ICSP+spojeni s PC

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vilem
Příspěvky: 13
Registrován: 11 pro 2008, 01:00

ICSP+spojeni s PC

#1 Příspěvek od vilem »

Dobrý den

mám takový problém.Mám plošný spoj s mikropočítačem PIC16F877A,který by se měl programovat přes ICSP (je tam 5 pinový vývod) a můj problém spočívá v tom,že jsem nikde na internetu nenašel jak se spojit s počítačem(jakou použít kabeláž či redukci).

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Na to potrebuješ programátor z icsp.
http://www.belza.cz/digital/jdm.htm

Uživatelský avatar
vilem
Příspěvky: 13
Registrován: 11 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od vilem »

Chápu to dobře,že ten programátor slouží jako převodník mezi ICSP a seriovým portem.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#4 Příspěvek od Banda »

Ne. Prostě vezmeš programátor a vyvedeš si z něj káblíky na ony piny, které jsou na plošném spoji. Tzn. GND, Vpp, PGD, PGC a když tak Vdd. V datasheetu to máš nakresleno, mrkni na to, snad to pochopíš.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

A najlepsie s pouzitim ICD2 napr :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Chápeš to dobře . Je to "převodník" . Tento programátor je spolu s Ic prog hodný , i já jsem to rozchodil . Ten Ic prog je program pro PC, kterým naláduješ program v hex , třeba z AR do PICu . Prohlédni si stránky doveda.cz . Použití jednoduchých programátorů nyní vychází na pokračování v AR . Pozor i tam se jim vloudila chybička , není tam přepnutí na seriový výstup . Zase se spousta začátečníků proškolí . Jo a nyní před asi měsícem vyšel v AR časák . Chtěl jsem se autora na něco zeptat a on mi nezávisle na mém dotazu napsal , že hex soubor z AR je vadný a přibalil mi do mailu prý dobrý . Zase se spousta lidí pobaví .

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“