Problem so sietovymi kartami.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

Problem so sietovymi kartami.

#1 Příspěvek od dudo02 »

Zdravim.Mam nasledujuci problem,s ktorym si uz neviem rady a tak skusim pomoc aj na tomto fore...

Takze mam 3 sietovky urcene do PCI slotu.Z toho dve su rovnake-Madge Smart 16/4 PCI Ringnode Mk2.Tretia je od rovnakeho vyrobcu,len sa jedna o iny typ-Smart Mk4 PCI Adapter.Problem spociva v tom,ze tieto sietove karty nepracuju-to znamena ze po pripojeny kabla sa nerozsvietia LED diody-ani na samotnych kartach a ani na strane routra,popr.ineho zariadenia s ktorym ich skusam prepojit(napr.moj Notebook).Operacny system je WIN XP PROFESSIONAL/32bit.V spravcovi zariadeni pri kazdej sietovke ukazuje,ze zariadenie pracuje spravne,no napriek tomu karty stale nepracuju-uz spominane LED a taktiez ikonka siete ukazuje-"sietovy kabel odpojeny".Karty maju podporu XP.Skusal som instalovat driver priamo od vyrobcu.Skusal som 2 druhy WINDOWSU(Sp2 a Sp3).Skusal som resetnut Bios.Skusal som prepojit s routerom,s mojim PC,s mojim notebookom za pouzitia viac druhov sietovych kablov.Tiez som skusal karty pichnut do ineho PC.Nic vsak nepomaha,spravca zariadeni ukazuje pri kazdej,ze funguje spravne,co vsak nie je pravda,nakolko karty vobec nereaguju na pripojenie kabla.

Neviem ci s tym moze suvisiet moj primarny problem...Vyssie spminane karty sa pokusam rozbehat preto,lebo samotna integrovana sietovka na doske Gigabyte GA-8IPE775-G taktiez nefunguje.Nedokazem na nu nainstalovat ovladac.Skusal som ovladace priamo od vyrobcu dosky a taktiez od vyrobcu sietovky(aj ked je integrovana,nasiel som ovladac-jedna sa o kartu MARVEL).Tuto integrovanu sietovku mi spravca zariadeni ukazuje ako zlty otaznik a pise,ze nie je nainstalovany ovladac.Vsetky moje pokusy nainstalovat ovladac su vsak marne(taktiez som skusal na dvochWINDOWS.Jeden SP2 a druhy SP3).Ak dam preinstalovat driver z"presne urceneho miesta"(v device manager),tak vypise,ze nebol najdeny ziadny softver,napriek tomu,ze driver je tam...Ak spustim SETUP ovladaca rucne,tak najde hardware a nasledne spusti"sprievodcu novonajdenim hardwerom".Ak postupujem dalej sprievodcom,tak tiez nenajde ziaden ovladac pre zariadenie-ci uz dam instalovat"automaticky",alebo z"presne urceneho miesta."Pro dokoncovani instalacie driveru vypise,ze nebol najdeny softver(toto mi nejak neberie hlava-vsak softver instalujem)a zariadenie nemusi pracovat spravne...Ostatne ovladace od vyrobcu MB nainstaluje v pohode-zvuk a chipset.Lan ethernet vsak nie.V PC na ktorom sa to pokusam rozbehat odisiel zdroj.Po jeho oprave som preinstaloval system a nedari sa mi rozbehat spominu sietovku.Pred poruchou vsetko fungovalo.

Mam objednanu dalsiu sietovku urcenu do slotu PCI-cisto novu.S tou sa pokusim pripojit na NET a dat instalovat driver ONLINE.Mozno ho najde.Ak nie tak tam necham novu sietovku-teda ak bude fungovat.

Avsak aj tak mi neide do hlavy,preco sa mi nedari rozbehat ako integrovanu sietovku,tak aj dalsie 3 urcene do slotov PCI...Budem vdacny za kazdy napad a postreh :) .

Stan3

#2 Příspěvek od Stan3 »

K druhému dotazu: Zkontroluj jestli je sí￾ovka opravdu od firmy MARVEL,podívej se na èip na desce. Já jsem mìl jednou docela problém s deskou GA-8i945... Stáhnul jsem ovladaèe k dané desce a stále mi to nešlo nainstalovat. Po kontrole na MB jsem zjistil,že je tam jiný èip,než je popsán v manuálu. Nakonec jsem ovladaè sí￾ovky musel vzít z jiného typu desky.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

Možná bych zkusil nabootovat z nějké live distribuce linuxu, linux má totiž jednu výhodu/nevýhodu, že má velké množství ovladačů jako součást jádra, potom se připojená zařízení dají vypsat pomocí příkazu lspci a zobrazí se i detailní informace o typu čipu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tie sietove karty totiz nie su na Ethernet, ale na Token Ring. Takze si ich vyloz do vitriny a kup si ethernetove.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od rudoex »

rnbw píše:Tie sietove karty totiz nie su na Ethernet, ale na Token Ring. Takze si ich vyloz do vitriny a kup si ethernetove.
16/4?10/100.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#6 Příspěvek od dudo02 »

Zmije píše:Možná bych zkusil nabootovat z nějké live distribuce linuxu, linux má totiž jednu výhodu/nevýhodu, že má velké množství ovladačů jako součást jádra, potom se připojená zařízení dají vypsat pomocí příkazu lspci a zobrazí se i detailní informace o typu čipu.
Ja som to pozeral aj v Evereste a jedna sa naozaj o Marvell.Na strankach vyrobcu staci zadat"cislo vyrobku" a najde konkretny ovladac.Ku tomu istemu ovladacu som sa dopracoval aj inou cestou-zadanim typu atd. ..
rnbw píše:Tie sietove karty totiz nie su na Ethernet, ale na Token Ring. Takze si ich vyloz do vitriny a kup si ethernetove.
To znamena,ze su nepouzitelne?Ak ano,aspon viem ze preco nefunguju...
Zmije píše:Možná bych zkusil nabootovat z nějké live distribuce linuxu, linux má totiž jednu výhodu/nevýhodu, že má velké množství ovladačů jako součást jádra, potom se připojená zařízení dají vypsat pomocí příkazu lspci a zobrazí se i detailní informace o typu čipu.
Skusal som na windowse,ktory ma tiez zabudovany kopec ovladacov-nejaky megapack..Avsak bud tento nemal,alebo je nejaky problem so sietovkou..Ale mam tu dakde Live UBUNTU,tak skusim,ci to pojde tam..Len som mal nejake problemy s mojou verziou-nemas nahodou nejaky link na 100%kus?
Stan3 píše:K druhému dotazu: Zkontroluj jestli je síťovka opravdu od firmy MARVEL,podívej se na čip na desce. Já jsem měl jednou docela problém s deskou GA-8i945... Stáhnul jsem ovladače k dané desce a stále mi to nešlo nainstalovat. Po kontrole na MB jsem zjistil,že je tam jiný čip,než je popsán v manuálu. Nakonec jsem ovladač síťovky musel vzít z jiného typu desky.
Pozeral som aj cip a skutocne sa jedna o Marvell..No skusim ten Linux a uvidim..

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 118
Registrován: 06 led 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od maxim »

Zdravím, tyhle tři síťovky jsou opravdu Token Ring dnes už nepoužitelné, nemá cenu zkoušet je rozběhat jak už psal Rnbw výše prostě zahodit, k integrované kartě zkus stáhnout driver ze stránky výrobce možná to pomůže.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

Se síťovkou na MB Gigabyte bych se moc nepáral, mám zkušenost že poruchovost je dost velká (nevím přesně ale tak 20 - 30 procent). Pokud to nebere ovladač od výrobce tak disablovat v BIOSU a kartu dát do PCI. Tam by měla chodit.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#9 Příspěvek od PCman »

Pokud ti odešel zdroj tak buď rád že ti vůbec PC jede.Pokud odejde zdroj tak většinou s sebou vezme i další věci (přepětí) třeba RAM,HDD nebo celou desku.Myslím že ta integrovaná je v pytli jsou dost náchylné stačí když propojíš dva PC síťovkama každý PC je na jiné síťové zásuvce a shoří obě síťovky.Zakaž ji v biose a strč do PCI tu novou co ti přijde.Jen si otestuj na jiné přídavné kartě jestli nemáš vadný i nějaký PCI slot.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#10 Příspěvek od dudo02 »

Tak som sa na to po dalsom dni stravenom nad PC vykaslal-vyzera to tak,ze sietovka odisla..Zakazal som ju v Biose a cakam na novu..

PCman-jj,PCI sloty som otestoval zvukovkou-tie nastastie funguju.

Dakujem vsetkym za rady a snahu pomoct :) .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“