Dodělání vstupu 5.1 do zesilovače s D.Pro-logic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

Dodělání vstupu 5.1 do zesilovače s D.Pro-logic

#1 Příspěvek od kysmen »

Ahoj lidi.
Mam doma starší zesák Pioneer VSA-D802S který má Dolby pro logic. Potřebuji jím prohnat signál 5+1 DD s DVD.
Zesák má v zadu 5.1 výstup (pre-out), který asi nikdy nevyužiju, tak bych ty cinche chtěl přepojit někam mezi výstup dekodéru pro logic a master volume
s downloudu jsem si stáhl reciver vsx-d906, nemá někdo noty na tu 802ku?
Je mi jasné že u pro logic jsou zadní kanály "monofonní", ale koncové stupně tam určitě budou dva.
Má někdo s podobnou úpravou zkušenosti? Budou sedět úrovně signálů když se napíchnu za přepínač a dekodér?

:?: [/b]
Přílohy
pioneer_vsx_d906_07tx_09tx.jpg
(113.75 KiB) Staženo 153 x

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#2 Příspěvek od kysmen »

problém byl vyřešen. Byla provedena výměna za
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

Fochy

#3 Příspěvek od Fochy »

Dobry den mam doma taky zesilovaè Pioneer Vsa D802S ale nemám k nìmu návod.A bez návodu se v nìm nìjak nemùžu vyznat v nastavení.A proto bych vás chtìl poprosit jestli máte nìkdo k tomu sezilovaèi návod jestli byste byl tak laskav a poslal mi jeho kopiji pøes email nebo normálnì poštou.Samozøejmì že to nechci zadarmo!

Dìkuji Fochy

DarkThule@seznam.cz

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#4 Příspěvek od kysmen »

ja návod ještě někde mám. EN i CZ.
zkusím to nafotit a někam kde je dost mista to upnu
co konkrétně ti není jasné? žádné záludnosti - kromě učení D.O. - tam asi nejsou...

Fochy

#5 Příspěvek od Fochy »

Mám doma DVD s výstupem 5.1 a chtìl bych to zapojit do toho zesilovaèe ale nevím kde.Je tam nìjaké Pre Out ale to je výstup kdyby tam bylo Pre In tak to pochopím.Mám doma k tomu i bedny 5.1 s aktivním subwofrem ale nevím kde to mám zapojit protože tìch zapojení na reproduktory je tam více.Prostì mám v tom hokej v zapojení 5.1 z DVD do zesilovaèe a zapojení beden.
Přílohy
480334839_2.jpg
Zadek Vsa D802S
(98.24 KiB) Staženo 109 x

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#6 Příspěvek od kysmen »

to je ten problem kerý sem řešil na začátku vlákna.

Tento zesilovač nemá dekodér Dolby digital, který ti vytvoří prostorový zvuk s DVD.
Nemá ani samostatný5+1vstup, na připojení takového 5+1 zdroje DD jak máš ty.
Tento zesík je prostě na hoblování VHS v Dloby pro logic :( a poslech sterea. Je to ale vyšší modelová řada z té doby, takže hraje celkem dobře.

Tím, že jsem 802-ku vyměnil za 915, jsem zíkal krom DD a DTS získal možnosti jako Bi-amp, 7+1, nebo druhou zónu (jen jednu s možností). Přehledné D.O., -učí se=>na všechno AV, optické propojení, přepínaní komponent. videa (zatim neviužívam) a spoustu ostatních jako autokalibrace, divné efekty atd (taky nevyužívám)
S výměnou sem spokojený a mohu jen doporučit.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“