FM vysílač s "malým dosahem"

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

FM vysílač s "malým dosahem"

#1 Příspěvek od mi-ro »

Dneska jsem navštívil TESCO v Pardubicích a u pokladny měli v bedně několik typů těch malejch vysílačů do auta. Balení za 200,- no nekupte to, že jo. Vždycky jsem to chtěl vyzkoušet ale 700,- bych za to nedal. A teď se naskytla příležitost. Robalil jsem to a v balení byl i adapter do autozapalovače na USB kterým se to dá napájet. Funguje to i na 2xAAA. Zapul jsem to a na modře podsvíceným diplay se objevily hodiny, teplota a kmitočet. Toli funkcí jsem ani nečekal. Dá se to ladit od 87 do 108 Mega, má to tři memory. A dosah? píšou 6m. Zkusil jsem naladit 93,9 což je nejsilnější příjem na anténu která je na domě a příjem na rádiu to úplně zbouralo. Tak to asi bude víc. No uvidíme ale zatím jsem příjemě překvapenej. Tak kdo pojedete do Pardubic tak ve starým TESCU v 1. patře u pokladny jako výprodej
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#2 Příspěvek od jardajar »

Jo tyhle vysílače jsou dobrý. Mám rozpracovaný zesilovač s MAR-8, když se vyřadí preamfáze a ubastlí kompresor, dá se použít jako víkendový pirátský vysílač. :twisted:

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

Aby tě pak někdo neproháněl :lol: třeba ČTU, není to zrovna levný.. je to nějak homologované? má to CEPT?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Nechce se mi to hledat ele vysílače s malým dosahem s výkonem tuším do 0,5mW jsou povolený!! dokonce se to na tady probíralo. zařízení má CE a já mám paragon z TESKA. viz http://www.pira.cz/vofm.htm
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od sqad »

tam píšu 50nW... Škoda že je to ďaleko, inak by som to kúpil aj ja :)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

Nezoufej, za chvili se s tim u nas roztrhne pytel. Treba
http://www.naitech.eu/product/transmitt ... -15lcd-41/

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#7 Příspěvek od jardajar »

Jo jo, do 50nW bez jakékoliv úpravy zařízení ovšem. :) Jinak když si na víkend někdy zavysílám 1W (dosah kolem 10km) v přírodě a neruším žádnou stanici, tak ČTU ani nekýchne. Jsou za to drahé postihy, ale není třeba to zveličovat... Když se vysílá častěji, tak to už je jiná..

Uživatelský avatar
Hardwerak
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: Tovární 726 Luby 35137
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hardwerak »

Jo je to opravdu drahý 50.000 Kč když vás najdou plus poplatky za dohledání

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pole »

Co som sa bavil so zameranimi piratmi a to vysielali daku dobu tak to vzdy mali zacca 2-3tisicky.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

zrovna listuji vánoční katalog Sencor 2008 - FM vysílač typu "dětská chůvička" dosah 100m, AAA baterie, 2 kanály, 40,665 - 40,695 MHz, 599.-Kč/pár (spr.vysílač-přijímač). pokud by šlo přeladit oscilátor na FM-CCIR někde kolem 88-108 MHz a zachytit to na běžném tuneru...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#11 Příspěvek od jardajar »

pole píše:Co som sa bavil so zameranimi piratmi a to vysielali daku dobu tak to vzdy mali zacca 2-3tisicky.
To bylo dřív, teď už je to údajně běžně o řád až dva výše...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

konosuke píše:zrovna listuji vánoční katalog Sencor 2008 - FM vysílač typu "dětská chůvička" dosah 100m, AAA baterie, 2 kanály, 40,665 - 40,695 MHz, 599.-Kč/pár (spr.vysílač-přijímač). pokud by šlo přeladit oscilátor na FM-CCIR někde kolem 88-108 MHz a zachytit to na běžném tuneru...
Kamarád mi jednou donesl na opravu(také to mělo název takový).Bylo to po bouřce,napájení to mělo síťové adaptéry,tak pravděpodobně po síti to dostalo zásah.Stálo ho to nové tenkrát okolo 3tisíc.Říkal,že to na 300-350m mělo čistý zvuk.No opravit se to už nedalo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“