eBay

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

eBay

#1 Příspěvek od Bulboa »

Zdravím,
nemá někdo skušenosti s nakupováním na eBay? (třeba na německém)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ma.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Bulboa »

:roll: jakým způsobem se tam platí za vydražený předmět? jakým způsobem mi příjde?? :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Plati sa najlepsie cez PayPal a pride tak, ako to predajca posle. Typicky nejakou prepravnou sluzbou alebo postou.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Bulboa »

Právě že se mi nechce kvůli jedné aukci zřizovat účet na Paypal... :wink:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PeteBurns »

Niekedy sa dá dohodnúť s predajcom aj mimo ebay, kľudne aj lacnejšie, nie je to síce podľa pravidiel ale čo už :twisted: No je to horšie pokiaľ to majú poslať zo západu, určite bude chcieť platbu vopred na účet alebo tak nejako..ale ak je to mimo ebay tak s rizikom že ti teoreticky nič nemusí prísť, a nemáš potom žiadne možnosti na svoju obranu..takže treba zvážiť aj to riziko či sa to oplatí risknúť, zvlášť pokiaľ to nie je väčšia firma s tisíckami operácií, ale jednotlivec s pár transakciami..

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Poptej se po znamych, jestli nikdo nedisponuje PayPal uctem, napr. v mem okoli mam kamarada...zkus se poptat, za to nic nedas :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Specialne kvoli eBay a PayPalu som si zriadil ucet v mBanku. Je to zadarmo, zadarmo karta, ktora funguje na PayPale. Chvilu to trva, ale mam teraz relativne bezpecny sposob nakupovania zo zahranicia.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od zdenoeddie »

Ano mam skusenosti. Najviac kupujem s ebay.co.uk sem tam z ebay.com a ebay.de, alebo francuzsky, rakusky a ine klony. Platba cez Paypal, zatial mi vsetko doslo, dokonco aj z ruska, takze ziadny problem. Ak chces s niecim pomoct napis.

Uživatelský avatar
radek_benda
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2008, 02:00

#10 Příspěvek od radek_benda »

Bulboa píše:Zdravím,
nemá někdo skušenosti s nakupováním na eBay? (třeba na německém)
Zdravim, pokud potrebujes nejakou soucastku tak se muzem domluvit, nakupuju tam hodne, takze bych ti to mohl z ebaye objednat

Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od dusan94 »

radek_benda píše:
Bulboa píše:Zdravím,
nemá někdo skušenosti s nakupováním na eBay? (třeba na německém)
Zdravim, pokud potrebujes nejakou soucastku tak se muzem domluvit, nakupuju tam hodne, takze bych ti to mohl z ebaye objednat
Hi, cez ebay.de mam len dobre skusenosti, mam 100 percent a asi 8 poloziek nakupenych.
Zvacsa to u mna funguje tak, ze im poslem sumu i vratane postovneho prevodom na bankovy ucet. Mozes tak urobit cez Slov. postu. Lacnee. A ziadne velke poplatky.
Potom ti to posle kurierom na akom sa dohodnete...
Raz sa mi stalo, ze mi postovne bolo lacnejsie a preto som si nejake euro nasiel pri vyrobku v baliku - takze mam ozaj len dobre skusenosti.
Inak co sa tyka cien... Ide len o to, aby si vyhral a pritom za najnizsiu sumu, lebo take za take prachy dostat aj tu :)))

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od zdenoeddie »

dusan94 píše:
radek_benda píše:
Bulboa píše:Zdravím,
nemá někdo skušenosti s nakupováním na eBay? (třeba na německém)
Zdravim, pokud potrebujes nejakou soucastku tak se muzem domluvit, nakupuju tam hodne, takze bych ti to mohl z ebaye objednat
Hi, cez ebay.de mam len dobre skusenosti, mam 100 percent a asi 8 poloziek nakupenych.
Zvacsa to u mna funguje tak, ze im poslem sumu i vratane postovneho prevodom na bankovy ucet. Mozes tak urobit cez Slov. postu. Lacnee. A ziadne velke poplatky.
Potom ti to posle kurierom na akom sa dohodnete...
Raz sa mi stalo, ze mi postovne bolo lacnejsie a preto som si nejake euro nasiel pri vyrobku v baliku - takze mam ozaj len dobre skusenosti.
Inak co sa tyka cien... Ide len o to, aby si vyhral a pritom za najnizsiu sumu, lebo take za take prachy dostat aj tu :)))
to ze mas dobre skusenosti nepripisuj ebayi ale tym co si od nich nakupoval (su ludia a ludia :wink: )

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

ebay poskytuje prostriedky, ktorymi si mozes tych ludi vyberat. Ked budes kupovat od niekoho, kto ma vela predajov a hodnotenie blizke 100%, tak mas vacsiu istotu ako v obchode niekde u nas. A ked budes kupovat od niekoho, kto sa prave zaregistroval alebo ma hodnotenie 40%, tak sa necuduj.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“