stav vývodů při ICSP

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
luigi11
Příspěvky: 23
Registrován: 03 led 2009, 01:00
Bydliště: Hodonínsko

stav vývodů při ICSP

#1 Příspěvek od luigi11 »

Zdravím všechny v roce 2009.
Zajímala by mne takováto věc.
Při programování ICSP se k PIC připojují kromě napájení 3 signály - VPP, CLK a DATA. Pochopil jsem správně, že stavy na ostatních vývodech PIC nijak neovlivňují programování?
Jedná se mi o to, že používám programátor ICSP, a teď se mi dostala do rukou objímka s nulovou silou (TEXTOOL). Napadlo mne použít ji jako takový adaptér k programátoru. Nejvíc používám PIC řady 12 s 8 vývody a řady 16 s 18 vývody. Kupodivu vývod pro vyšší napětí VPP je u obou řad stejný (pin 4), ale napájení, CLK a DATA jsou jinde. Kdybych tu objímku zapojil univerzálně pro obě řady, tak při programování 18-ti pinových PIC by signály CLK a DATA přicházely kromě vývodů RB6 a RB7 taky na 2 jiné. Vadilo by to?

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od Mendor »

Nevadilo, ale přes ICSP lze programovat přímo v zapojení zařízení. Je přeci zbytečné vyndavat MCU z desky, vkládat jinam a tam ho programovat.

Uživatelský avatar
luigi11
Příspěvky: 23
Registrován: 03 led 2009, 01:00
Bydliště: Hodonínsko

#3 Příspěvek od luigi11 »

Já vím, ale většinou bastlím jednoduchá zařízení, kde nepředpokládám žádný budoucí "update", a tak je pro mne jednodušší nekomplikovat desku dalším konektorem pro ICSP.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

Pozri na toto.... hlavne omrkni schcemu a pripojenie na peticu....

http://www.cmail.cz/doveda/index.htm

MOzno ti to pomoze.... akurat tam je spinanie vpp1 a vpp2...

Uživatelský avatar
luigi11
Příspěvky: 23
Registrován: 03 led 2009, 01:00
Bydliště: Hodonínsko

#5 Příspěvek od luigi11 »

Taky jsou tam signály propojené na víc vývodů, to jsem potřeboval vědět, jestli to je možné. Díky za tip.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“