TV OTF 448

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

TV OTF 448

#1 Příspěvek od pauly55 »

moje babička má tuto TV už strašně dlouho a celou dobu jela bezproblémů.
Jenom ted posledni pul roku rikala ze ji ta TV hrozně vrčí.že jednou slyší takové lupnutí v TV,A při přepínání programů to taky lupne.(ale taky ne vzdycky).

měl jsem otevřenou,nejdřív jsme ji očistili od prachu.Pak jsem ji zapnul ale poslechem jsem zjistil že vrčí vychylovačky,nez nějak moc,ale taky ne uplně normalne.A babicka rikala ze se to vrčení zesiluje, a někdy že se to nedá poslouchat vubec.

Tv jinak normalne funguje.jediné co jsem zatím dělal,je že jsem propájel část desky na studené spoje.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

že by uvolněné závity na vychylovačkách? :wink:

Uživatelský avatar
goliasinek
Příspěvky: 69
Registrován: 25 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od goliasinek »

masar píše:že by uvolněné závity na vychylovačkách? :wink:


a co se s tím dá dělat prosím?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Snad něčím impregnovat. Neměl jsem tu čest setkat se s takovou závadou. :wink:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

masar píše:že by uvolněné závity na vychylovačkách? :wink:
Dosti častá vada, hlavně u OTF. Někdy pomůže vypodložit. Nejlépe vyměnit VC za jiné z podobné obrazovky ze SD. Ale to asi sám nezvládne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Pokud je v tom Rožnovská obrazovka (velký předpoklad, že je) bývá často popraskaný zalévací tmel okolo V.C. - uvidíš praskliny. Také už mohou části toho tmelu i odpadávat. Praskliny něčím zalét - řídký dentakryl, epoxy apod.. Já jsem to opravoval zalitím sec. lepidlem UNIVERZUM + plnivo!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od pauly55 »

jezevec píše:
masar píše:že by uvolněné závity na vychylovačkách? :wink:
Dosti častá vada, hlavně u OTF. Někdy pomůže vypodložit. Nejlépe vyměnit VC za jiné z podobné obrazovky ze SD. Ale to asi sám nezvládne.

vyměnit vychylovačky bych možná zvládnul,ale to bych musel sundat i ty ostřící kroužky a ty bych sam potom uz urcite nenastavil.Aspon teda u ČB TV jsem vychylovačky měnil,ale ty ostřící kroužky.to bych asi nezvládnul.Mám tady vychylovačky z TV ORAVA 55CM,a OTF 469.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Tak pokud jsou to pro tebe ostřící kroužky, tak to máš pravdu. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Ať tě ani nenapadá použít "naprosto jiné V.C." !!! (tj. z úplně jiného TVP). To si můžeš dovolit jen pro zkoušku (na pár sec.), když máš při opravě podezření na vadné V.C. :!: (A to není tvůj případ - ty je nemáš "elektricky" vadné !!).
Pokud budou mít "náhr. V.C." naprosto jiné parametry (L a R - toho vinutí!) - tak si koleduješ přinejmenším o "odrovnání VN-trafa" - stejně bys asi nebyl schopen seřídit "geometrie" :!: A že jsou pro tebe ty kroužky ostřící :D , tak bys s nimi ty konvergence opravdu sám neseřídil :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od pauly55 »

kokun píše:Ať tě ani nenapadá použít "naprosto jiné V.C." !!! (tj. z úplně jiného TVP). To si můžeš dovolit jen pro zkoušku (na pár sec.), když máš při opravě podezření na vadné V.C. :!: (A to není tvůj případ - ty je nemáš "elektricky" vadné !!).
Pokud budou mít "náhr. V.C." naprosto jiné parametry (L a R - toho vinutí!) - tak si koleduješ přinejmenším o "odrovnání VN-trafa" - stejně bys asi nebyl schopen seřídit "geometrie" :!: A že jsou pro tebe ty kroužky ostřící :D , tak bys s nimi ty konvergence opravdu sám neseřídil :!:
Tak se omlouvám za ten můj název.Já nevím jak se jim říká.Omlouvám se.takže mi nezbývá nic jiného než to zkusi nějak zalít.říkáte teda nějakým epoxidem?Mslíte tím zalít to vinutí?radši se ptám

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od zajemce »

Už jsem tady o tom jednou psal.Ve více případech jsem se setkal s tím,že to vrčení způsobovaly ferity.Doporučuji třeba hadičkou jako naslouchátkem zjistit z které strany vychyl.to jde a indetifikovat.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

Ještě jsi ani neřekl, mám to popraskané (i "vysypané" !?), nemám to popraskané a už bys to "něčím" zaléval. Uvědom si, že když to zaliješ třeba tím epoxem, tak už to nikdy "neodliješ" :D - i když zase tak velkou škodu by jsi asi neudělal :D (Přeci, když něco chci udělat, tak bych předem měl vědět co - a ne jen dělat něco "bezhlavě", co ti kdo nakuká).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pauly55
Příspěvky: 52
Registrován: 09 pro 2008, 01:00

#13 Příspěvek od pauly55 »

kokun píše:Ještě jsi ani neřekl, mám to popraskané (i "vysypané" !?), nemám to popraskané a už bys to "něčím" zaléval. Uvědom si, že když to zaliješ třeba tím epoxem, tak už to nikdy "neodliješ" :D - i když zase tak velkou škodu by jsi asi neudělal :D (Přeci, když něco chci udělat, tak bych předem měl vědět co - a ne jen dělat něco "bezhlavě", co ti kdo nakuká).
máš(te) pravdu,ale já se těd řídínm každou radou,protože je to TV babičky a a chci aby ji fungovala normálně sla,protože jí na té TV záleží.Já vím jen to když jsem tu TV dostával pryč od prachu (vysavačem),tak když jsem se dostal k vychylovačkám,tak to odsalo kousek takové bílé hmoty (nevím co to je).A zvuk to dělá pořád stejný.Já neříkám,že v TV jsem nějaký odborník,
.To vůbec ne.Jen chci babičce udělat radost,že ji bude fungovat to,na co je zvykla.A vychylovačky jsem za svůj život nikdy neřešil,ani tak že byly (ELEKTRICKY) nefunkčni an jinak,proto se obracím na zkušenější.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od masar »

Není v tvých možnostech cívky sundávat z hrdla obrazovky, už bys je nedokázal vrátit. Proto jediné, o co se můžeš pokusit je, přesně identifikovat zdroj (místo) vzniku rušivého zvuku (jak popsal zajemce) a pak zvážit možnosti fixace( pomocí různých mechanických testů za provozu, např. klínky, rozpěrky atd.) tak, aby nedošlo k uvolnění vychylovací jednotky. Celá operace může být dost choulostivá a náročná i na volbu materiálu k fixaci. Epoxidovým pryskyřicím bych se raději vyhnul a volil houževnaté, ale méně tvrdé pojivo zvláště pro kontakt se sklem.
Pokud se to nepodaří, zůstává tak stále možnost nechat to opravit nebo vyměnit odborníkem. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Takže je ten tmel po obvodě popraskaný (když ti ho kousek při vyssávání vlítl do vysavače). Tzn., že už ty V.C. nejsou takový "kompakt" - jak by měly být :!: Tím pádem jsou uvolněná feritová jádra a za provozu vydávají ten "pazvuk" (kmitáním o sebe!!).

Udělej to, co ti radil zájemce - vezmi bužírku, "strč si ji do ucha" a volným koncem "odposlechni" odkud pazvuk vychází (samozřejmě za provozu - a dbej na bezpečnost - ne, že ti na nos "střelí VN" :wink: ).
Zvuk by měl vycházet z levé, či pravé strany - tam, co jsou ty ferity spojeny "pružnými sponkami"!! Pazvuk ale může vyvolat i "drnčení" uvolněné vinutí - ferit (jak tu už bylo rovněž řečeno). Ten "popraskaný tmel" tomu nasvědčuje!
V každém případě, pomocí "bužírky" bys měl najít tu příčinu a zalepit (tj. znovu vytvořit kompakt) :!: :!:

Edit: Částečně mně s radami předešel už masar :D. A můžeš zvolit třeba Chemopren, Lukosil (silikon. tmel), nebo něco podobného - el. nevodivého!!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“