Renovacia BM215

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#61 Příspěvek od Sendyx »

Tak to vypadá, že je v háji něco z těch bočníků.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od zdenoeddie »

no trochu som preskumal schemu a asi vymenim vsetky odpory co su na tej liste pod tym kombinacnym polom,len neviem na ake su zatazenie (TESLA WK68101)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#63 Příspěvek od Sendyx »

Tak snad vyměnit ty špatné, ne ? Navíc jde o to, že jsou dost přesné.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od vombat »

Bezhlavě něco měnit se zpravidla nevyplácí.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od zdenoeddie »

no pomenim tie co sa mi budu zdat podozrive,a samozrejme vsetky premeram (len nech uz to ide :? )
zatial dakujem za rady,o vysledkoch budem informovat

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#66 Příspěvek od marshal »

nedávno jsem zde na upload dával servisní nastavení. Třeba ti to pomůže v případných problémech
[url=http://upload.ebastlirna.cz]BM215A.pdf[/url

zdenoeddie666

#67 Příspěvek od zdenoeddie666 »

jj to mam uz stiahnute,zatial som este nic nerobil,nemam cas momentalne ale dik :wink:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od zdenoeddie »

Dnes som sa trochu pohral, snazil som sa pomenit tie dratove odpory oznacene ako R20 az R25, ale niektore sa mi rozsypali pod rukami :( takze ich hodnoty som len tipoval podla velkosti tych ktore sa mi zmerat podarilo. Nevie prosim niekto ake velke maju byt? Su na tej DPS rovno pod meradlom, su pri nich dalsie 3 rezistory take cierne tiez nieco WK..... , 38k7, M227, M533 .
Ked nastavim nejake Ua a Ia a zapojim elektronku, konkretne EZ81, tak mi na vsetkych rozsahoch Ua a Ia vyleti rucicka az za stupnicu a ostane zaseknuta, cize je na tom meradle velke napatie (alebo prud, neiem co presne meria), robi to na "Vakuum" "Ia" a aj "S". Nevie niekto kde je chyba, podla mna to suvisi s tymi dratovymi odpormi. Dakujem

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#69 Příspěvek od caven »

nevím jestli si to dobře pamatuji, ale diody by se neměli měřit v poloze S, pokud si tedy dobže pamatuji...

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od Oldradio »

caven píše:nevím jestli si to dobře pamatuji, ale diody by se neměli měřit v poloze S, pokud si tedy dobže pamatuji...
Ale nic se nestane, ručka by neměla změnit údaj, jelikož se při měření strmosti mění předpětí na mřížce a tu jaksi diody nemívají :P

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#71 Příspěvek od Sendyx »

Jestli máš vadné bočníky a měříš, tak si rychle sháněj nové měřidlo :smash:

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#72 Příspěvek od caven »

Oldradio píše:
caven píše:nevím jestli si to dobře pamatuji, ale diody by se neměli měřit v poloze S, pokud si tedy dobže pamatuji...
Ale nic se nestane, ručka by neměla změnit údaj, jelikož se při měření strmosti mění předpětí na mřížce a tu jaksi diody nemívají :P

:D nevím raději jsem to nezkoušel ;) Ale i když to víš že by se s tím nemělo nic stát tak to raději zkoušet nebudu, ale myslím že v návodu je napsáno že se změní asi o 1V Ug

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od zdenoeddie »

Sendyx píše:Jestli máš vadné bočníky a měříš, tak si rychle sháněj nové měřidlo :smash:
No najprv to nemeralo vobec, a po vymene to aspon nieco robi :cry: Ale keby niekto bol tak dobry a mi zmeral tie odpory, tak by som to pomenil, asi 3 sa mi rozsypali, a 3 som rozmotal a po castiach meral, takze ono ani ten odpor nemusi byt dobry ktory som nameral. Meradlo je v poriadku, kontrola siete mi funguje dobre, to sa mi podarilo rozbehat este minule.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#74 Příspěvek od vladom »

Zdravím. Myslím že tento problém patří do tohoto vlákna, ikdyž vláken na BM215 je tu víc. V sobotu se mi dostal do rukou měřič BM215A jehož vlastníkem je švagr. Protože nic neměřil, tak jsem se ujal opravy. Po otevření jsem zjistil, že usměrňovací elektronka je už nahrazena KY705 a selén 1mA přerušený. Selén jsem nahradil 4xGA204 a už ukazuje napětí sítě. Na proudových rozsazích byl přerušený rezistor 2k ten jsem nahradil 2x1k v sérii. Teď už ukazuje i proud, měřil jsem AZ11 a podle karty to bylo v tolerančním poli. Závada je, že neměří žhavící vlákno, stále ukazuje na červený puntík a je jedno jestli je vlákno dobré anebo přerušené a vlastně vůbec neměří zkraty. Poradí mi někdo prosím?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#75 Příspěvek od Sendyx »

Takže bude třeba projít vše kolem přepínačů.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“