Schéma Walkmanu AIWA HS-TX510 - už šlape, dík za schéma

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Schéma Walkmanu AIWA HS-TX510 - už šlape, dík za schéma

#1 Příspěvek od Brozicek »

Najde se kamarád, který mi pomůže najít na Netu free schéma Walkmanu AIWA HS-TX510. Zatím jsem našel datasheet řídícího controleru TC9308AF, i datasheety dalších základních obvodů, ale to nestačí k orientaci ve vnějších obvodech. Čas na displeji mi běží, ale ovládací tlačítka předvoleb i nastavení jsou nějak pomýlená, a tlačítko "Mode" nereaguje", takže přístroj nelze vůbec zapnout. Vše by mělo jít přes vstup "Key in" na controler, ale může tam být "prdlá" nějaká filtrační keramika, což by změnilo funkce tlačítek. Může být vadný i controler, ale napřed chci vyloučit jeho okolí.
Předem dík.
Standa
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 13 pro 2008, 08:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ako su tie tlacidla zapojene? Nie je viacero z nich cez rozne odpory pripojene na jeden vstup? Ak ano, tak zvody robia divy.

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jurik »

no muj RQ-SX21 mel jinou vadu ale svody jak rekl kolega je opravdu prekerka....komplet desku vytahni a PORADNE vycisti.....njn osobni kazetovy prehravac (walkman jen Sony :D ) se pohybuje v jinem prostredi nez decky....prubni a pisni...cau Jura

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#4 Příspěvek od Brozicek »

Tišťáky jsem již pucoval jako taneční boty, viz foto.
Tlačítka jsou zapojena do matice s možnosti 16 logických kombinací. K tomu jsou na controleru 4 KEY vstupy a 4 KEY výstupy. Jsou tam nějak v té matici zapojena: Tlačítko mode (přepíná zapnutí do AM, FM1, FM2 a vypnutí, ale to nereaguje); Tlačítko SET (pro přepnutí do režimu nastavení hodin, to funguje normálně); Tlačítka HOUR UP a MIN UP pro nastavení hodin (ta tlačítka fungují divně, MIN nastavuje i hodiny); 6 tlačítek pro předvolby programů (ta ve vypnutém stavu, kdy se ukazují jen hodiny, nějak mění nastavený čas); a ještě je do té matice zapojen spínač od magnetofonu (má spustit režim TAPE, ale nereaguje). Zapojení matice je pro přečtení z plošného spoje nepřehledné a proto bych rád viděl její schéma. Zkrat nebo svod mezi vstupy matice jsem kontroloval, nezdá se že by tam byl. Ale bez znalosti schéma kdo ví?
Magnetofon nepotřebuji, ten starý přístroj je jen jako večerníček pro "nerušící poslech rádia před spaním"
Přílohy
Walkman 002.jpg
(77.72 KiB) Staženo 119 x

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#5 Příspěvek od freediver »

schema
Přílohy
2A.jpg
(209.52 KiB) Staženo 132 x
1A.jpg
(241.64 KiB) Staženo 188 x

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#6 Příspěvek od Brozicek »

freediver píše:schema
Vřelý dík, v matici jsou hned 4 kondenzátory 1800p, které mohou mít svod. Večer po nich vystartuji a dám vědět. Vřelý dík za schéma.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#7 Příspěvek od Brozicek »

Tak nakonec žádný kondenzátor ani svod, ale "důmyslně a neviditelně" prasklý tištěný spoj v obvodech přepínání napájení pro TAPE - RADIO - CLOCK na kartě analogových obvodů.

Bez schématu by bylo nalezení a odstranění vady vyloučené..

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“