FIRST(FIAST) 537 (autoreverse)

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

FIRST(FIAST) 537 (autoreverse)

#1 Příspěvek od michalnb »

Nazdar Bazar!
Požičal som kamarátovi svoje autorádio FIRST (FIAST) 537.
/Ono tak ani nejde o to, že je to autorádio, ale o to, že je to moja dieľničková diskotéka upgradovaná audiovstupom natvrdo (na potenciometer hlasitosti)./
Vrátil mi ho s tým, že ho "asi" pripojil opačne na napätie... Odfajčilo to poistku a koncák, keďže ako som si neskoro všimol, že Taiwan ušetril na jednej dióde.
Ale K VECI: po výmene KIA6210AH je koniec už funkčný (odskúšané prstom na vstup :) ) no po pridaní volume sa koniec rozkmitá (normálne hrá iba pri "krištalkovej" reprodukcii). Nemám od toho ani schému (pozrel by som sa na predzosilňovač). Neviete mi prosím poradiť na čo sa zamerať, prípadne poslať schému?
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

V každém sběráku je takových kupa. Opravdu už se to nevyplatí opravovat. Vyhoď to a kup si v bazaru nějakou jinou šunku - respektive podrž toho "takykamaráda - dovedu" pod krkem nebo (účinnější!) za koule tak dlouho, dokud to neudělá on sám. To už snad je součást základního vzdělání, že se autorádio připojuje černým na mínus a červeným na plus...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od michalnb »

Ono to s tými bazármi u nás až tak nie je. Také rádio má hodnotu tak max. 8eur a v bazároch u nás ich ponúkajú za 20,- a viac. Za to by som niekde na tržnici kúpil už aj rádio s CD, ibaže to sú ešte väčšie shi*y. Jedno také som už mal, no po 3 mesiacoch mu totálne preskočilo... Myslím že to bol nejaký "COLORFUL" asi za 32,-. Keď ešte fungovalo hralo pekne a čisto. Toho vietnamca som už nikdy nevidel (narval by som ho do tej CD mechaniky). Ten FIRST mi behal asi 3 roky a bol som s nim nadmieru spokojny. Do dielničky sa mi nejake drahe audio kupovať neoplati...
Ale aj tak diky EKKARe, asi ho fakt zahodim. Pokúsim sa nejak odblokovať Blaupunkt VW Gamma, alebo Boston CC 22, ktoré mám ešte doma.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Do dielničky odporúčam ubastliť rádio z volakého "jazvečíka" čili šikmookého dvojkazeťáku. Dá sa to zaobstarať za hubičku a okrem zväčša vylágrovanej mechaniky na kazety im nič vážne nechýba. Zober si z neho trafák aj dosku (dosky) a repráky, vstavaj to do hocijakej škatule a budeš mať tuner s velmi dobrou citlivosťou aj stabilitou. Svojim kamarátom som takto spravil neúrekom takýchto bastlov - aj sa mi stalo, že mi doniesli taký radiomagnetofón, ktorý spadol z lešenia asi z 5. alebo 6. patra - mechanika zohnutá napoly o obrubník, doska zlomená na 4 diely, repráky povytrhané. Vybral som trafák, črepiny dosák, zložil k sebe, poprepájal prerušené cestičky odcvikanými vývodmi od súčiastiek, dal iné repráky, zapojil na skúšku ku zdroju - a vida, rádio HRALO...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od michalnb »

Mhm... A vida, slovenčina??? EKKARe, ty se nezdáš!!!
To s kazeťákom je dobrý nápad. Mám doma niečo podobné... Do posilňovne som dal chalaniskám 1-kazeťák rovnomennej "značky" FIRST :) :) :) s externým napájaním /trafko vo vnútri vypovedalo, tak som ho s malými úpravami napojil z tržnicového adaptéra "3-12"V, "0,0nič"A na klasickú koncovku 230V, ktorú majú tieto rádiá/ CHYBA! O mesiac mi ho priniesli, lebo nejaký génius nechal zapojený adaptér v zásuvke a zhorelo primárne vinutie(častý CHINA-príznak presných výpočtov trafa). A aby to nebolo všetko, ešte sa ho pokúsili zapojiť na 230V priamou šnúrou. Teraz po pripojení nejakých 12V svieti indikačná LED, trošku to brumí v reproduktore a to je asi všetko... Až teraz zisťujem, že treba kopec vecí vyhodiť. Mám ešte jeden starý PC s rádiokartou, ale prevádzkovať tam monitor a bedňu, nehovoriac o ďalších kábloch, to by už môj stôl asi zabilo :lol: .
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“