Mikrovlnka blbne.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od watt3 »

kbulda píše:Takže to dřevo vysušili na 0 % vlhkosti ?
to už potom nebylo předmětem zkoumání, jen škoda že nebyl po ruce foťák

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od stasek »

Tak kamarád tu troubu konečně dovezl, po rozdělání jsem zjistil to co je na fotce. Je to zřejmě ta krytka ústí vlnovodu jak zde píšete. Co se s tím dá dělat? Dá se ta čepička někde pořídit, nebo je možná oprava?Drží to docela fest, násilí jsem zatím nepoužíval.
Přílohy
DSCF3271.JPG
(83.16 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#18 Příspěvek od jano2 »

Neviem,načo by si to daval dolu.Ten magnetron vobec nemusi byt vadny a typujem ,že vobec vadny nie je,,

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od stasek »

No protože to je evidentně propálený el. obloukem. A tak co je podle tebe vadný, když to jiskří a hlučí (viz první příspěvek na předchozí stránce)?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Tohle není ústí vlnovodu, ústí vlnovodu je ta díra do mikrovlnky zakrytá slídou nebo plastem. Tohle je anténa magnetronu. Magnetron jako elektronka zatím nejspíš vadná nebude ale tenhle defekt může způsobit nepřizpůsobení-stojaté vlny který můžou kromě jídla ohřívat cokoli, vč samého magnetronu a jeho následný zničení, nebo únik mikrovln přes dveře. Náhradní tryska-anténka se nedodává, lze použít z vadnýho magnetronu. Musí být ale úplně stejná!! A že tam fest drží, tak to výrobce chtěl aby to neupadlo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#21 Příspěvek od karas »

Nevíte někdo jestli se dají nějak napojit nebo slepit dvě slídový desky? Mam MT sharp a ma docela velkou slídovou destičku - cca 13,5x12cm. Doma mám sice pár přebytečnejch kousků, ale menších. Kdyby ste někdo věděl jakým způsobem by se dalo ze dvou kousků udělat jeden větší bylo by to super. Díky moc za radu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#22 Příspěvek od mi-ro »

To nevím, to lepidlo by asi brzy blaflo, sežeň si v AME "metráž" a vystřihni si co potřebuješ.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od zdenoeddie »

teoreticky by som vedel zadovazit sludu akyhkolevek rozmerov, len neviem cenu.V pripade zaujmu pm.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“