Zaheslovanie HDD

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Zaheslovanie HDD

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým.Poprosím o radu.K notebooku používam prídavný HDD v šuplíku.Všetko funguje OK.Po pripojení sa prihlási a pracuje v pohode.Jeho velkosť je 160Gb.Mne vlastne slúži ako záloha mojich vecí.Schém pl.spojov a kopu iného.Nie je nejaký program ktorý by dokázal uzamknúť alebo zaheslovať niektorý zo zvolených HDD?Ja viem dal by sa odpojiť a hotovo.No len to pri šikovnosti našich dietok kolkokrát nestačí.A ja by som nerád zasa prišiel o svoje data.Asi budem musieť tlačítko F8 vytrhnúť z klávesnice.:-) Inak všetko dobré do roku 2009 všetkým aj administrátorom.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Truecrypt,je jak pro Linux tak i pro Windows.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Kupte si nějaký flash disk od Lexaru. Obsahuje šifrovací software pro AES 256 bit. Funguje to tak, že se vytvoří speciální soubor, a to buď na té flešce nebo kdekoliv na souborovém systému. Vytvoření probíhá po zadání šifrovacího hesla. Tento soubor se potom s pomocí tohoto hesla přimontuje do filesystému a objeví se nový virtuální disk, který je mapován na ten soubor. Na disku se může potom vyvořit uplně běžná souborová struktura. Při zápisu na tento disk se data on-the-fly šifrují a při čtení dešifrují. Po odmontování virtuálního disku tento zmizí a zůstane jen zašifrovaný soubor.

Například:

http://www.alza.cz/usb-flash-disk-lexar ... d78781.htm

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

Teď mi dochází, že vlastně nepotřebujete zabezpečit data, ale znepřístupnit disk - existují externí boxy na HDD, které se připojují přes USB a mají ochranu heslem proti přístupu. Ovšem, jestli jsou dětičky šikovné, tak si disk stejně vyndají a budou zkoušet připojení přímo na IDE nebo SATA. Takže nejlepší bude asi trezor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Nejlepší bude pořádný klacek a seřezat parchanty na jednu hromadu - už jsem podobně zašifroval celý komp proti zneužití synátorem - když hrál onlinovky na netu, klikal kam se dalo, až mi přeházel ikony a lišty v prohlížeči, tak jsem mu aplikoval dřevěnou akupresuru na oblast Glutea Maxima - a je pokoj, zašifrování funguje...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

To EKKAR
Tomu já říkám výchovná metoda " KOMAFRI " ( Komenský, Makarenko, Frištenský ), funguje to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Já "dřevěnej tlumočník" - když nechtěj rozumět lidskýmu slovu, dřevo jim to přeloží do srozumitelný formulace... A máš pravdu - je to funkční.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#8 Příspěvek od Alino »

Ďakujem za odpovede.To:Maskot a Mtajovsky.Tie programy mám už stiahnuté a budem s nimi laborovať.To ekkar a kbulda.Asi schovám prepojovací kábel a bude to.Čo sa týka tej prevýchove drevom plne súhlasím.Teraz som si spomenul.Moj nebohý dedo bol geodet.Vjeho pracovnej kapse je také asi 50cm dlhé masívne drevenné pravítko aké sa už dnes nevidí.Tak rozmýšlam že ak nepomože nič z toho čo sme tu popísali tak im otlačím všetky tie rysky na riť a nazvem to mechanická antivirová ochrana.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Odpovědět

Zpět na „Software“