Problém s TV GOLDSTAR CKT-9905x

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#16 Příspěvek od Peterseal »

Ano , ale ked nema vedomosti o TV tak neviem neviem ako by hladal vystup z trafa z ktoreho sa napaja RKS..Keby som mal schemu tak mu poviem ..ale bez nej...
Tak aspon takto.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Robosand »

Peterseal píše:Ano , ale ked nema vedomosti o TV tak neviem neviem ako by hladal vystup z trafa z ktoreho sa napaja RKS..Keby som mal schemu tak mu poviem ..ale bez nej...
Tak aspon takto.
V tomto máš pravdu. Ani ja som sa nevedel nejako extra vyjadriť (viď môj príspevok). Najjednoduchšie je (bez schémy) odpojiť priamo katódu usmerňovacej diódy... pre neskúseného. Ale ak by prešiel predmetný obvod, tak by niekde našiel cievku alebo rezistor zapojený sériovo v obvode. A to nehovorím o konektore, kde je prepojka. Mnoho TVP túto prepojku má.
Robo...

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#18 Příspěvek od Peterseal »

Tak nasiel som nejaku schemu-neni to presne na ten typ ale snad zdroj to bude mat podobny. Takze odpoj diodu D804 a a na anodu daj ziarovku...
Přílohy
PC91A_1.gif
(142.84 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#19 Příspěvek od goliasinek »

diky moc za vse i za vasi trpelivost semnou.To schéma nemůžu zvětšit a když jo tak ho mám rozmazane a nepřečtu z něho nic.Ale ted se dívám že pod VN trafem (ze strany spojů) jsou popsány vývody.Není ta dioda napojená na vývod B+ ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

goliasinek mimo jiné píše:To schéma nemůžu zvětšit a když jo tak ho mám rozmazane a nepřečtu z něho nic.
Předně na něj stačí ještě jednou kliknout a když nám tady vysvětlíš proč používáš tři nicky pro dvacet příspěvků, tak tě ho sem dám ke stažení celé. K dotazu: ano, B+ se tahá z ní.

Killroy

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

jenom bych jí neodpojoval a spíš vyndal to relátko, alespoň si může udělat obrázek i o filtračním kondíku a něco na té žárovce naměří, jinak tam bude mít jen střídu

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#22 Příspěvek od goliasinek »

Killroy píše:
goliasinek mimo jiné píše:To schéma nemůžu zvětšit a když jo tak ho mám rozmazane a nepřečtu z něho nic.
Předně na něj stačí ještě jednou kliknout a když nám tady vysvětlíš proč používáš tři nicky pro dvacet příspěvků, tak tě ho sem dám ke stažení celé. K dotazu: ano, B+ se tahá z ní.

Killroy

Já žádné 3 nicky nemám!!!přiznám se že mám dva!!!Jeden je muj a to je tento. a druhý je kamarádův (Xfighter5) a ten se sem chodi divat u me doma na PC.Ten jeho jsem take pouzival chvili,protoze jsem se tady pod profil goliasinek moc dobre neujal,tak jsem to chtel napravit.Uz mam o trosku vic zkusenosti at uz odsud anebo z knizek anebo primo z praxe.tak chci jet zase na svuj NICK.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#23 Příspěvek od Killroy »

goliasinek mimo jiné píše: Já žádné 3 nicky nemám!!!přiznám se že mám dva!!!Jeden je muj a to je tento. a druhý je kamarádův (Xfighter5) a ten se sem chodi divat u me doma na PC.
Kdo je tedy pauly55 a tvůj problém u mne v SZ, to nejsi ty? Udělej to tak jak napsal bu2520.

Killroy

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#24 Příspěvek od goliasinek »

Tak jsem to zkoušel.jak mě posílal schéma PETTERSEAL,tak u mě ta dioda má označení D803s.U mě je ta dioda D804s zapojená pro stabilizaci 12V pro cívku relátka.

Zkoušel jsem oboje metody :

1. Odpájel jsem anodu diody D803s a připájel zárovku a druhý konec na GND.po zapnutí žárovka nesvítí a není ani žádné napětí.Pohotovost stále svítí
a zvuk v Trafu stejný.

2. Diodu jsem připájel zpět,na anodu jsem připájel žárovku,vypájel relátko.Po zapnutí také nesvítí,ani není na ní žádné napětí.Měřil jsetli jde do cívky relátka 12V nejde.takže relátko mi nesepne.a i po zapnutí dělá vše jako dřív.Pohotovost svítí z trafa se stále ozývá ten samý zvuk.

napětí na hlavním elektrolytu jsem naměřil 600V!!!to se mi zdá nějak moc
Určit bych vyměnit i diody na usměrnovači.protože ten kondík je 180uF/400V,takže bych prece nemel namerit 600V.

fero2

#25 Příspěvek od fero2 »

To skor vymen merak (alebo bateriu v nom). 600V tam nijako nemozes mat! Tie diody to NEMOZU! robit.

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#26 Příspěvek od goliasinek »

fero2 píše:To skor vymen merak (alebo bateriu v nom). 600V tam nijako nemozes mat! Tie diody to NEMOZU! robit.

baterka je v nem uplne nova.dneska kupovana.uz mam jinaci merak

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#27 Příspěvek od stephunk »

600V tam máš, lebo máš na meráku prepnuté na striedavom rozsahu napätia..kurvahoši takéto kraviny by sa mali riešiť v poradni, nie v tomto vlákne. Dotyčný o tom fakt nevie ani mrd, chytí sa niečoho, flákne to s ním vozem a zostane ležať chudera...

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#28 Příspěvek od goliasinek »

stephunk píše:600V tam máš, lebo máš na meráku prepnuté na striedavom rozsahu napätia..kurvahoši takéto kraviny by sa mali riešiť v poradni, nie v tomto vlákne. Dotyčný o tom fakt nevie ani mrd, chytí sa niečoho, flákne to s ním vozem a zostane ležať chudera...
Já sem nemyslel ze ty diody na zdroji vymenim kvuli tomu ze mi ukazal merak napeti na kondiku 600V.Ale uz jen tak preventivne je vymenit.

Omlouvam se ze sem se spatne vyjadril.

S jinym merakem je napeti hkavni kondiku OK.

Mel jsem za to ze ten merak meri vzdycky dobre,az pak sem si uvedomil ze to by diody delat nemohly.Omlouvam se vsem.

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#29 Příspěvek od goliasinek »

POmozte mi prosím někdo ják mám pokračovat dál v hledání závady.moc prosím

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#30 Příspěvek od Peterseal »

A ked vsetko mas zapojene spravne tak ake mas napetia na sekundari?
A 600V DC na tom sietovom elite nemozes mat...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“