Předlohy pro fotocestu.. na co levně tisknout?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

Předlohy pro fotocestu.. na co levně tisknout?

#1 Příspěvek od Davidus »

Ahoj, zatím jsme tiskl předlohy pro fotocestu na komoušskej šmírák, ale bohužel už došel, takže musím přejít na něco jiného. Známý mi ukazoval pěknou průhlednou folii pro inkoustovky , ta byla super, ale.. 35kč za kus fakt nedam :lol: na co to tisknete? mam bohužel jen inkoustovku :cry: díky za tipy, a všem přeji pěkné prožití Vánočních svátků !! hlavně zdraví a nestresujte se!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

NA pauyak 3Sk A4

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

bílý kancelářský papír 80g, v každém papírnictví.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Pauzak + inkoustovka.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Kdesi jsem viděl zprůhledňovací sprej. Předlohu natiskneš nejlépe laserovou tiskárnou na obyčejnej papír a tesně před expozicí to postříkáš tím sprejem a papír bude průsvitnej, něco jako průklepák. Sprej časem vyschne a papír bude jak před tím.. Ale to snad už mezi tím stihneš osvěcovat..

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Artaban001 píše:Kdesi jsem viděl zprůhledňovací sprej. Předlohu natiskneš nejlépe laserovou tiskárnou na obyčejnej papír a tesně před expozicí to postříkáš tím sprejem a papír bude průsvitnej, něco jako průklepák. Sprej časem vyschne a papír bude jak před tím.. Ale to snad už mezi tím stihneš osvěcovat..
Ten sprej se jmenuje Pausklar...mozna jsou jeste jine. Ja zkousel tenhle a moc dobre zkusenosti jsem s tim nemel. Tesne pred osvitem to strikat nesmis, musis to nechat zavadnout(papir potom vypada jako by byl mastny), jinak to je mokry a dela to mapy na tistaku. Alespon takove jsou moje zkusenosti. Zlatej pauzak :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jancis1 »

Ja to tiež tlačím na pauzák, mám starú tlačiareň HP845C a náplne nemám originálne(originálne tlačia lepšie) a ide to. Inak som mal s tým problém, lebo keď bola predloha väčšia, tak sa ten pauzák tak vlnil, že ešte než vybehol z tlačiarne, tak sa poopieral o tlačovú hlavu a celé sa to rozmazalo. Druhý problém bol v tom, že niekedy tlačiareň schrchvala ten pauzák. Obidva problémy som vyriešil tak, že pod pauzák podlepím A4 obyčajný papier po obvode sem tam sekundovým, (môže byť samozrejme aj iným lepidlom) a je to. 8-)
Naposledy upravil(a) Jancis1 dne 05 črc 2009, 12:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Jako líný člověk si nerad přidělávám víc komplikací než je nutné, takže jsem všechny ty pausklary a pauzáky zavrhl a předlohu tisknu na obyčejný papír který potom zprůhledním voskem (parafín z bílé svíčky) na obrácené žehličce. Nic se nerozmazává, žádné shánění materiálu, žádná starost s krčením a kroucením předlohy. Zavrhl jsem i UV výbojku a exponuju pod halogenem 35W/230V, za 15 minut z 20 cm je osvit akorát. Předloha je sice trochu ohřátá, ale ničemu to nevadí a pod 400W výbojkou by byla taky :roll:

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od piitr »

Já tisknu na laserovce. Koupil jsem si ty průhledné fólie a tisknu na to. Pak to vždy smyju acetonem, takže to vyjde velice levně. Akorát to musí být fólie to laserovky, ne obyčejné, jinak se to v té pícce rozteče a můžeš laserovku vyhodit.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

díky všem za cenné rady !

Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

#11 Příspěvek od elektronic »

Predlohu tlačím atramentovou tlačiarňou na pauzak A4 . Osvetlím to na film z AGFA 24 x 30 vyvola sa to v normalnej vyvojke a ustali v ustalovači. Ďalší postup je klasika. Môžem v malom množstve aj vyrobiť filmové predlohy .

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od markoni »

elektronic píše:Predlohu tlačím atramentovou tlačiarňou na pauzak A4 . Osvetlím to na film z AGFA 24 x 30 vyvola sa to v normalnej vyvojke a ustali v ustalovači. Ďalší postup je klasika. Môžem v malom množstve aj vyrobiť filmové predlohy .
Kde se koupí ten film AGFA 24x30 to máš v mm nebo cm ,čím to osvětlíš,typ vývojky a ustalovače podrobnější postup kdybys uvedl byl bych ti vděčen díky předem.

Uživatelský avatar
elektronic
Příspěvky: 59
Registrován: 04 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od elektronic »

V nemocniciach použivali tieto filmy pri rontgenoch. Vyvojka a ustalovač tamtiež . Jeden arch 20x 30 cm aj s vyvojkou a ustalovačom sa dá kúpiť cca 30 - 40 Sk.
Inak tieto veci možno tiež kúpiť u výrobcu pečiatok. Postup asi takto: Na tintovke vytlačím na pauzak buď negatív alebo pozitív spoja (podľa toho čo potrebujem) . V krabici mám nmontované štyri UV trubice z horského slnka. Na vrch dávam medzi dva skla pauzak a na to ustrižok filmu zelenou časťou dole na obrazok. Doba osvitu cca 27 sek. (treba odskúšať) Po vyvolaní a ustalení mám ostrý obraz na fotocestu. Presnosť je dana prenosťou obrázka. Je to kontaktná kopia. Ďalšie údaje možno tiež na súkromnéj adrese. Prípadne pošlem vzorek filmu na oskúšanie.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od markoni »

elektronic píše:V nemocniciach použivali tieto filmy pri rontgenoch. Vyvojka a ustalovač tamtiež . Jeden arch 20x 30 cm aj s vyvojkou a ustalovačom sa dá kúpiť cca 30 - 40 Sk.
Inak tieto veci možno tiež kúpiť u výrobcu pečiatok. Postup asi takto: Na tintovke vytlačím na pauzak buď negatív alebo pozitív spoja (podľa toho čo potrebujem) . V krabici mám nmontované štyri UV trubice z horského slnka. Na vrch dávam medzi dva skla pauzak a na to ustrižok filmu zelenou časťou dole na obrazok. Doba osvitu cca 27 sek. (treba odskúšať) Po vyvolaní a ustalení mám ostrý obraz na fotocestu. Presnosť je dana prenosťou obrázka. Je to kontaktná kopia. Ďalšie údaje možno tiež na súkromnéj adrese. Prípadne pošlem vzorek filmu na oskúšanie.
aby jsem si rozuměli pečiatok to jsou razítka? tintovke je jaká tiskárna inkoustová?

Uživatelský avatar
dodik
Příspěvky: 198
Registrován: 26 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od dodik »

Používam folie do laserovych tlaciarni, 1ks po cca 10-15sk, najviac som kupoval 10ks to fakt vydrzalo dlho to este rok dozadu po 9sk, potom sa ceny zvíšila(ani neviem prečo) na 12sk/ks, ale robim to tak že natlacim na papier podla velkosti vystrihnem foliu a nalepim zdruhej stranky papiera a zase do tlačiane na najvišší kontrast, takto 2x a foile prelepim cez seba, ked by sa chcelo ešte viac šetriť, niekde som čítal návod dať toner napariť pod aceton či ako. Ale celkovo tá cena za 1ks folie nieje hrozná a v podstate A4 využijem na 90-95%.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“