Sam. LE40A868 nereaguje na zapnutý sig. na scartu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gryzly
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 01:00

Sam. LE40A868 nereaguje na zapnutý sig. na scartu

#1 Příspěvek od gryzly »

Zdravím Vás,
Ježíšek nám naježil Samsunga LE40A686 protože původní CRT thomson po vic jak deseti letech služby již umíral. Veškěrý signál přijímáme přes digitální satelit AB COM DSR 300. S televizí propojen Scart kabelem. Scart je úplný se všemy vodiči.
Problém je v tom že ten Samsung narozdíl od Thomsonu se nezapne ze stavu Stand by když ovladačem zapnu sat. přijímač. Takže zatímco předtím jsem používal jen ovladač od satelitu kde jsem si přepínal i kanaly a hlasitost, tak ted musím na zapnutí a vypnutí televize použít druhý ovladač.
Nevíte jestli se to dá nějak řešit? V nastavení TV jsem to nikde nenašel a doufám, že slováci takovou to vec nezapomneli vložit do softu televize.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

gryzly píše:Zdravím Vás,
Ježíšek nám naježil Samsunga LE40A686 protože původní CRT thomson po vic jak deseti letech služby již umíral. Veškěrý signál přijímáme přes digitální satelit AB COM DSR 300. S televizí propojen Scart kabelem. Scart je úplný se všemy vodiči.
Problém je v tom že ten Samsung narozdíl od Thomsonu se nezapne ze stavu Stand by když ovladačem zapnu sat. přijímač. Takže zatímco předtím jsem používal jen ovladač od satelitu kde jsem si přepínal i kanaly a hlasitost, tak ted musím na zapnutí a vypnutí televize použít druhý ovladač.
Nevíte jestli se to dá nějak řešit? V nastavení TV jsem to nikde nenašel a doufám, že slováci takovou to vec nezapomneli vložit do softu televize.
mělo by to jít.. divné :( takhle předražené lcd si koupí fakt jen blazen :lol:

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Mirda »

Toto umí jen málo TV, budeš si muset zvyknout na dva DO nebo si pořídit lepší DO, který umí zapnout několik přístrojů najednou.

Uživatelský avatar
gryzly
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 01:00

#4 Příspěvek od gryzly »

Mirda: Tos me moc nepotěšil.
Kazooka: Tato generace LCD má už obraz srovnatelný s Plazmou ale ceny za 40" spadly oproti lonsku ohodne. Když se A686 v dubnu začal prodávat stála 40 000Kč, ted je za skoro polovinu.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

gryzly píše:Mirda: Tos me moc nepotěšil.
Kazooka: Tato generace LCD má už obraz srovnatelný s Plazmou ale ceny za 40" spadly oproti lonsku ohodne. Když se A686 v dubnu začal prodávat stála 40 000Kč, ted je za skoro polovinu.
Tato generace lcd ma srovnatelný obraz z plazmou :lol: žadné lcd nemá obraz srovnatelný obraz z plazmou. Počítačové podání barev a pozorovací uhel u lcd je prostě havarie. Navic v tomto modelu hodně odcházejí panely :lol:
a ještě jedna otazka... když sleduješ anologový signál např. Novu a maš na TV navolen format automatický...zdalipak se ti TV sama přepne na 16:9???

Uživatelský avatar
gryzly
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od gryzly »

Signál přijímám jen přes dig. satelit a do televize to jde scartem. A obraz se mi mezi 4:3 a 16:9 nepřepíná protože ten satelitní přijímač to neumí automaticky přepínat.
Když na satelitu na tvrdo nastavím 4:3 je v automatickém formátu 4:3, když natvrdo na satelitu nastavím 16:9 je v automatickém formátu televize 16:9. Jiné nastavení satelit nemá. Což je další věc která mě vadí. Pozemní signál je u nás utopie. Bydlím tak blízko Pradědu, že mi ostatní hory stíní signál.

A ted k tomu porovnání LCD versus Plazma:
Nepomlouvej nic cos neviděl, Samsung v dubnu představil nové modely LCD televizí a ten pokrok tu prostě je. Teď už jsou LCD jinde než byli před pěti lety. Výhody si udržují a nevýhody jsou postupně odstranovány.
Např.: pozorovací úhel je 174° a to mi uplně stačí protože u televize sedím nebo ležím a netancuju ze strany na stranu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

gryzly napsal:
A ted k tomu porovnání LCD versus Plazma:
Nepomlouvej nic cos neviděl, Samsung v dubnu představil nové modely LCD televizí a ten pokrok tu prostě je. Teď už jsou LCD jinde než byli před pěti lety. Výhody si udržují a nevýhody jsou postupně odstranovány.
Např.: pozorovací úhel je 174° a to mi uplně stačí protože u televize sedím nebo ležím a netancuju ze strany na stranu.[/quote]

Zas tu bude jedno kuře učit kohouta "kykyrýkat" :D :D
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

gryzly píše:Signál přijímám jen přes dig. satelit a do televize to jde scartem. A obraz se mi mezi 4:3 a 16:9 nepřepíná protože ten satelitní přijímač to neumí automaticky přepínat.
Když na satelitu na tvrdo nastavím 4:3 je v automatickém formátu 4:3, když natvrdo na satelitu nastavím 16:9 je v automatickém formátu televize 16:9. Jiné nastavení satelit nemá. Což je další věc která mě vadí. Pozemní signál je u nás utopie. Bydlím tak blízko Pradědu, že mi ostatní hory stíní signál.

A ted k tomu porovnání LCD versus Plazma:
Nepomlouvej nic cos neviděl, Samsung v dubnu představil nové modely LCD televizí a ten pokrok tu prostě je. Teď už jsou LCD jinde než byli před pěti lety. Výhody si udržují a nevýhody jsou postupně odstranovány.
Např.: pozorovací úhel je 174° a to mi uplně stačí protože u televize sedím nebo ležím a netancuju ze strany na stranu.
Neviděl to si snad dělate srandu. Ja ty tv opravuju v zaruce. To mě napádá ten vtip jak jde gynekolog po šichtě a potká šlapku a ta mu nabídne že mu ukažé za 500 věc co keště neviděl :lol:

Uživatelský avatar
gryzly
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2008, 01:00

#9 Příspěvek od gryzly »

Kazoka: tak sorry ale pro mě jako běžného uživatele je to naprosto luxusní podívaná, kor po přechodu z Thompsona 21ML15CL.
Ale todle tema jsem založil hlavně abych se dozvěděl jinou věc.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

gryzly píše:Kazoka: tak sorry ale pro mě jako běžného uživatele je to naprosto luxusní podívaná, kor po přechodu z Thompsona 21ML15CL.
Ale todle tema jsem založil hlavně abych se dozvěděl jinou věc.
Když sem budeš chodit déle, poznáš, že Kozoka není zlý :lol: Jen má jiný názor na věc :wink:
Ale musím jen podotknout, že někdy jeho narážky jsou také mimo mísu. Dalo by se to říct jinak a nedocházelo by k těmto zbytečným příspěvkům.

Viz: "takhle předražené lcd si koupí fakt jen blazen :lol: "

Takže se není možné divit, že se lidé naštvou a reagují tak jak reagují :wink: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

Jenys píše:
gryzly píše:Kazoka: tak sorry ale pro mě jako běžného uživatele je to naprosto luxusní podívaná, kor po přechodu z Thompsona 21ML15CL.
Ale todle tema jsem založil hlavně abych se dozvěděl jinou věc.
Když sem budeš chodit déle, poznáš, že Kozoka není zlý :lol: Jen má jiný názor na věc :wink:
Ale musím jen podotknout, že někdy jeho narážky jsou také mimo mísu. Dalo by se to říct jinak a nedocházelo by k těmto zbytečným příspěvkům.

Viz: "takhle předražené lcd si koupí fakt jen blazen :lol: "

Takže se není možné divit, že se lidé naštvou a reagují tak jak reagují :wink: :lol:
uznávám že to někdy až příliš přeháním :oops:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

kozoka píše:
Jenys píše:
gryzly píše:Kazoka: tak sorry ale pro mě jako běžného uživatele je to naprosto luxusní podívaná, kor po přechodu z Thompsona 21ML15CL.
Ale todle tema jsem založil hlavně abych se dozvěděl jinou věc.
Když sem budeš chodit déle, poznáš, že Kozoka není zlý :lol: Jen má jiný názor na věc :wink:
Ale musím jen podotknout, že někdy jeho narážky jsou také mimo mísu. Dalo by se to říct jinak a nedocházelo by k těmto zbytečným příspěvkům.

Viz: "takhle předražené lcd si koupí fakt jen blazen :lol: "

Takže se není možné divit, že se lidé naštvou a reagují tak jak reagují :wink: :lol:
uznávám že to někdy až příliš přeháním :oops:
JJ, já už tě znám a vím, že to tak nemyslíš :lol: Budiž ti vše odpuštěno :ladys:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

Jenys píše:
kozoka píše:
Jenys píše: Když sem budeš chodit déle, poznáš, že Kozoka není zlý :lol: Jen má jiný názor na věc :wink:
Ale musím jen podotknout, že někdy jeho narážky jsou také mimo mísu. Dalo by se to říct jinak a nedocházelo by k těmto zbytečným příspěvkům.

Viz: "takhle předražené lcd si koupí fakt jen blazen :lol: "

Takže se není možné divit, že se lidé naštvou a reagují tak jak reagují :wink: :lol:
uznávám že to někdy až příliš přeháním :oops:
JJ, já už tě znám a vím, že to tak nemyslíš :lol: Budiž ti vše odpuštěno :ladys:
děkuji

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Rádo se stalo :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“