Vybitá baterie u feldy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Ty dveřní spínače se používají i jako čidla zavření/otevření dveří pro alarm - pokud nemáš dostatečně dovřené dveře, alarm to signalizuje. Proto jsou u samého konce dveří - aby díky nim alarm "zabral" už při minimálním pohybu dveřmi.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Už je baterka nabitá, jen nevím jak dlouho to vydrží, jestli jí to moc neublížilo Rolling Eyes
Pokud je ta baterka zánovní,tak si myslím,že to nebude takové strašné.Jiné by bylo,kdyby měla některý článék slabší.To pak by mohl ten vadný článek nadobro odejít do věčných lovišť,tak jako mně.Mi ve felicii také ukončila život jedna batérie,tak mi bratranec dal jednu svoji,která však měla slabší jeden článek.Řekl mi,že ji mám vybít přez žárovku a znova nabít doplna.No stalo se to,že baterku jsem doplna už nenabil,jelikož ten slabší článek odešel úplně,tak jsem musel koupit novou.Ono se ale doporučuje,pokud se batérie dlouho nepoužívá,vybít a znova nabít doplna.No ta bratrancova byla už moc stará.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

EKKAR píše:Ty dveřní spínače se používají i jako čidla zavření/otevření dveří pro alarm - pokud nemáš dostatečně dovřené dveře, alarm to signalizuje. Proto jsou u samého konce dveří - aby díky nim alarm "zabral" už při minimálním pohybu dveřmi.
Hm, já alarm nemám, stejně je to na prd a ukradnou to i sním. Mám jen zamykání řadící páky a dávám na volant tu tyč. Ale to nedovření a svícení je také na prd. Budu si muset na to zatím dávat větší pozor, nebo se na to jít občas podívat.

To: otakarv, ta baterka je celkem nová, asi rok, tak to doufám přežije, ale není to pro ní dobré. Nebyla úplně mrtvá, na nabíječku ten zbytek napětí stačil aby zapnula. Nuž, budu se modlit, aby to ještě chvíli se mnou vydržela :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Bernard »

otakarv píše:.....Jiné by bylo,kdyby měla některý článék slabší.To pak by mohl ten vadný článek nadobro odejít do věčných lovišť,.....
Staří praktici kdysi dokázali zkratovat ten vadný článek a ono to pak ještě nějaký čas startovalo i nabíjelo. Člověk aspoň stačil objet Mototechny a sehnat novou baterku. S tím by se asi dnešní elektronika nevyrovnala. :?:

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PvvS »

I vyrovnala, ale dnesni baterky neni jak prozkratovat. To uz nejsou cerny dehtovy clanky, kde byly spojky na povrchu, jenom zality.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od otakarv »

PvvS píše:I vyrovnala, ale dnesni baterky neni jak prozkratovat. To uz nejsou cerny dehtovy clanky, kde byly spojky na povrchu, jenom zality.
To je právě to,co dnes nejde.Dříve při těch "černých"se dal vyměnit i vadný článek,v nejhorším překlemovat ten zkratovaný.Ono to vybití by mělo být jen po určité napětí a opětovně nabít.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“