TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#316 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už tenkrát se začal projevovat lobbing kabelových společností. Ovšem tenkrát měli v té kabelce jen lepší rum na úplatky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#317 Příspěvek od EKKAR »

Obrlajtnante, zase kecáš blbiny, viď? Už starý Mánes měl "předvolby" - karuselový "kanálový volič", ty první tuším jen na 1. TV pásmo, pozdější typy pak už měly i 3. pásmo (kanály do č.12), tak co to blábolíš o plynulém ladění? Mechanické předvolby měly Spoleto, Salermo a podobné (které už navíc uměly ladit až do 4. pásma), později elektronické se senzorovým přepínáním (Laura, Corina...) - ale to už se psala 80. léta a jediná lampa v TV byla CRT obrazovka...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#318 Příspěvek od martinbbb »

Vážení, já mám ve sbírce TV 4001A a 4002A a ani jedna nemá kanálový volič.....a obě fungují...mám si začít dělat obavy, že něco není v pořádku???..Nyní zde čtu že ho každá TV musí mít, aby chytala vysílače obrazu a zvuku, které vysílají na rozdílných pásmech, jak píše Obr-Lajtnant...... Neměl bych ho tam doplnit??? Abych třeba nezakopl při digitalizaci, až nastane analogová tma...

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#319 Příspěvek od TomasX »

Možná ti pomůže vyměnit vodu v čočce. :lol: Obr-l... se nediv označení TV 4001A v životě neviděl.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#320 Příspěvek od Oberleutnant »

Plynule laditelné kanálové voliče jsou např. Tesla-Hopt, použité v TV Orava 131, 237...., starší TV měly dvanáctipolohový karuselový přepínač kanálů s doladěním, oba kanálové voliče nemají předvolby, ty se objevily až u pozdějších, např. KTJ92.První tesláckou TV, která měla plynule laditelný kanálový volič byla Karolina a první TV s mechanickýma předvolbama byla Orava 230

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#321 Příspěvek od masar »

A pak že nic neví... :wink: Snaha tu nějaká přece jen je. Když vydrží, třeba se něco naučí i z té elektroniky.

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#322 Příspěvek od Primergy »

To o telkách se píše na netu... Než se oberleutnant naučí něco z elektroniky, tak já budu na pravdě boží :lol:

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#323 Příspěvek od Bulboa »

Hmmm, jestli pak už je obrazovka zregenerovaná :?: :lol:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#324 Příspěvek od helios »

Možno až úplne dokonale. :blowing:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#325 Příspěvek od Quest »

Nepospíchejte na něho! Taková regenerace, aby byla vyfotitelná bez blesku, to nějaký čas zabere, při nutnosti zachování hranice mezi regenerací a degenerací. A fotky? Toť velký problém, Martino se nerado fotí, Stydlíno jedno.
Ještě doplňující rada na závěr: Při použití některého z výše popsaného reg.návodu, doporučuji posunout počátek regeneračního procesu na půlnoc 31.12. A pokud možno na otevřeném prostranství, a nezapomenout nahlásit tuto akci s dostatečným předstihem místnímu HS. (SDH)
PS: Škoda, že toto vlákno končí, zhruba od poloviny žilo vlastním životem, bez přispění původního autora, až mám z toho poprskaný monitor.Mám obavu, že letošní silvestrovská zábava tuto, už nepředstihne.
Ne jenom prací živ je člověk!

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#326 Příspěvek od martinbbb »

Ale pánové.... regenerace už proběhla, bohužel při ní zahynuli všichni tři bratři nadporučíci Leoš, Tomáš i nejmladší benjamínek Formánek, proto sem už ani jeden z nich delší dobu nepřispívá....vzpomeňme proto dnes všichni při rozzářeném vánočním stromečku, v kruhu svých nejbližších jejich památky....vzpomeňme i na osiřelé a nedokončené Martino.....je to velké neštěstí....žádná pr.del.....

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#327 Příspěvek od kbulda »

Bratři asi nezahynuli, ale dnes nemají čas sem psát.
Dnes asi opravují ( regenerují ) svíčičky na vánočním stromečku.

A co ostatní?
Svítí Vám všechny svíčičky, nebo se pos*raly , jako obvykle každý rok ?
Máte náhradní žárovky ?
Spravujete nebo je klídek a pohoda?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#328 Příspěvek od workhard »

Poté,co jsem tam dvě přidal,protože furt praskaly,už je to několikátý rok OK :wink:
Přílohy
lampicky.JPG
(34.42 KiB) Staženo 67 x
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#329 Příspěvek od Quest »

NÁDHERNÉ - překrásně zregenerované svíčičky. Škoda, že se toho nedožilo Martino. Minuta ticha k poctě jeho památce a dalším padlým spolubojovníkům.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#330 Příspěvek od Ambyk »

Tož chlapci ač jsem amatér tak jsem vypl TV udělal jsem si kafe a schutí
jsem přečtl ten bezceler,opravdu jsem se zasmál.Jedno bych ale chtěl mít a to jeho klidnou povahu která si vede pořád svou.Chudák manželka.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“