MSI P35 Neo-Fi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Ona ho podporovat bude, jen je problém s verzí BIOSu. Jak jsem koukal, potřebuješ BIOS nejmíň 1.7, ale raděj vyšší. Jak ho tam ale dostat, když nenaběhne, to je problém. Jedině jinej procesor, kterej deska umí.
Tohle je neserióznost prodejců. Když zákazník objednává desku a chce procesor, který běží až od určité verze BIOSu, měl by tam prodejce nahrát poslední dostupnou verzi. To je ovšem pro některé neřešitelný problém, raděj asi řeší reklamace a přicházejí o zákazníky. :evil:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Jak jsi přišel na to, že ten cpu ta deska podporuje ? Je to spíše dotaz na ten odkaz, kde to píšou. Podpora ještě neznamená, že to musí fungovat. Jak psal hafca, tak hledej problém hlavně u sebe. Deska nemohla (v BIOSu) znát ten procesor, ale je na něj nachystaná. Ty sis měl při koupi desky u prodejce ověřit, jestli bude přímo s tímto cpu normálně pracovat. Každý slušný prodejce ti řekne buď nevím nebo ano, ale s upgradem BIOSu. Stačilo se o tom zmínit při nákupu a určitě by ti doporučili desku s vyšší verzí, případně i od jiného výrobce. Takže mrkni na web k výrobci na upgrade BIOSu a bude to jasné - prodejce by ti to měl udělat sám povinně, ale ne na počkání (např. do druhého dne) nebo desku vyměnit za novějši verzi.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#18 Příspěvek od dj_Paul »

já teda používám desky Asus a Gigabyte,ojediněle Foxconn.Už hodněkrát se mi stalo že deska neznala instalovaný procesor.VŽDY se ale rozběhla,sice protestovala že nezná ID procesoru a normálně fungovala,včetně instalu WIN ještě před uppgradem biosu.Opět sepřesvečuju že MSI nee

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

Tak to platilo pøed léty,

MSI už je dávno OCfreendly a spolehlivostí vysoko

mám už 2 roky P35-NEO FIR, stejný pcb jako platinumka

jedu na ní první E2180 na 3,4GHz, teï E5200 na 4Ghz

První biosy mìli problém s pamìtìma , ale to je už 2 roky opraveno v biosech

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#20 Příspěvek od paveltl »

Potíž je že dneska jsou vìtšinou jen prodejci, kteøí problematice vùbec neruzumí. Takže je ani nenapadne že to co si zákazník objednal nebude spolupracovat.

Dùležité je pak jak pøistupují k problému. Seriozní firma má technika který pak problém prozkoumá a vyøeší tøeba pøehráním firmware nebo doporuèením výmìny za jiný model. Pokud jej však nemají tak prostì jen dodají nový díl. Bohužel ten je vìtšinou ze stejné série, takže problém se nevyøeší. Nebo pošlou desku na reklamaci jinam, kde ji ovìøí s jiným procesorem a zas nikdo nic nevyøeší.

Je zajímavé že jsem stavìl dva podobné PC - První s 8500 + P35 Neo FI šel bez problému a za mìsíc druhý se stejnou deskou a 8400 zkolaboval. Zøejmì se sem pozdìji dostala nìjaká zatoulaná várka desek.

Takže tahle deska s tím procesorem funguje, jen je tvùj obchodník neseriozní.

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#21 Příspěvek od mifa »

Desku jsem vyreklamoval a dostal tu samou s tím, že je to nová várka, ale stejná chyba, takže jdu do jiný desky. V dnešní době si člověk musí pročítat recenze. Ke všemu jsem chtěl mít na vánoce nový PC a zatím měsíc řeším reklamace, nejlepší si počítač nechat složit a je to bez starostí, je to celý v záruce a člověk nemusí jednotlivé díly vracet. Procesorem a pamnětma to není.
Zatím a dám vědět.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od workhard »

Kámoš koupil v Makru složenej a doma ho ani nespustil,takže je to asi jedno :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

On ale myslel složenej odborníkem a ne makrofilama :lol:

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#24 Příspěvek od mifa »

Zdravím,
Tak PC mám doma, mám tam desku od ASUS P5QL mothrboard a jede, jak vítr. Děkuji všem za radu.
S pozdravem
MiFa

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#25 Příspěvek od Ralph »

Ja používám jenom desky od MSI jsou výborné a vubec se nekazí.Asus ten je tak poruchový a Gigabyte je na tom uplně stejně to jsou takové šmejdy že zadarmo jsou drahé.Doporučuji všem tady desky od Msi.Jsou rychlé a komunikují se všemi komponenty.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

No vidíš a já zase na ASUS nedám dopustit. Zatím s ním mám jen dobré zkušenosti na rozdíl od jiných značek. Asi je to i trochu o štěstí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#27 Příspěvek od xxxe »

Ralph píše:Ja používám jenom desky od MSI jsou výborné a vubec se nekazí.Asus ten je tak poruchový a Gigabyte je na tom uplně stejně to jsou takové šmejdy že zadarmo jsou drahé.Doporučuji všem tady desky od Msi.Jsou rychlé a komunikují se všemi komponenty.
To si děláš ( ! ) s MSI ne?Co já jsem měl tak nafouknutý elka ještě v záruce!Pak reklamace a za čas odešla dokonale.MSI už mě nepáchne do baráku.Gigabite stejnej šmejd a nafukujou se tam elyty.Mám Asus A7V8X je vyrobená 09/10/2004 ke všemu mám i nataktováno 1700+ na 2200+ a jede asi 12h denně.Zatím bez závady.Jediný co mě na ní se*re je to že musím instalovat sata driver z diskety když instaluju win.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“