TV TESLA

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

TV TESLA

#1 Příspěvek od ZELKA »

Nevíte prosím někdo,kde sehnat schéma na TESLA TV S 7052 TS.Ještě je na štítku TV 17.CHassis vypadá jak od philipse.Vůbec mi to nejde.Pouze na elytu ve zdroji mám 320V.Předem díky za pomoc. :( :nevim:

62.141.24.81

Re: TV TESLA

#2 Příspěvek od 62.141.24.81 »

Hledej na NETU,je to šasi SCHNEIDER TV17 :idea: S.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TV TESLA

#3 Příspěvek od PetrK »

ZELKA píše:.....CHassis vypadá jak od philipse.Vůbec mi to nejde.Pouze na elytu ve zdroji mám 320V....
Viděl jsi už někdy Philipse? Asi těžko, co má tohle společného s TV Philips teda fakt nechápu. Jinak že je na elytu ve zdroji 320V je hezké, ale co dál, co třeba zkrat někde v sec.obvodech napájení, například v napájení řádku.... Pokud objevíš v ŘKS proražený tranzistor tak raději nejásej, má to vždycky nějakou příčinu a bez potřebného vybavení a znalostí tohoto typu chassis si nějak opravu nedokážu představit. To chce velkou odvahu a pak si připravit ještě více peněz pro servis než by to stálo bez amatérského zásahu. Tohle už fakt není nějaká Elekta nebo stará Tesla.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

TESLA na posr......

#4 Příspěvek od ZELKA »

Dobry den panove,dovolte mi abych se vratil k problemu s telkou kterou mam na opravě.TV Tesla chassis schneider TV17.Už jsem ji konecne trochu rozchodil.Byl tam vadny IO ve zdroji a nasledně VN trafo.Má oznaceni ELDOR 1372.0032.Ja tam objednal trafo od firmy classic FBT40716.Telka naskocila,ale po chvili mi odesel tranzistor Q1502 BD677 a D1503 a D1510 (u techto bohuzel nevim hodnoty).Je to ve žhaveni.Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti.Jestli mohu použít to VN trafo a jake jsou hodnoty těch diod.Předem díky za jakoukoli pomoc. :cry: :cry: :upset:

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#5 Příspěvek od bumpkin »

Diody ve zhaveni? Navic dve?To si delas srandu,ne?

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Moc si to nepamatuju ale tušim že do schneidera muselo přijít origo trafo, jinak to mnělo jevy,... Ael možná se pletu.
Nejsou ty diody takle náhodou v diodovym modulátoru ?

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od ZELKA »

bumpkin píše:Diody ve zhaveni? Navic dve?To si delas srandu,ne?
Kdybych to neviděl na vlastní oči,tak se budu divit stejně jako TY!S kolegou jsme na to koukali jako puci a přemýšleli co tím chtěl výrobce dokázat.Tento podivný obvod jsme vyřadili z činnosti a zapojili to klasickým způsobem jak je to u většiny televizorů.Zatím to šlape,tak to budu skoušet.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#8 Příspěvek od Frenky »

U kvalitnějších televizorů bývá v obvodu žhavení zapojen "ochranný
obvod",který chrání obrazovku před přežhavením ....běžné TV toto
nemají...,pokud výrobce něco zapojí,nějaký smysl to má !!

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Mirda »

Podívejte se na Philipse 11AK52, ten žhaví z 50V a dvě diody (HER107) v serii a nějaký elyty jako filtr.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

diodama se omezí žhavicí proud a taky se tim udělá mněký start žhavení. Dávali jsme to do snímačů polohy pro průmysl tam se osvětlovalo žárovkou a ta žárovka bez diody se ihned rozsvítila ale s diodou to mnělo slow start, nevim přesně proč ale bylo to tak,..

82.117.134.2

#11 Příspěvek od 82.117.134.2 »



Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“