Tesla HC16 nastavení vyèistìní seøízení

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

Tesla HC16 nastavení vyèistìní seøízení

#1 Příspěvek od Nitro »

Dobry den všem
Dostal se mi do ruky Tesla Dominant 1039A v nìmž je osazeno zmínìné gramochassis. nemá nìkdo dokumentaci a nebo alespon dobré rady pro nastavení vyèistìní seøizení

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

dokumentace je na radiohistoria.sk
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Nitro »

scháním, dokumentaci ke gramochhasis samotnému ale dìkuji

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Jo ono toho tam moc neni, myslel jsem ze toho tam bude vic. Tak to se omlouvam :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

spirki

#5 Příspěvek od spirki »

zdravím, mám šasi HC16, vymenil som na nich starú prenosku VM2103 za LC91 . Teraz mám problém s nastavením prítlaku. Mám k tomu taký plastový obd¾žnik so šípkami v strede a stupnicou s vyznaèenímmi mN na jednej strane. Typujem že ten špicatý výstupok sa má polži￾ na miesto kde sa ramienko otáèa a koniec závažia sa nastaví pod¾a stupnice na požadovaný prítlak (15-20mN bohužia¾ na stupnici je minimum 20mN). Neviem èi je to ale správny postup, lebo zvuk je oproti starej prenoske o poznanie èistejší a výšky tak nesyèia ale stredobasy sa mi zdajú strašne nevýrazné. Pri vyššom prítlaku je to lepšie lale zase sa bojím aby som nepoškodil platne alebo ihlu. Potreboval by som teda poradi￾ èi som ten prítlak nastavil dobre alebo je na to nejaký iný postup ?
Přílohy
CIMG1555.jpg
(36.14 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Není to správný postup - polož váhu špičatým výstupkem dolů na talíř a hrot polož na značku s vyznačením požadované svislé síly. Když to hrot stlačí dolů, je těžký. Povyšroubuj závaží dozadu a polož hrot znovu.
Neseřizuj závaží, dokud hrot leží na té váze, vždycky ho zvedni, posuň závaží a zkus to znovu. To je pro hrot bezpečnější.
Zjisti si, o kolik pootočíš závažím při změně svislé síly z 25mN na 20mN. O stejný kus pak budeš potřebovat na 15mN.
Ale s tím odlehčením to nepřeháněj - příliš malá svislá síla může způsobit poškození desek, pokud není raménko opravdu dobře vyřešené, hlavně z hlediska tlumení. Protože hrot pak v drážce vaklá a naráží na boky drážky, místo, aby po nich jen klouzal. Drž se raději těch 20mN.
Přílohy
vaha_prenosky.jpg
Asi takto
(10.52 KiB) Staženo 91 x

spirki

#7 Příspěvek od spirki »

paráda, vïaka hill. radšj to nechám na 20mN kôli tým stredobasom, ktoré sa mi stále zdajú nevýrazné ale asi to tak má by￾ ... každopádne vïaka za návod

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Nevyrovnanou charakteristiku může způsobovat i to, že k přenosce VM2103 se připojoval na vstupu předzesilovače paralelně kondík 470pF.
Rezonance toho kondíku s ekvivalentní (tedy nikoli celkovou) indukčností přenosky se využívá k vyrovnání charakteristiky na nejvyšších kmitočtech.
Přečti si návod k té nové přenosce: jestli je tam uvedená výrazně menší doporučená kapacita na vstupu předzesilovače, znamená to, že ti ten kondík, co je na vstupu, posunul rezonanci výrazně níž, tam, kde to zdůraznění výšek už můžeš slyšet.
Zkontroluj to a kondíky v obou kanálech vyměň za hodnoty doporučené pro tuto přenosku.

spirki

#9 Příspěvek od spirki »

uf...tak to už je na mòa trochu ve¾a. ešte dokážem popájkova￾ nejaké káble a tak ale inak som v týchto veciach úplný lempl ... okrem toho k tej orenoske nie je žiadny návod iba ako zapoji￾ kábliky ... a inak gramec mám napojený na zosi¾ovaè ZETAWATT 1420 ak by ti to pomohlo ...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

To nic neřeší, ten zesilovač musí být univerzální pro mnoho přenosek.
Jen ty doporučené kapacity jsou pro každý typ přenosky jiné.
U Dominanta nejspíš stejně žádné nebudou.

Když už jsme u toho, tak se taky zeptám, protože jsem někam uložil příbalové letáky k přenoskám tak pečlivě, že nejsou k nalezení. Je tu někdo, kdo zná doporučené kapacity k těmto přenoskám (pokud je výrobce uváděl)?
- AT91/LC91
- Nagaoka JT411
- Shure M44-7
- JVC Z4S

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#11 Příspěvek od DKL »

AT91 má v papírech 100-200 pF.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Je to sice JVC Z1 nicméně TTD mohou být podobné, bez záruky:
Type: moving magnet
Stylus: Shibata with DT-Z1 0.15mm square diamond tip
Output: more than 4.0mV
Channel balance: less than 2.0dB
Channel separation: more than 25dB
Impedance: 2.4 kohms
DC resistance: 510 ohms
Load: 47 to 100 kohms
Tracking force: 1.7g
Frequency response: 10 to 50,000Hz
Weight: 5.5g
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Tak jsem to objevil na kopii charakteristiky ze zařízení Brüel&Kjaer, přenoska byla měřená s paralelní kapacitou 100pF. Vzhledem k tomu, že JVC Z4S používá kuželový hrot, je určená ke snímání kmitočtů nejvýše do 25kHz. Víc by ani fyzikálně hrot nezvládal projet.
Je to v článku o resuscitaci gramofonu na našich stránkách, jen jsem si toho drobného údajíčku nějak nevšiml.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“