MHB 2716C a K573P(pismeno azbuky)2 8804

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

MHB 2716C a K573P(pismeno azbuky)2 8804

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřebuji se ujistit nějaké podrobnosti tak se ptám jsou to paměti stejného typu? jaké je rozmístění pinů a jejich jména dále šipka označuje pin číslo 1 a jestli to mohu číst že si vyberu adresu a pak logickou sondou na výstupu si postupně přečtu samozřejmě na nepajivém poli mohu tak udělat nebo napište mi někdo jak mám přečíst obsah staré epromky díky.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

markoni píše:Zdravím
Potřebuji se ujistit nějaké podrobnosti tak se ptám jsou to paměti stejného typu? jaké je rozmístění pinů a jejich jména dále šipka označuje pin číslo 1 a jestli to mohu číst že si vyberu adresu a pak logickou sondou na výstupu si postupně přečtu samozřejmě na nepajivém poli mohu tak udělat nebo napište mi někdo jak mám přečíst obsah staré epromky díky.
MHB2716C a K573P2 by měly být ekvivalentní. 8804 je snad nějaké spínací pole.
Paměť lze staticky přečíst způsobem, který uvádíš(je třeba obsluhovat i další signály kromě adresy), ovšem logickou sondou přečíst 2kbyte dat je trochu zcestné ne-li nereálné. Raději použij nějaký programátor.

Datasheet je zde: http://ee.usc.edu/library/ee459/datasheets/2716.pdf

:wink:

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Zdravím
ještě nějaké schéma na jednoduchý programátor abych to nemusel číst logickou sondou děkuji

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Když pohledáš na netu, určitě něco najdeš. Třeba po chvilce hledání jsem našel tohle. Můžeš to ořezat jen pro 2716.
http://www.qsl.net/iz7ath/web/02_brew/1 ... 03_eng.htm
:wink:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Kvůli té K573RF2 (přepis do latinky) se snad programátor nevyplatí dělat. Byly to nespolehlivé obvody už když byly nové, občas změnily nějaký bit, po pár letech ani vymazat dokonale nešly. Určitě z nich něco přečteš, ale nebudeš mít jistotu že je to to, co bylo kdysi naprogramováno.
Jednodušší by bylo zanést to někomu nablízku, kdo má normální programátor, aby ti stáhl obsah do souboru, a pak nad tím hloubat.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od markoni »

Přikládám fotku abyste mi pomohli identifikovat 1 pin
a které piny mám zapojit abych to čtení fungovalo díky.
Přílohy
pamet.jpg
(17.75 KiB) Staženo 143 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

První pin je ten, na který ukazuje malá šipka na pouzdru.
Popis pinů je v datasheetu (viz odkaz výše). Tam je také časový diagram signálových stavů pro čtení paměti. Připojíš Vcc Vpp EP G na +5V, Vss na 0V. Připojíš adresovací signály A0 až A10, potom přepojíš signály EP a G na log.0 a na výstupech máš D0 až D7. :wink:

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím.
Jsi-li z Ostravy,klídně Ti stáhnu z té Eprom do souboru.
Programátor mám doma.
ByeBye.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“