Panasonic NV-SJ422 - nelze vyjmout kazetu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bebetu
Příspěvky: 4
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

Panasonic NV-SJ422 - nelze vyjmout kazetu

#1 Příspěvek od bebetu »

Ahoj, lidi,
k tomuto videorekordéru jsem našel jen 2 témata a žádné z nich se nezaobírá mým problémem, tudíž tedy snad neotvírám diskusi na stejné téma podruhé.
v přístroji mi zustala vhs a nemohu ji dostat ven, sundal jsem kryt a když zapnu vcr z pohot. režimu, tak vnitřek poožije, ale po chvilce se zase mechanické části vrátí zpět a video se vrátí do pohotovostního režimu. Poraďte prosím. Taky bych se rád dověděl podrobnosti kolem schwich mode, na tento termín jsem tu něolikrát narazil, nikde na desce jsem to neviděl.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Prasklá spojka LOAD motoru,klasická PANASONIC závada,divil bych se,kdyby se to tu už někde neprobíralo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
bebetu
Příspěvky: 4
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od bebetu »

Netvrdím, že to tu není, říkam, že jsem to nenašel (pomocí vyhledávání), díky za odpověd, jek náročná je oprava, popř, když to dám opravit, kolik přibližně po mě budou chtit?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Opravit se to dá poměrně dobře,víc jak 300 by to stát nemělo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
bebetu
Příspěvky: 4
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#5 Příspěvek od bebetu »

Hádám, že nejprve budu muset dostat ven tu kazetu, která nejde ven, nemam predstavu jak, nemohl bys mě, prosim tě, navest,

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Oddekluj to, dej EJECT a pomož tomu trochu rukou,mělo by to vyjet.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Nebo bez zapnutého videa prstem pootáčej kolečkem až se mechanika výtahu vysune i s kazetou ven.Prasklou spojku můžeš po demontáži zalepit sekundovým lepidlem.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od PavelN »

Ahoj spojku bych zásadně nelepil obyč. vteřiňákem protože málokteré spojí plast s kovem tak aby to chvilku vydrželo ale nová spojka stojí 92,-kč, teda pokud je to spojkou , spíš mi to připadá že na kole trnů odešly do háje zuby(což je u tohoto typu mechaniky zcela běžné) a to kolo se o proti té kovové liště dostalo mimo synchro, takže motor se začne snažit ale nikam nemůže.Pokud to tak je tak jediná možnost odšroubovat šachtu od mechaniky vyjmout kazetu i za cenu přestřižení, vyměnit kolo a znovu složit do synchra.

Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

#9 Příspěvek od Romanky1 »

Taky jsem tak zacinal lepidlem, kdyz pred nekolika lety nebyla ta moznost,,opravdu lepit to nema vyznam,,je to opravdu na chvily.
kdysi se to prodavalo jako soucast i s motorem a cena byla vyssi.
Stejnak ten dil je praskly a uz to nebude takove jaky to bylo,,na tom je prece jeste nasazen snek ktery nema byt natvrdo a ma mit nejakou vuly.

http://www.vltava2000.cz/ame/goodsdetai ... 440M026700

Dnes uz je ta moznost toit samotne.

http://www.vltava2000.cz/ame/goodsdetai ... 400M077300

klidne to muze byt v poradku a jen praskla spodni lista. Jsou myslim 2. druhy.

http://www.vltava2000.cz/ame/goodsdetai ... 400M070000

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

otakarv píše:Nebo bez zapnutého videa prstem pootáčej kolečkem až se mechanika výtahu vysune i s kazetou ven.Prasklou spojku můžeš po demontáži zalepit sekundovým lepidlem.
Lepit silonový komponenty? no nevím ty se daly jedině svařit ale lepený nikdy nefungovaly.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#11 Příspěvek od freediver »

Nerad by som sa mylil,ale v tomto modeli asi nieje mechanika typu K,ale typu Z - takze to vylucuje prasknuty snek na load motorceku,skor by to mohol byt zoslahany prevod VXL2670...
Přílohy
VXL2670_Take_up_loading_arm.JPG
(39.11 KiB) Staženo 77 x
VXL2670_Koppling_till_mekaniken_Band_ur.JPG
(52.06 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
bebetu
Příspěvky: 4
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#12 Příspěvek od bebetu »

tak tu kazetu se mi nadari dostat ven, asi to necham servisu, neni to moje, tak bych se nerad dočkal vděku.-)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

freediver píše:Nerad by som sa mylil,ale v tomto modeli asi nieje mechanika typu K,ale typu Z - takze to vylucuje prasknuty snek na load motorceku,skor by to mohol byt zoslahany prevod VXL2670...
Možná máš pravdu,jednou mě tato věcička pořádně znepříjemnila život :x .To ale kazeta šla normálně vysunout,jen obraz nebyl jak má být.Byl tuším posunutý nahoru nebo dolu a tušim tam ještě běhaly nějaké pásky.Já si myslel,že je rozštelovaná pásková dráha,tak jsem se to snažil nastavit.Nevšim jsem si,že vysouvací napínací tyčinky nejsou až nadoraz.Až byly strhané závity,tak jsem přišel na kloub věci :roll: .Chybama se hold člověk učí a nejlíp svýma :lol: .

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od PavelN »

freediver píše:Nerad by som sa mylil,ale v tomto modeli asi nieje mechanika typu K,ale typu Z - takze to vylucuje prasknuty snek na load motorceku,skor by to mohol byt zoslahany prevod VXL2670...
i tento typ mechaniky má spojku LOAD MOTORU ale vypadá trošku jinak a stojí trošku víc ale pravdou je že opravy těchto zařízení vyžadují trochu více praxe možná by pomohlo detailní nafocení v jaké poloze se machanika nachází pak by se dalo radit trochu víc

Uživatelský avatar
breba
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jihlava

#15 Příspěvek od breba »

freediver píše:Nerad by som sa mylil,ale v tomto modeli asi nieje mechanika typu K,ale typu Z - takze to vylucuje prasknuty snek na load motorceku,skor by to mohol byt zoslahany prevod VXL2670...
Začlo mi blbnout video, po rozebrání jsem zjistil volnou packu viz šipka na fotu. Nevíte někdo co tam patří za pružinu a kam patří zachitit.
Popřípadě foto. Z videa jako by se vypařila. Video značky NV-FJ622
Přílohy
untitled.jpg
(38.04 KiB) Staženo 76 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “