odsávačka cínu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

odsávačka cínu

#1 Příspěvek od konosuke »

kde se to vůbec dneska dá koupit ? demontuji na díly vrak AV receiceru Sherwood pro-logic VR 503 CR vybraného z kontejneru na sídlišti. taky mě napadlo vyrobit doma, home-made jako dříve. běžná (plastová) lékařská injekční stříkačka cca 20ml (z popelnice u polikliniky) silikonový sací hrot, dovnitř vložit ocelovou pružinku, aretační pojistku...co, bastlíři ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od riker »

Já používám od AV elektronik http://www.avelektronik.cz/katalog_deta ... talog=2899 a naprostá spokojenost. A za tu cenu, no nekup to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Kupuju to různě, jen ty ceny mě se.rou, protože co jednou stojí 150,-, o týden později a o 50km dál vidím za 75,-. Jinak nejjednodušší odsávačka je gumový balónek z drogérie ("irigátor"), používaný k nejrůznější intimní hygieně a do něj vsazený špaček tužky s odvrtanou tuhou - sice to v balónku chrastí, ale funguje to překvapivě dobře...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Pouzivam plastovu zelenu Pro'sKit z GME. Uz mam druhu. Ta prva sa dost skoro rozlomila, ale zalepil som ju a este par rokov vydrzala. Tato druha (DP-366C) ma trochu inu konstrukciu, lepsie odsava, zatial sa nic nezlomilo a existuju k nej nahradne hroty.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Ja jsem trochu zainvestoval do teto. Po trose tuneni je perfektni. Casem mi sice vystrelila ven, zjistil jsem, ze se rozpadla segerovka, co drzi pistek uvnitr. Tak jsem navrtal tu tycku na sroubek M3, zajistil ji perovou podlozkou a od te doby perfektni. Semtam ji namaznu silikonovym olejem a je to. Saci vykon ma naprosto perfektni.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Plastové odsávačky jsou na ho*vno. Pořádná odsávačka by měla být kovová, s teflonovým hrotem a s dvojitým těsněním pístu. A je třeba ji čistit a mazat olejem aby se tak nezalepovala.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 23 led 2009, 20:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od kevin_mitnick »

Uz par let pouzivam na hrubsi praci tuto a naprosta spokojenost...

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=730-087

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Killroy píše:Plastové odsávačky jsou na ho*vno. Pořádná odsávačka by měla být kovová, s teflonovým hrotem a s dvojitým těsněním pístu. A je třeba ji čistit a mazat olejem aby se tak nezalepovala.

Killroy
Ta moje ma sice plastovy telo, ale hrot je z teflonu a dvojity tesneni pistu ma taky. Ten plast je ale celkem tvrdej a teplu odolnej, nevim co je to zac.
Přílohy
pro-desold.jpg
(12.08 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ta plastova ma tiez teflonovy hrot. Piest tesni vyborne. Ta prva bola horsia, hlavne po rozlomeni uz uplne netesnila :D

Ale na celodenne pouzivanie by to chcelo asi kovovu, ja to pouzivam maximalne parkrat za tyzden.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Tu na obrázku sice neznám (vypadá slušně), ale jinak mě zatím šla každá plastovka časem do pr*dele. Při denním používání se většinou brzo někde něco ulomilo. Proto jsem zastáncem kovového provedení.

Killroy

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

rnbw píše:Ta plastova ma tiez teflonovy hrot. Piest tesni vyborne. Ta prva bola horsia, hlavne po rozlomeni uz uplne netesnila :D

Ale na celodenne pouzivanie by to chcelo asi kovovu, ja to pouzivam maximalne parkrat za tyzden.
Tak tak, já ji mám v práci taky a nedám na ni dopustit. Už mám také druhou, u první odešel asi po 3 letech ten bajonet uprostřed, ale to dostávala pořádně zabrat. Když se na hrot nasadí kousek tlusté silikonové hadičky, tak saje jak dojítko s -4 atm :wink: Doma mám už asi 12 let tu profesionálku co zmínil riker.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#12 Příspěvek od ivan116 »

kevin_mitnick píše:Uz par let pouzivam na hrubsi praci tuto a naprosta spokojenost...

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=730-087
Aj ja použivam tuto odsavačku.Na bežne použivanie mam už cca 15 rokov hlinikovu odsavačku vyrobenu šikovným sustružníkom na ktorej menim len teflonovú bužírku a funguje bezchybne.Pred dvoma rokmy som kúpil nejaku pištolovú menbránovú odsavačku pri ktorej sa my už dva krat prepalilo topne teleso ,tak teraz leží nepoužívana v regali.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Klasika byla z Aero Vodochody, o trochu modernizovanější je na http://www.tipa.eu/cz/produkt/06530001-odsavacka-cinu/

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#14 Příspěvek od ivan116 »

Crifodo píše:Klasika byla z Aero Vodochody, o trochu modernizovanější je na http://www.tipa.eu/cz/produkt/06530001-odsavacka-cinu/
Aj taku som jednu "zodral".

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#15 Příspěvek od kaja4 »

Já používám již několik let od EZK.Spokojenost sama.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“