DMR EX78EP-K

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

DMR EX78EP-K

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás a chtěl bych se poradit,jelikož uvažuji o koupě dvd rekorderu model DMR EX78EP-K a zajímalo by mě zda jej již někdo měl třebas rozebraný a viděl jeho vnitřnosti.Zda je v něm již kvalitnější zdroj s jiným integrovaným obvodem než měly dřívější modely třebas DMR-EH55 kde ve zdroji byl použit obvod STRG který odcházel a také jaká je tam dvd mechanika,zda je již dokonalejší nebo se používá tatéž co v dřívějších modelech a mužu čekat podobné zavady jako měla EH55?Zatím mám 2,5 roku tu EH55 a bez problému.Je sice pravda,že od te doby co jsem začal pracovat v serise jako servisní technik tak pokud nehraji na televizi nebo dvd tak mám společnou zásuvku s přepětovou ochranou a vypínačem takže vše vypínám uplně od sítě,takže ten zdroj v mé zminované EH55 je jako nový a není vubec vyhřáty tak jak to tady již někdo v řešení zdroje i vyfotil a ukazal.Nejsem zastáncem nechávat vše v pohotovostním režimu,kdy ty impulzní zdroje stále pracuji i když z malým odběrem ale zahřívají se a elyty pěkně pomalinku vysychaji až do doby kdy to udělá paseku ve zdroji.Hodně jsem viděl zminovaný rekorder EH55 u znamých a samozřejmě nikdo to nevypíná uplně ze sitě tak bylo poznat i po dvou letech jak je displej rekorderu zeslábly a vysvícený,tím jak zobrazuje aktuální čas.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od durkovic »

Ralph,

ano rozumiem a chápem vaše konanie tým že všetko odpájate uplne od siete, ale nejde mi do hlavy jedno, chce sa Vám stále nastavovať presný čas napríklad ak chcete nahrávať prostredníctvom TIMERu ? Alebo tuto funkciu ani nepoužívate? vtedy by som to pochopil.

čo sa týka tých zdrojov a nechaník tak v tom vám nepomôžem, pýtal som sa na to predavača už pri kupe recu LG, povedal že nemal ešte ani jednu reklamaciu na DMR EX78EP-K , ale viete jak to je , " každý si chváli a chráni svoje hniezdo". čo sa týka DMR EH55 tak o nom som videl dosť člankov a dokonca je aj video s chybou mechaniky na youtube. :cry:

prajem dobrý výber rekorderu.

juraj

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Samozřejmě chápu,každý si musí chválit to co prodává,že je vynikající.Jinač hodiny,že by se mi chtělo pokaždé nastavovat to by se mi nechtělo ale i ta 55 co jsem měl tak má automatické nastavení času.Takže pokaždé jak zapnu vše do zásuvky tak na dvd rekordéru proběhne celý test elektroniky inicializuje se mi harddisk a automaticky se nastaví i aktuální čas,rekorder si přijme informaci z televizni stanice která je naladěna v rekorderu a čas se mi nastavuje automaticky sám,takže mě to netíží,že se to vynuluje při vypnutí.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

áááha, ano presne na to som myslel len som to nenapísal , aby som sa uistil v svojom myšlienkomvom tvrdení. Ano poznám to mal som to na videou FUNAI, na Pr1 som mal naladenú TA3 ta vysielala vždy v intervaloch VPS info signál z presným časom. takže o hodiny sa netrebalo starať ani pri výpadku a nabehu el. prudu. Veľmi šikovná funkcia

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “