Ako zdielať súbory medzi dvomi PC cez router?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

Ako zdielať súbory medzi dvomi PC cez router?

#1 Příspěvek od vonder123 »

Zdarec,
chcem Vás poprosiť o radu. K internetu som pripojený cez ADSL router, keďže tento má iba jeden výstupný port, dokúpil som k nemu wifi router, k tomuto wifi routeru mám pripojený jeden stolný PC cez kábel a jeden notebook cez wifi. Internet beží na oboch PC v pohode. Na obidvoch PC je WinXP. A konečne k problému: :D

- medzi týmito dvoma PC by som chcel zdielať ich obsahy diskov... len neviem ako na to...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Nainstalovat nebo povolit klient site microsot a Sdileni souboru a tiskaren v siti MS
pak v mistech v siti ty komple uvidis, pokud jsou na stejnym subnetu, tzn. ze vsechny maji IP adresu ve stejne siti dane maskou, tedy IP adresa se lisi jen poslednim trojcislim.
Samozrejme musis take povolit sdileni disku nebo nejake slozky na nem.

Pokud je neuvidis nebo jsou za routerem, muzes si je namapovat jako jiny disk prikazem NET USE v prikazovem radku :
net use X: \\IPADRESAKDECHCESSDILET\NAZEVSDILENESLOZKY
napr.
net use X: \\192.168.100.1\SDILENI
kde
SDILENI je nazev te sdilene slozky (prave tlac.mysi na slozce co chces sdilet, vybrat Sdileni a zabezpeceni, potvrdit varovani, zatrhnout "slozka sdilena v siti" a napsat tam nazev sdilene slozky (treba to SDILENI)
a
X: je pismenko disku, kde bude obsah te sdilene slozky

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od vonder123 »

Ďakujem Ti za pomoc.... :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“