Ještě jednou k propojení dvou telefonů...

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od stepa »

Zmije píše:On natom není nativní omoc líp, hlavně se při rolování rozhází strom knihoven
No a jsme u toho, mas to o prispevek vys(delalo mi to totiz take a hledal jsem pricinu). Vypni EFEKTY VZHLEDU a rolovat ti pujde normalne(Ubuntu HH, eagle v4.11e-absolutne zadny problem)
Zmije píše:nevim proč je používání wine prasárna? Pokud by wine neexistovalo, rozhodně bych ještě teď na linux nepřešel.
Nevkladej mi do ust neco co jsem nerekl, mluvil jsem POUZE o tom Eaglu, ze pouzivat ho pod WINE je prasarna. Jinak WINE pouzivam taky...je to vyborna vec. Ale proc ho pouzivat, kdyz je plne funkcni mutace pro linux? Logicky ne? :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#32 Příspěvek od Zmije »

S vypnutím efektů jsem to zkoušel taky a to aniž by mi to někdo radil, ale problém s rozházením seznamu nezmizel, potom je tu ještě jeden zádrhel, totíž úpně mi nestačí maximální velikost desky ve free verzi, doufám že nedostanu starou ohranou odpověď, že jsi zatím nedokázal vymyslet schéma, které by narazilo na limit, na to bych ti zase moh odpovědět čím to je..., a takovouhle diskusi se mi opravdu začínat nechce.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od stepa »

Zmije píše:S vypnutím efektů jsem to zkoušel taky a to aniž by mi to někdo radil, ale problém s rozházením seznamu nezmizel
Hm, zajimavy, me to pomohlo. Co mas za mutaci OS? Jakou pouzivas verzi Eaglu, kde to blblo? Zkousel si jinou verzi?
Zmije píše:potom je tu ještě jeden zádrhel, totíž úpně mi nestačí maximální velikost desky ve free verzi, doufám že nedostanu starou ohranou odpověď, že jsi zatím nedokázal vymyslet schéma, které by narazilo na limit, na to bych ti zase moh odpovědět čím to je..., a takovouhle diskusi se mi opravdu začínat nechce.
Nevidim duvod, proc bych ti to mel rikat, nejsem magor...jsou 2 cesty-sehnat full, nebo se podivat po jinem programu.

Ale je to OT v tomhle threadu, omluva autorovi.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#34 Příspěvek od Zmije »

Off topic je to rozhodně, na tom se schodnem - připojuji se k omluvě, takže poslední poznámka, můj spolubydlící dělal diplomku v programu KiCad http://www.lis.inpg.fr/realise_au_lis/kicad/ , bohužel se mi ho nepodařilo na Ubuntu 7.10 rozjet, jinak má drobný nedostatek, že nemá funkční autorouter, ale to eagle vpodstatě taky ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Mne to v Slackware chodi bez problemov. A paci sa mi, ze ten EAGLE je to dobre spraveny, ide krasne rychlo.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#36 Příspěvek od Zmije »

Máš tam KDE, nebo Gnome?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

KDE, ale to je jedno.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#38 Příspěvek od Zmije »

Třeba to úplně jedno není, někde ta chyba být musí, možná to je verzí X servru, já jsem to zkoušel na Ubuntu 7.10 s gnome.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#39 Příspěvek od Zmije »

Foto čtvercových krokových voličů ze systému P51
Přílohy
KrokVol.JPG
(157.37 KiB) Staženo 176 x

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od stepa »

Zmije píše:Třeba to úplně jedno není, někde ta chyba být musí, možná to je verzí X servru, já jsem to zkoušel na Ubuntu 7.10 s gnome.
No vzhledem k tomu, co jsi napsal to asi jedno bude...ja mam prave GMONE, donedavna GG, ted HH a plne funkcni :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Návštěvník

#41 Příspěvek od Návštěvník »

jade píše:Nehledì na to, že se tím pádem nenauèím nic o funkci ústøednových obvodù.
Jestli chci do budoucna nìco stavìt, .....
Hledám nìco, podle èeho bych se nauèil telefonní a ústøednové obvody-jde mi o využití starých (a historických) vytáèecích telefonù, proto spíš starší konstrukci.
zozen si knizku "AUTOMATICKY TELEFONNI SYSTEM P51" od Otakara Kliku r.v.1953, alebo "TELEFONIE" - Karel Masek, Leopold Bartonek r.v..1974 pre ucebny obor 26-89-2 SPOJOVY MECHANIK. tam to mas krasne popisane od zakladov.
existuje krasny clanok "Domaci Telefonni Ustredna" - Petr Mojzis v AR 6/1972 str 213-215, kde su tiez vysvetlene principy (ucastnicka slucka, vyzvananie a vsetko potrebne pre pochopenie). Su to vyborne zaklady. Kedysi som prave s tymto zacinal robit cosi okolo telefonie, neskor som si navrhol vlastnu releovu ustrednu. :wink:

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od jade »

Díky za odkazy na knihy!

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“