpadu..kdyžak koukni aji po bazarech :)

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#8 Příspěvek od Hifista »

Setkal jsem se se dvěma gramofony NC 450, kde talíř odešel do roka-tedy ještě v záruční době. Dále k předchozímu-gramofony řady 420 a 430 mají zcela jiné talíře, které jsou lisované z plechu a tudíž bezproblémové. Je to sice řešení které je "méně hi-fi", ale odpadá zcela starost s deformací talíře.
Sám jsem již dávno gramofon NC450 kvůli neshnatelnému talíři odložil. Před pár dny se na Aukru tento talíř vydražil asi za 1300Kč, což je podle mě nepřiměřená investice do tohoto gramofonu a navíc opět nastanou obavy, kdy se to znovu zdeformuje (za ten těžký peníz).

Uživatelský avatar
nosferatic
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#9 Příspěvek od nosferatic »

no,pokud jde o novej talir,tak se nezdeformuje,jde o novou vyrobu s jinym technologickym postupem,takze podle vseho,tyhle talire by uz meli drzet,takze podle me je to investice jeste docela dobra...

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#10 Příspěvek od feketek »

Jojo,taky jsem jeden talíř nový koupil,stál mě pět stovek,ale už je napořád :-)

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#11 Příspěvek od LOYZA »

Zdravím všechny. Tak si nejsem jist modelem ze kterého ten talíř mám, je to masivní vysoustružená a vyvážená těžká krása. Je to i se stroboskopickým obvodem, tedy na to svítila doutnavka a nechalo se doseřídit + a - otáčky potenciometrem. Pokud by ho někdo chtěl, mám a jistě nebude za 1300 kaček, to považuji za nehoráznost. Krásné dny přeje Loyza.

Uživatelský avatar
nosferatic
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2008, 02:00

#12 Příspěvek od nosferatic »

ja bych ho i vzal,napis mi kdyztak na mail madmannn@centrum.cz

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#13 Příspěvek od Hifista »

Někdo tady píše že má tyto neshnatelné talíře z nové výroby, ale nikdo vlastně neodpověděl (kromě zmínky o pánovi z Litovle) na úvodní dotaz této diskuse - kde tedy konkrétně koupit, aby kvanta těchto bezesporu dobrých gramofonů kvůli nekvalitním talířům a unašečům neležela ladem. Já jsem nedávno našel někde na netu nějakého člověka z Českého Těšína, který na litovelské gramofony nabízel náhr. díly, ale když jsem to nyní hledal znovu, už jsem jej neobjevil.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#14 Příspěvek od feketek »

Nevím jestli můžu kontakt zveřejnit,tak jsem se nabídnul všem,kdo by si chtěli talíř,podtalíř,ložisko nebo vložku (vše nové) pořídit,přepošlu mailem rád kontakt...

Hifista
PS:váš gramofon už mám taky s novým talířem a i to logo už si nechávám gravírovat,tak bude jako nový :D

Uživatelský avatar
Prema
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2004, 01:00

#15 Příspěvek od Prema »

Ahoj všem,

Tak jsem se stal pøed pár dny také majitelem NC440 a talíø pøípomíná deštník. Chtìl jsem se zeptat jestli je ještì vùbec možné sehnat nový? A nebo mùžu využít nabídky mého kamaráda, který mi na CNC udìlá nový. Ale to musím samozøejmì nakreslit výkres. Nemáte náhodou nìkdo takový výkres? Nerad bych udìlal pøi kreslení nìjakou chybu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“