problem bezdrat. sluchatka

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tovos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2009, 01:00

#16 Příspěvek od tovos »

Je to divné, že bručí jenom jeden kanál. To jako bručí a nehraje vůbec? A co je to za kmitočet, ten brum?
U takových sluchátek jsem se občas setkal s vyschlým kondem ve zdroji. To ale silně bručely oba kanály víceméně stejně. Stačilo přidat kondenzátor do vysílače, největší, co tam vlezl.
U těch diod je opravdu vidět, jak svítí. Jsou krmený pulsně dost velkým proudem, taky hřejou. Nemusí svítit úplně stejně. (U vysílače DO to jde vidět okem taky, ale jenom v úplné tmě, zkuste to)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Když tak nad tím uvažuji, tak musím vzít zpátky moje přesvědčení o téměř 100% závadě ve vysílací části. Je totiž možná i závada v demodulačním obvodu přijímače daného kanálu. Bezpečně to může prokázat jen záměna některé části. Pravděpodobnost závady ve vysílači je nicméně stále velmi vysoká. :wink:

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

zdar
ono bruci silne obe sluchatka jedno snad o trochu mene a hraje to druhe jen bruci.zesilovat jdou normal pokud vypnu vysilac nebo jsem mimo dosah tak sluchatka sumi,ale nebruci..bohuzel se do dilny nemohu dostat,mam zlomeny 2x kotnik+ patu.tak s tim nemuzu moc laborovat.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Snad sis nemyslel, že to půjde opravit "nedílenským" způsobem. Bez měření a příp. pájení se neobejdeš. Když tak pro ten měřák a pájku a pinzetu někoho pošli a bádat pak můžeš i nad pokojovým stolem opatřeným starými novinami. :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Máš doma dost velký moždíř ?

sas

#21 Příspěvek od sas »

mozdir,uz nepotrebuji
zavadu sem jiz nasel prorazenej trandak :wink: .diky vsem za rady

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“