TV OTF 4469A

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#31 Příspěvek od Peterseal »

Ten odpor pripajas iba pri nabijani kondiku, pri regeneracii nie..A to vsetko robis za plneho chodu TV!!! TAKZE POZOR!!!
PRE kutimil : A aka to bola TV? 8-)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#32 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#33 Příspěvek od kutilmil »

Pre peterseal. Hlavne to boli 416-tky 110-tky a taketo masinky. a samozrejme kazdy oravan!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Carel píše:K té otázce regenerace dotazovatele, no comment.O tomto tématu je již napsáno v bastlírně dost vláken.Opakuji jen z mé praxe,regenerace tuby dle podobných návodů,je tak do roku.Potom jistá výměna.
Možná se mýlím,ale přižhavením katod je dead 100%. :(
Taky nejsem příznivcem trvalého přižhavení, život z trysek vyprchává pak opravdu rychle. Na tu chvíli při odstřelení katod to ale zvyšuje úspěšnost.
U několika kousků obrazovek (A67-701X, 671QQ22, 561QQ22 a další, to jen, co jsem si tak vzpomněl) se ta regenerace odstřelením katod neprojevila hned, ale až po několika hodinách za studena v klidu, nejčastěji až druhý den. Proto jsem neodpaloval katody víc, než dvakrát za sebou, v případě potřeby jsem to opakoval až po více, než 24 hodinách. Pokud ani to nepomohlo, došlo na výměnu (televize nebo obrazovky, to už jak kde).
Jedna šestapadesátka mě ale vypekla: vypadala, že se nedá zregenerovat vůbec (kondík 2uF nabitý na 500V obvykle stačil na každou jinou, tady to nedělalo nic). Tak se televize odstavila do chodby, že půjde na náhradní díly. Než na to došlo, to trvalo asi měsíc, zdechla nová televize a vezla se na záruční opravu. A že se to s tou starou televizí zatím nějak přežije. Jenže ta si srovnala barvy, i zaostřit šla slušně ve všech třech tryskách a drží tak už nějakých 6 let. Jestli k regeneraci pomohl ten měsíc pauzy nebo dvojí stěhování, už se asi nedovím. Možná to byl ojedinělý případ, který se u jiné obrazovky nemusí opakovat, ale třeba takových bude víc.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#35 Příspěvek od kutilmil »

Pre Hill dejú sa aj zázraky

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#36 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:52, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hill: Potvrzuju. Regenerace Color 437 (kondík 100 uF na 200 V, obrazovka 561QQ22 šla do zelena se zpětnými běhy a slabým kontrastem), prsklo si to pěkně, ale bez jakéhokoliv účinku. Zklamání jak prase. Rezignovaně jsem si na TV pustil film, a jak tak sleduju obrazovku, barvy se postupně začínají zlepšovat, obraz se jasní, mizí zpětné běhy. Po hodině obraz jako víno, srovnatelný s novou TV. Ani se nemuselo šahat na vyvážení barev.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Asi to vyskusam na mojom C428. Farby su OK, ale obraz ma maly kontrast, v tmavsich scenach skoro nic nevidiet.

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#39 Příspěvek od goliasinek »

Já vím,že dnesšní obrazovky jsou implozivní,ale nemůže ta obrazovka při regeneraci bouchnout?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#40 Příspěvek od stevo59 »

1. Súčasné obrazovky sú antiimplózne.
2. Nie, iba ak by si použil na regeneráciu kladivo... :lol:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Lukas-Peca »

No tak zrovna se mi při regeneraci podařilo v obrazovce vyrobit tvrdý zkrat mezi g1 a žhavením a odpálit obrazový zesilovač. TV OTF 473. :cry:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#42 Příspěvek od Carel »

Lukas-Peca píše:No tak zrovna se mi při regeneraci podařilo v obrazovce vyrobit tvrdý zkrat mezi g1 a žhavením a odpálit obrazový zesilovač. TV OTF 473. :cry:
Asi tě to nedalo a zkusil jsi to znovu.Tak to se mě také jednou stalo.Nebyl jsem spokojen,tak jsem to prubnul ještě jednou a bylo vymalováno.Proto jsem opatrný a nedůvěřuji už těmto pokusům.Když,ale mám v rezervě jinou tubu,tak laboruji. Very Happy

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#43 Příspěvek od fero7 »

Peterseal píše:Prizhavanie nedoporucujem...
Radsej ta regeneracia alebo vymena obrazovky.
Preco nedoporucujes prizhavovanie?
Ved ak mu odporucas vymenu obrazovky, tak predsa nema co stratit.
Stacilo ho upozornit na mozne rizika.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#44 Příspěvek od fero7 »

kondik píše:
Peterseal píše:Prizhavanie nedoporucujem...
Súhlas, inak obrazovku rýchlo pochováš. (prižhavujú len sedliaci).
Prizhavovanie sa nedoporucuje robit bez dostatocnych skusenosti.
Ale ak je istota, ze je vsetko ostatne OK a je to posledna moznost, tak sa prizhavovanie robi! Nie je sice zaruka ak dlho to vydrzi, mozno mesiac, mozno dva, mozno rok, mozno dva, ale mozno aj 5. Prizhavovanie alebo zmena zhaviaceho U (zmena R) sa robi bezne pri zamene za iny typ obrazovky. Niekedy aj pri vymene VNT.
S regeneraciou je to podobne. Nikdy nevies ako dlho to vydrzi. Nikdy nevies ci to vobec pomoze. A nikdy nevies ci nepokazis aj to teraz funguje.
Viem, ze tato tema je starsia a pre pauly55 moze byt uzatvorena,
ale stale aktualnou je otazka: ak niekto neznaly nadava odbornym servisnym technikom do sedliakov, tak cim je on sam?
(Ospravedlnujem sa, ale takyto prispevok sa neda nechat bez odpovede.)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“