SB Adudigy SE - digitální výstup v 5.1

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

SB Adudigy SE - digitální výstup v 5.1

#1 Příspěvek od drabek06 »

Řešim menší problém. Mám zvukovou kartu SB Audigy SE a s receiverem ji mam propojenou digitálním výstupem SPDIF a nějak se mě nedaří z toho dostat 5.1 zvuk. I když pouštim DVD film v 5.1 tak z toho jde vždy jen stereo. Nevíte někdo jak to nastavit aby z toho lezl 5.1 zvuk kdy má ? Já už sem prolezl vše a nic sem nevykoumal . . .

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#2 Příspěvek od kysmen »

jaký tam máš reciver ?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Onkyo TX-SR602

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#4 Příspěvek od Quest »

Teď mám PC mimo provoz, abych se Ti mrknul, ale matně si vzpomínám, že tam to nastavení počtu kanálů určitě je. Před lety jsem řešil zase opak, SPDIF IN a potřeboval jej přepnout trvale na stereo. Hledej znovu.
PS: Také pozor na CZ dabing někdy je pouze Stereo, i přesto, že original zvuk je 5.1

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Mno ja i kdyz tam nastavim vystup 5.1 a zatrhnu digitalni vystup tak z receiveru jde stejnak stereo i kdyz to je opravdu 5.1 film. Proste ani za boha to z toho nejde dostat ve vicekanalovym zvuku. Kdyz bych jel analogove tak to funguje, ale digitalne nejak neee :?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Taky zalezi na prehravaci, ktery to musi umet preposlat, nebo vyuzit externiho kodeku.
Přílohy
ac3.PNG
(38.2 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Prehravac je nastavenej dobre, dokonce zkouseno ve vic programech :wink:

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#8 Příspěvek od Quest »

Ještě jsem tam někde nastavoval druh SPDIF připojení. Já používám optický kabel, a tam někde bylo na výběr, jestli chci optiku nebo koaxial. Podobně, jak to je na obrázku výše, záložka SPDIF.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Před časem jsem řešil to samé. Nakonec jsem se na nějakém fóru dozvěděl, že protokol z PC je jiný než na běžných audio zařízeních. A že víc jak stereo z toho prostě neleze. Zkoušeli jsme Audigy I a SB Live na receiveru Pioneer a DK Schneider a všechno se stejným výsledkem, maximálně stereo. Asi na tom tvrzení něco bude. Je to ale už 5-6 let zpátky, možná to teď na nových základních deskách chodí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

Kuuurna nestras ! Ja to mam hozeny jeste pres optiku. Takze jako budu muset jit analogovou cestou jo ? By me celkem zajimalo ktera zvukovka umi 5.1 nebo vic pres dig. vystup . . . :upset:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Mě by to taky zajímalo. Mám novou desku, je na ní 7.1 zvuk a má oby výstupy, optiku i koaxiál. Teď jde jen o to, natahnout ten koax a zkusit to. Na optiku je to daleko (10m) a to se mi zdá na pokusy přece jen dost cenově náročný.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Me by treba i zajimalo zda bude rozdil ve vyslednym zvuku kdyz pojedu pres digitalni vystup ze zvukovky treba z nejaky integrovany nebo z nejaky kvalitni. Pac stejnak se ty data nejak prevadej ze sbernice na jiny a vubec tam nedochazi ke konverzi D\A . . .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Čistě teoreticky by to mohlo být stejné. Tohle ovšem doma nezměříme a na ucho to asi k poznání nebude. Doufám, že ta vestavěná není až takovej šunt. Ta Audigy mi leží v šuplíku, nemám pro ní už volný slot. Proto věřím, že to bude tak nějak +- stejný.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

Ja to ted nemyslel jen ve tvym pripade. Jako ted sem cetl na CZC.cz na diskuzi ze to prej nejde a umej to az X-fi a to jen softwarove a jen u filmu. Hry to v 5.1 neumi :? Umi to ta nejvyssi verze ktera je pekne mastna a ta si to prej uz dela HW sama. Jinak co se tyce toho dig. vystupu tak pokud budu pouzivat jen ten a ne analogovy vystupy tak by bylo uplne jedno co pouzivam za zvukovku, pac si to stejnak vse zpracovava a dekoduje receiver. Ale je otazka zda ma na kvalitu zvuku i v tom digitalnim vystupu vliv samotna zvukovka. Kdyz by to vliv nemelo tak by se nemusely kupovat zvukovky za xx tisic a stacily by na to ty integrovany na desce. Ale buh vi jak to je . . .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Ty drahý zvukovky jsou tak drahý kvůli odstupu signál-šum na analogových vstupech a výstupech. Zjednodušeně řečeno, mají daleko lepší převodníky, proto ta cena. Aby to reciver mohl dekódovat, musí to mít přenosový protokol, který zná. Nemyslím teď DTS, Dolby D a další, ale kódování toho vlastního přenosu. Jestli ho nezná, pak si s tím neporadí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“