ARV161 z ARS9204

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

ARV161 z ARS9204

#1 Příspěvek od msar »

Dostal jsem reprobednu ARS9204 a potom ještě jednu. U druhé ale nehrály výšky, tak jsem multimetrem změřil stejnosměrný odpor výškového repra ARV161 a naměřil jen 0,3 Ohm. Takže usuzuji, že je repro zkratované, ale jak k tomu mohlo dojít? Kdyby ho někdo přetížil, tak bych měl naměřit nekonečný odpor, ne? Navíc u obou beden je výškový repro vykloněn směrem doprava dolů., Jsou obě bedny levé a pravá má mít repro vykloněný doleva anebo byly levá i pravá bedna shodného provedení? Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#2 Příspěvek od vybihal »

A jaký odpor má ten "dobrý" ?
VyBiSu

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#3 Příspěvek od msar »

vybihal píše:A jaký odpor má ten "dobrý" ?
Dobrému naměřím multimetrem 3,5 Ohmu.

tesla.webpark.cz

#4 Příspěvek od tesla.webpark.cz »

Zatím všechny co jsem vidìl jsou "levé" a taky ostatní reproskøínì Tesla byly levá a pravá identické. Vyklonìné umístìní reproduktoru bude kvùli kompenzace deformace smìrové charakteristiky pøi umístìní reproduktoru u kraje skøíòky (nejspíš...). Vycházím z toho že v prospektu je smìrová charakteristika symetrická. Jinak si mùžeš vyrobit pravou reproskøíòku otoèením èelní desky - pokud pùjde nìjak vysekat.

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#5 Příspěvek od martinekk »

0,3ohm je malo, reproduktor je spaleny, po smrti. zozen na inzerat druhy kus, alebo oba dva kup nove, vyrabaju sa pod oznacenim ARV089 este stale. A je to.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od msar »

Díky za informace, ale stejně mi nejde do hlavy jak výškáč odešel. Repra mají ve výhybce kondíky, takže stejnosměrným napětím snad ne. Bedny byly vyřazeny ze školy, že by tam někdo provozoval zesilovač nadoraz a výškáč upražil?
Prozatím tyto bedny uskladním. Mám jiné, které někdo vyhodil ke kontejneru, zželelo se mi jich a tak jsem si je vzal domů. Domácí výroba, osazeny každá ARZ669 + ARV161, hloubkový připojen přímo, výškový přes kondenzátor 14mikroF. Tak přemýšlím jestli nedat výškáč z těchto beden do výše popisované soustavy ARS9204. Je tovární, má výhybku a asi i lepší parametry. Co myslíte?
A otázka na závěr, jak to vnímáte, když vidíte takto vyhazovat staré poctivé TESLY, když jsou mnohdy nahrazovány čínskými chchlátky ve skříni z 5mm dřevotřísky? Mně srdce krvácí a takovýmto nálezům poskytuji azyl na půdě, kde mohou odpočívat mezi jinými poklady (sbírám elektronková rádia).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Přetížení, zakmitávající zesák, mizerný kondík. Zkrat ve starých papírákách je častý.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od msar »

Sendyx píše:Přetížení, zakmitávající zesák, mizerný kondík. Zkrat ve starých papírákách je častý.
Papírák je krabicový kondenzátor? Ve funkční bedně jsou dva krabicové kondy (jeden dvojitý) a jeden hovňák, ve druhé bedně jeden krabicový, jeden hovňák a dva bipoláry v modré bužírce. Mohl by to být špatný hovňák spíš než krabicový kond, bipoláry byly údajně spolehlivé.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Výškáč odíde dosť ľahko. Sám som si to overil pri skúšaní koncového stupňa od EZK zapojeného na bedňu s ARN 6604 a ARV 161. Basák preťaženie prežil, výškáč zasmrdel a stíchol. Pri meraní bol v skrate, aj keď bol v sérii kondík. Takže to nebude náhoda, skôr vlastnosť. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Papírákem jsem myslel výškáč s papírovou membránou a cívečkou. Ty kondíky mívaly často svody i zkraty, je to mizerie. Ale nejčastěji to odešlo proto, že někdo přitnul zesu, přidal výšky a bylo to... však ten reprák rozškubej a podívej se na tu cívečku.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#11 Příspěvek od msar »

Napadlo mě, že když použiju ARV161 z domácky vyrobených beden do TESLA beden, tak na jejich místo můžu použít výškáče z Tesly 536A Teslaton, co tu mám vymontované díly z vraku. Jejich označení teď nevím, ale funční by byly oba páry beden.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

repra výškače v boxech odcházej nejdřív a nejvíc. víš kolik jsem odpálil kalotů ARV 3604 přes běžný transiwatt TW44 2x25W...náhradou by mohl pasovat, char.citlivost proti ARV 161 je rozdíl 3dB a přenos 2.000-20.000 Hz, ferit
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#13 Příspěvek od Hifista »

Nedávno se mi dostal do ruky Transiwatt TW40, který měl divný zvuk. Naštěstí jsem jej měl připojený k ruským třípásmovým bednám Elektronika, jež mají signalizaci LED diodami o přetížení jednotlivých pásem, takže když jsem viděl svítící ledku pro vysoké kmitočty bylo evidentní, že zesilovač kmitá a zachránilo mi to asi i výškáče. Kmitání jinak dobře řešeného zesilovače způsobil neodborný zásah majitele do obrazce zemnících spojů (asi se snažil vylepšit práci konstruktéra p.Jandy).

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“