AMARO v pdf do doc

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

AMARO v pdf do doc

#1 Příspěvek od vonder123 »

Čaute,

potreboval by som poradiť, ako mám text v pdf formáte previesť do textu do wordu. Mám Amatérske rádio (AMARO), ročník 2000, praktická elektronika a potreboval by som skopírovať jeden článok do wordu. Problém je v tom, že keď označím daný text v AMARO a skopírujem ho do wordu, tak sa mi vo worde zobrazia len nejaké čiary. Keď som pozrel zabezpečenie pdf dokumentu, tak je tam povolené vyberanie dokumentu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

jaký smysl má taková prasečina? PDF je menší, univerzálnější a na licenci nezávislý formát. Oba formáty jsou tak rozdílné že na 99% bude převod zprasený.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jirka »

PDF2DOCExpress: PDF to Word Converter 1.0.2
http://translate.google.com/translate?h ... erter.html
(podporuje i češtinu)

PDF2Doc 5,01
http://translate.google.com/translate?h ... f2doc.html
*****

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od vonder123 »

to Crifodo:

Však, ale keď potrebujem z toho pdf-ka vybrať nejaký text, lebo je ho veľa a nechce sa mi to prepisovať ručne do Wordu, tak si ho skopírujem z nejakého pdf readeru a vložím do Wordu.......... ale tu to nejako nejde :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

vonder123 píše:to Crifodo:

Však, ale keď potrebujem z toho pdf-ka vybrať nejaký text, lebo je ho veľa a nechce sa mi to prepisovať ručne do Wordu, tak si ho skopírujem z nejakého pdf readeru a vložím do Wordu.......... ale tu to nejako nejde :roll:
Asi je to PDFko jako bitmapa, z ní se nedá kopírovat text, jen obrázky.

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#6 Příspěvek od vonder123 »

Andrea píše:
vonder123 píše:to Crifodo:

Však, ale keď potrebujem z toho pdf-ka vybrať nejaký text, lebo je ho veľa a nechce sa mi to prepisovať ručne do Wordu, tak si ho skopírujem z nejakého pdf readeru a vložím do Wordu.......... ale tu to nejako nejde :roll:
Asi je to PDFko jako bitmapa, z ní se nedá kopírovat text, jen obrázky.
Ja som myslel, že keď sa to už dá napr. v Acrobat Readery označiť, tak to už pôjde v pohode, len ja keď to označím a skopírujem do Wordu, tak sú z toho nejaké haky baky :?

Čiže pokiaľ je to bitmapa, tak sa tiež dá označiť text v pdf formáte?

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jirka »

Několik ročníků AR má použito nějaký jiný "formát, font, kódování" nebo co. Poznal jsem to, když jsem nadpisy článků vkládal do databáze. Taky jsem je musel ručně přepisovat. Nešlo mi to z toho dostat ani omylem.
*****

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#8 Příspěvek od vonder123 »

Ďakujem Vám za odpovede... budem to musieť prepísať ručne... :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

jestli se dá ten pdf dokument v Acrobat readeru označit (a vybrat tažením) nástrojem "textový kurzor", tak to není bitmapa. Takový text se kopírovat dá. (dá se vložit i do notepadu a pak má setinu velikosti oproti MW :barf: ) :wink:

BD7902CFS is a 6-channel driver IC that integrates all drivers necessary for CD-ROM, and DVD-ROM systems into a
single chip. The built-in 2-channel sled motor driver is used for the stepping motor. Low heat operation can be achieved
by applying the PWM driving system for sled and spindle motor drivers.

(vloženo z datašitu)
Přílohy
reader.GIF
(20.33 KiB) Staženo 64 x

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jirka »

To máš pravdu, v origo PDF není bitmapa (alespoň ty od roku 1996), ale jak jsem psal, některý ročníky A Radia v PDF jsou nějaký zapikaný...

Edit: A v některých ročnících při takovém to kopírování neseděly český písmena.
*****

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Problém je zřejmě v použitém fontu v PDF. Zkoušel jsem doporučené programy od Jirky, ale obstál pouze PDF2DOCExpress: PDF to Word Converter 1.0.2 až na některé znaky čeké abecedy.
Ten druhý program nedokázal font převést. :wink:

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od vonder123 »

Áno, tento program: PDF2DOCExpress: PDF to Word Converter 1.0.2 to dokáže previesť, len problém je v tom, že ten text sa nedá označiť v stĺpci, ale keď chcem označiť len jeden stĺpec, tak mi začne označovať všetky tri stĺpce naraz a nie iba ten jeden konkrétny stĺpec... :( Samozrejme ide mi o štýl troch stĺpcov, ktorým sú písané amatérske rádiá...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

vonder123 píše:Áno, tento program: PDF2DOCExpress: PDF to Word Converter 1.0.2 to dokáže previesť, len problém je v tom, že ten text sa nedá označiť v stĺpci, ale keď chcem označiť len jeden stĺpec, tak mi začne označovať všetky tri stĺpce naraz a nie iba ten jeden konkrétny stĺpec... :( Samozrejme ide mi o štýl troch stĺpcov, ktorým sú písané amatérske rádiá...
Stačí označit v programu volbu "Exact" pro převod do textových polí. :wink:

edit: Omlouvám se, platí to pro program VeryPDF PDF2Word v2.0, který jsem si také stáhl. Tam ta volba funguje. Mohu poslat. :wink:
Přílohy
pdf2word.png
(8.54 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Ono je to taky o tom, že někdy od roku 1996 se Amáro rediguje kompletně elektronicky, takže do tiskárny jde jen balík dat - a ten není těžké konvertovat do pdf (pokud už jako pdf do té tiskárny nejde taky) a vydat na placce v podobě celého ročníku. Ročníky starší byly do elektronické podoby převáděny dodatečně, myslím, že se to prostě skenovalo, staré (řekněme předlistopadové) ročníky určitě. Takže jednotlivé stránky nejsou konverze Word > Acrobat neboli doc > pdf, ale spíš z obrázkového formátu, tedy jpg > pdf, tam pak samozřejmě kopírování části textu nebude fungovat bez speciální konverze. Jsou to programy k identifikaci tvaru písmen v obrázku a k převodu takto naskenovaného tištěného písma opět do formátu textu. Tyhle softy se někdy dají nalézt na CD přibalených u scannerů, ale jen jako trialy, full verze jsou poměrně drahá záležitost.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jirka »

Můžeš taky zkusit PDF Transformer http://www.pdftransformer.com/ od firmy ABBYY. Ten by to měl umět http://www.pdftransformer.com/pdf-to-word/ . Zdarma je k dispozici Try&Buy verze s funkčností 15 dní a 50 stránek, pokud dobře čtu.
*****

Odpovědět

Zpět na „Software“