Canon PowerShot 3,2MPx

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirane
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2008, 01:00

Canon PowerShot 3,2MPx

#1 Příspěvek od mirane »

Mám trable s foťákem. Při focení najednou byly při náhledech na snímky na nich pruhy a snímky byly černobílé. Ale při režimu focení to na displeji je v pořádku. Zkusil jsem laborovat. Obrázek na displeji je v pořádku. Vyfotím a snímek je černobílý s širokými pruhy. Vyfotím znovu a snímek je barevný šedý s pruhy. Po dalším focení se snímek probarví, vyjasní, ale pruhy nezmizí. Po stažení do PC je to stejné. S pruhy. Při videosekvenci je obrázek čistý. Zkusil jsem formátovat kartu, koupit nové baterky, rozebral jsem to a domačkal všechny konektory, ale pořád je to stejné. Nevíte někdo, co s tím může být???

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nie je to odchadzajuce CCD, ako sa to tu uz riesilo? Najdes tam aj link na web Canonu.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#3 Příspěvek od mikollar »

ja som mal podobny problem video OK , na LCD ok ulozena foktka bola mozajka. Este som to mal v zaruke asi tyzden tak som to dal do servisu a tam povedali ze to boli len zle kontakty ale kde to uz neviem a ci to bola pravda

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

Vadné CCD se projeví i na displeji,nedá se udělat fotka.. Měl jsem to opravili to zdarma.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

já bych skusil pročistit kontakty ve slotu pro kartu,popřípadě je napružit

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#6 Příspěvek od LOYZA »

Mám jich tu několik a všechny jsou stejně vadné! CCD. Jen vzácně je to jiná závada. Projeví se to pruhy v obraze a pak do fialova a nebo je to černé, tedy na displeji není nic. Jo a kdyby to bylo kartou, tak to nahlásí eror a nějaké číslo.Taky si neumím představit jaké kontakty "napružit" když je to na CF-ky! Tedy pokud si dobře pamatuji.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#7 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, náhodou mám na opravu ten samý fotoaparát, na displeji je obraz barevný, ale tak divně rozmazaný, nedávno na něj prý ještě platilo poklepání, ale teď už to na něj neplatí,takže asi ta sama závada, co zde popisujete.Měl jsem ho rozebraný, na nic jsem ale nepřišel.Takže pryč sním.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Také potvrzuji vadný čip CCD. Foťák zdarma opraví servis (v Praze) i po záruce. V mém případě to byl PS A85. Ty "vadné kontakty" pocházejí z termínu "vadné spoje na čipu" a to je trochu jiné "napružování".
Opravu nelze opakovat (alespoň ne zdarma), protože oprava neřeší příčiny závady (zřejmě nevhodné materiály).
Navštiv české stránky Canonu, je tam o tom pojednání. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“