nabijacka do auta na nokiu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

nabijacka do auta na nokiu

#1 Příspěvek od jopo166 »

poradte nejake stranky na vyrobu nabijacky do auta nasiel som doma koncovku do zapalovaca a chcem si spravyt nabijacku

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Tohle mi připomíná návod typu "Našel jsem na chodníku knoflík - tak jsem si k němu ušil kabát."
Podívej se na výstupní napětí originální síťové nabíječky a podle toho udělej katalogové zapojení se stabilizátorem LM317.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

EKKAR píše:Podívej se na
výstupní napětí originální síťové
nabíječky a podle toho udělej
katalogové zapojení se
stabilizátorem LM317.
To bude teplíčko :) Co spíš použít
nějaký simple switcher třeba
LM2575?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#4 Příspěvek od jopo166 »

nasiel som jednu na mobilmanii kde je stabilizator a 2 kondiky len sa mi zda nejak malo suciastok

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

ÁÁÁ, slečna Spínaná se ozvala. Ano, Andreo, je to možnost - ale protože jsem měl tu pochybnou čest si takových nabíječek několik vyzkoušet - a prosím jak neoriginální příslušenství kupované v kamenném krámě, tak origo značkový kus prodávaný přímo zastoupením NOKIA, vracím se rád ke staré dobré lineární - jednak mobil je nabit za 2 hodiny, takže toho tepla z nabíječky mnoho není, druhak pokud není spínaná nabíječka opravdu dobře stíněná (a takovou jsem nikdy neviděl - všecky byly jen v plastovém výlisku), ruší mi rádio i při poslechu CD - prostě mají enormní rušivé vyzařování, které se protlouklo i přes kovový stínicí plášť autorádia. Možná to prolezlo přes panel (tatranku jde blbě stínit...), ale bylo to slyšet... A rádio také žádný sh.it - Panasonic 1405, sice Made by China, ale jen tak nějaký zdroj rušení mu nevadí - ty nabíječky ano. Možná je to i tím, že nabíječka při provozu ze zásuvky zapalovače je v těsné blízkosti panelu rádia, čert ví. Nijak blíž jsem to nezkoumal a vrátil se k lineární nabíječce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

Chválím snahu si to vyrobit, ale zvaž možnost to hotové koupit - vejdeš se do 50.-Kč, za tu cenu to nepostavíš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ta nabijacka stoji tak 10€, takze by som to nestaval. Nehovoriac o tom, ze odkial zozenies napajaci konektor, co ide do mobilu.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od TomasX »

Škoda, že jsi tak daleko - poslal bych ti jednu originál.
Takhle by tě stála pošta víc než výroba vlastní. :cry:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#9 Příspěvek od galjo »

jopo166 píše:nasiel som jednu na mobilmanii kde je stabilizator a 2 kondiky len sa mi zda nejak malo suciastok
Neboj.. čím jednoduchšia , tým lepšia.. a ja mám odtialto hotovú.. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=169& ... icle=24891

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#10 Příspěvek od ace_ventura »

Přikláněl bych se k step-down měniči s MC34063A. Dá se vypájet z kdejaké staré desky (mám tu 2 mb na PII a tam jsou taky), a tlumivku třeba z atx zdroje. Vše viz.: http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/index.shtml

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#11 Příspěvek od jopo166 »

napadlo ma to nakolko mam z belkina snuru ktora sedi do zapalovaca aj do telefona.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

Dovolím si jemně zapátrat ve vlastních zkušenostech a podotknout, že nabíečka na NOKII se musí chovat jako ZDROJ PROUDU!!! Stabilizátor ve většině případů způsobí pouze hlášku "Nenabíjím". Je zajímavé si mezi nabíječku a telefon zapojit ampérmetr(ručkový) a sledovat co se děje při začátku nabíjení. Telefon si pokaždé nabíječku testuje a pokud zjistí stabilizované napětí (viz. USB port) ukončí nabíjení.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Mě se Nokie z USB normálně nabíjí :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Možná zdroj s omezeným proudem, rozhodně ne zdroj proudu - ty běžné nabijáky jsou trafíčko a 4 diody nebo obyčejný spínák s omezením proudu zpětnou vazbou ze sériového odporu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od breta1 »

EKKAR píše:Možná zdroj s omezeným proudem, rozhodně ne zdroj proudu - ty běžné nabijáky jsou trafíčko a 4 diody nebo obyčejný spínák s omezením proudu zpětnou vazbou ze sériového odporu.
Dal jsem si tu práci, a nakreslil schema orïginál nabíječky NOKIA ACP-12E 5,7V/800mA (potřeboval jsem ji upravit na 3,9V).
Je to opravdu napěťový zdroj s proudovým omezením. Proudové omezení se dělá snímáním napětí v mínusové větvi na odporu J9 (3 paralelní odpory 2,7 O), které se přes 390O vede přímo na bázi přechodu B-E tranzistoru BC547 a ten ovládá přímo optron pro regulaci.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“