Slabý signál na tuneru TESLA T710A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od shepardt »

Marcelto píše:Ja so to špatne pochopil, myslel som na tlačidlo MONO na tunere ale aj tak môžeš skúsiť to AM či to aj tam robí to isté, možno je jen špatný tranzistor na výstupe alebo aj vo filtre treba to skúsiť premerať.

Na AM to hraje normalně obě strany stejne i když přepnu do Sterea na zesaku....v koncaku tranzistory jsem mněřil a zdaji se byt v pořadku

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Marcelto »

Človeče, ty sa rozumieš aspoň trocha elektronike ? Tak pokiaľ ti ten signál vlastne ide ? Na uploade je schéma veď som ti už všetko napísal, signál ti ide zo stereo dekodéra na filter, z filtru na NF prepínač a na päť kolíkový výstup, toť vše niekde ten signál nie je a je na tebe to zmerať pokiaľ ide ja ti to cez net nespravím merať a letovať musíš ty !
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od shepardt »

Marcelto píše:Človeče, ty sa rozumieš aspoň trocha elektronike ? Tak pokiaľ ti ten signál vlastne ide ? Na uploade je schéma veď som ti už všetko napísal, signál ti ide zo stereo dekodéra na filter, z filtru na NF prepínač a na päť kolíkový výstup, toť vše niekde ten signál nie je a je na tebe to zmerať pokiaľ ide ja ti to cez net nespravím merať a letovať musíš ty !

Vše co jste mi popsal jsem nedavno kontroloval a neuspěl jsem,až budu mit vice času tak se na to podivam podrobněji...zatim děkuji

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od shepardt »

Tak jsem k tomu prohrabal zjistil jsem že koncovy stupen je v pořadku i za stereodekoderem je vše v pořadku nakonec vyšla jedina možnost paslova propust tedy modul F...Nakonec jsem zjistil že na T1 je o 3 v višši napěti než na T2 kde je podle schematku v pořadku napěti 3,7V vše jsem proměřil a nakonec jsem nic vadneho nenašel vypajel jsem par součastek pro učely meřeni a zase je dal zpadky nakonec jsem chtel ješte jenou promněřit to divne napěti a najednou je v pořadku....nejspiše byl nekde studak ale hodně zakeřny protože poklepani po desce na to nemělo vliv ale tim že jsem par součastek propajel jsem to asi nevedomky zpravil ted vše funguje jak ma což mně teši. :) ...Uvadim to tady kdyby nekdo mněl nahodou stejny problem tak at připadne prověři pasmovou propust před zesilovačem :wink:

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#20 Příspěvek od Quest »

Mne by to zas až tak moc netěšilo, kdybych něco "nevědomky opravil".

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“