Trafo případně jiný zdroj s výstupem 2 až 4.5V 400mA

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

breta1 píše:
mi-ro píše:
breta1 píše:Nenapsal jsi, jaky odber pozadujes. Pokud ti staci do 1A, kup trafo 6V/5W, LM 317, ktery zapojis v doporucenem zapojeni {s tim ti tady event. pomuzeme] a nejaky digitalni merak {ten koupis novy za 100 Kc] a tvuj problem je vyresen.
:?: Hned v prvním příspěvku, 400mA. Rychleji píšeš než čteš.
To je moje jediná slabina, i když manželka tvrdí, že jich mám víc...
Tak potom je vše OK, na názory manželky neber ohled, jsou zkreslené, zavádějící, nepravdivé a někdy i škodlivé.
..to bude jen ňákej odpůrek

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#17 Příspěvek od jandu »

Bady píše:jeste jeden dotaz. Muzu nejak zajistit abych mel tech 4,5 V na vystupu jako max. at to nejde nevhodnou obsluhu prekrocit?
Samozrejme, namiesto potenciometra 5k je možné zapojiť rezostor a potmeter menšej hodnoty o celkovom súčte 5k, alebo zapojiť reťazec rezistorov/odporov/ a požadované napätia dostaneš prepínaním skokom.
Hodnoty sa dajú vypočítať, alebo ti niekto poradí.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

zdenoeddie666

#18 Příspěvek od zdenoeddie666 »



jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#19 Příspěvek od jandu »

Schéma zapojenia s prepínaním 4x napätie, 1x plynulá reg. a 7x prúd/prúdový zdroj/ je v PE AR 1/2002, str 6. Nielen pre inšpiráciu...

Apropo, zdenoeddie, máš AR časopisy na DVD? Ak nie, napíš.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jirka »

S tím přepínačem by mohl být trochu problém, aby v okamžiku přepnutí, kdy je kontakt ve vzduchu, nevyletělo napětí na maximum. (při použití 7805 a přepínání odporů se tak dělo)
Každý potenciometr začne po určité době provozu „chrastit“. Vzroste přechodový odpor mezi běžcem potenciometru a odporovou drahou a navíc se tento přechodový odpor nepravidelně mění podle natočení hřídele potenciometru. V některých okamžicích se může kontakt na okamžik zcela přerušit. Na výstupu zdroje se pak objeví maximální výstupní napětí, které může snadno zničit citlivější součástky.
*****

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#21 Příspěvek od jandu »

Treba použiť prepínač, ktorý pri prepínaní premosťuje dva susedné kontakty.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#22 Příspěvek od breta1 »

Je lepší připojovat přepínačem odpory v té horní větvi (mezi ADJ a OUT), napětí pak nelítá v mezipoloze přepínače na max, ale na 1,25V.

Uživatelský avatar
Bady
Příspěvky: 15
Registrován: 04 srp 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Bady »

Vidím pánové že vašeodpovědi jsou čím dál plodnějsí :D

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“