Monitor AOC 7VLRA

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

Monitor AOC 7VLRA

#1 Příspěvek od pauly55 »

zdravím,dostal jsem si sem 17-ti palcový monitor AOC 7VLRA.Po zapnutí nesvítí LEDka a zdroj je slyšet že cykluje v inervalech 2s.Ale jinak se nic neděje.Je proražený tranzistor pro VN,měřil jsem diody okolo VN a zdroji a jsou dobré a i přesto když vyměním ten trandak za nový tak monitor dela to samé.A ikdyž ho úplně vyndám tak to děla pořád to samé.zdá se mi že je něco ve zkratu a zdroj nemůže sepnout.Ale nemůžu přijít na to kde.Jestli máte někdo s tímto monitorem zkušenosti, poradte mi prosim

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#2 Příspěvek od Zmije »

Necykluje třeba proto, že se po 2s připojí něco proraženého a vypadne nadproudová ochrana?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#3 Příspěvek od Peterseal »

A elity su dobre? Ked das namiesto RKS ziarovku tak to nabehne?

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od pauly55 »

Peterseal píše:A elity su dobre? Ked das namiesto RKS ziarovku tak to nabehne?

to nevim protoze nemam schema a proto neznam vystup z trafa které napaji RKS.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

No ide to vystopovat..Hladaj elit s kapacitou cca 100uF na 160V... Potom najdes diody cez ktore sa napaja RKS cize aj elit...Tie odpojis a das ziarovku. 8-)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

1. zkontroluj dvojici seriove spojenych diod, pripojenych ke kolektoru vykonoveho tranzistoru
2. zkontroluj FET, ktery dela napajeci zdroj pro tento tranzistor

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od pauly55 »

Peterseal píše:No ide to vystopovat..Hladaj elit s kapacitou cca 100uF na 160V... Potom najdes diody cez ktore sa napaja RKS cize aj elit...Tie odpojis a das ziarovku. 8-)

tak jsem zkoušel odpojit obvod od RKS,viz. obrázek.odpajel jsem jednu nozicku diody (anodu) a na jeji misto jsem pripojil jeden konec zarovky,a druhy konec zarovky jsem pripojil na stredni vodic.zárovka normálně svítí,ale v obvodu cvaká stále.žádná změna.pořád ten samý zvuk a dál opět nic.
Přílohy
Fotografie-0018.jpg
(246.56 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od breta1 »

Takhle se daleko nedostaneme. Za prvé z obrázku nepoznám tu diodu, musíš napsat, kterou diodu jsi odpojil. Tak abychom pokročili:
1. Odpoj diodu D919. Pokud cvakání přestane,
2. Vyměň Q911
Pak se ozvi.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

šmarjá já bych diodu neodpojoval, většinou se z napájení rks bere zpětná vazba zdroje. Odpoj řádkový tranzistor , ale před ním bude sekundární stabilizátor a podle zapojení bude průchozí přes diodu, nebo přes P fet, myslím, že to mají i AOC , pak musíš dát žárovku před něj, ale určitě začni šlusmetrem jednotlivé výstupy diod jestli nevidíš zkrat, může být na 6V větvi to je žhavení obrazovky.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od breta1 »

bu2520 píše:šmarjá já bych diodu neodpojoval, většinou se z napájení rks bere zpětná vazba zdroje. Odpoj řádkový tranzistor , ale před ním bude sekundární stabilizátor a podle zapojení bude průchozí přes diodu, nebo přes P fet, myslím, že to mají i AOC , pak musíš dát žárovku před něj, ale určitě začni šlusmetrem jednotlivé výstupy diod jestli nevidíš zkrat, může být na 6V větvi to je žhavení obrazovky.
Šmarjá, teď jsem koukl do schematu, a máš pravdu, ještě že jsi se hned ozval, zrovna z toho zdroje jde ZV na optron, takže D919 neodpojovat.
Sekundární zdroj pro řádek je N fet Q911, ten bude určitě kaput. Takže nejdříve šlusmetrem změřit Q911, na zkoušku ho můžeš odpojit nebo odpojit akumulační tlumivku L906.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“