Kamera Panasonic NV GS120 - nefunkèní displej

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Bondik

Kamera Panasonic NV GS120 - nefunkèní displej

#1 Příspěvek od Bondik »

Zdravím.
Kamerku jsem pùjèil synovi a ten zøejmì použil vìtší sílu pøi toèení s displejem,který pak nabìhl(rozsvítil se)jen pøi dorazu(maximální možné výchylky ve všech polohách) a posléze zhasl úplnì a už se nerozsvítí vùbec.A￾ s tím toèím jakkoliv.
Poradí mi nìkdo jak opravit pøívodní kabílky-pásku k displeji,v které tato závada bude asi spoèívat?
Jak rozdìlat pøíslušné èásti kamerky,abych se k tomu dostal?
Dìkuji velice za odpovìdi a rady

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od PavelN »

nový kloub včetně páskového vodiče lze objednat na www.ame.cz přesnou cenu vám řeknou tam ale počítám tak 1500-1700,-

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Bondik, možná jsi výjimečně šikovný a dokážeš rozebrat a sestavit kameru sám, ale ona to bývala docela honička i u velkých kamer na VHS. Je dost pravděpodobné, že po značném úsilí kameru otevřeš, ale nedáš dohromady nebo dáš, ale nebude toho fungovat víc. Někdy se to rozsype dost nečekaným způsobem. Asi bych to radši zanesl do servisu a bral to jako pokání za půjčení. Taky ti s ní mohl prásknout o zem.
Plochý kablík bych zatím nekupoval, je možné že je jen vytažený konektor.

Bondik

#4 Příspěvek od Bondik »

Díky za rady.Myslel jsem si to,že to je nad síly smrtelníka - uživatele bez speciálních pomùcek a postupù :D .Hned to nesu do servisu.Bez displeje to nìjak nejde 8-) .

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od martilulin »

Neni to vubec tak tezke,pokud odstrojis vsechny sroubky-pozor na skryte jako treba pod zalozni baterii,cela kamera se rozlozi na dve pulky,ty jsou spojeny jen jednim sirsim flexem.ten odpoj a odmontuj desku s ovladanim,z ni je zapojeny flex do displaye,jen ho vypoj a vymen.Ted jsem delal 3 kamery od samsungu se stejnym problemem,jedna ho dokonce mela utrzeny a daval se tam display s te same radymjen z nizsiho modelu.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“