problém s DU20

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

problém s DU20

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím,
najde se někdo kdo ještě ví něco o tomto měřáku ?
(můj problém je v tom, že nejsem schopen jej vyhodit) V poslední době se občas přestane fungovat tlumení systému. Většinou to nastane po přepnutí rozsahu. Vyčistil jsem kontakty, bez výsledku.
Nemáte někdo schema ? nebo radu ?
dík

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

DU20 už dneska nemám, ale nějak matně se pamatuju, že měl systém uložený na skleněných vkláknech (?) a že to bylo dost citlivé na otřesy. Tumení se dělalo snad závitem nakrátko.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Schéma jsem dal na upload.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#4 Příspěvek od marshal »

Crifodo píše:DU20 už dneska nemám, ale nějak matně se pamatuju, že měl systém uložený na skleněných vkláknech (?) a že to bylo dost citlivé na otřesy. Tumení se dělalo snad závitem nakrátko.
taky jsem si myslel že tlumení dělá hliníková kostřička systému která je vlastně závit nakrátko. Ale teď nevím co si o tom myslet.
Navíc když se kmitání ustálí, je údaj měřáku OK což asi vylučuje že by něco bylo s obvodem kolem systému. Jsem z toho jelen. Ztáhl jsem si schema z uploaudu, (dík za něj) a zkusím to kolem proměřit.
O

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

nevím, já se nepovažuju za odborníka přes analogové měřáky :roll:
nemůže být ta hliníková kostřička zoxidovaná takže závit na krátko se chvílema nekoná? zkus tam závit nakrátko přidat z mědi
nemyslel jsem, že to choulostivé uložení způsobuje ztrátu tlumení, jen prostě že vím, že s tím stačilo trochu křápnout a bylo po měření.
Se ztrátou tlumení jsem se setkal i u pozdějšího PU500, ale neřešil jsem to...

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#6 Příspěvek od marshal »

korozi bych vyloučil, kdyz prohlídnu systém lupou, je to naprosto čisté jak z fabriky. Měřák nebyl nikdy vystaven vlhku (panelák) a mám jej cca 35 let a moc toho nenaměřil. Byl cejchován v Metře protekčně a měl jsem ho jako etalon.(Teď už pochopitelně ne!)
Přidávat na systém závit si netroufám..

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

tak to nevím, nic mě už nenapadá. Snad jen že zesláblo pole permanentního magnetu, ale to by se neprojevoval občas:)
zkus mailnout do metry blansko, třeba ti tam ještě nějaká starší hodná paní ze servisu poradí:)))
http://www.metra.cz/article.asp?nArticl ... nguageID=1

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#8 Příspěvek od marshal »

díky, zkusím to ale nespíš řeknou :pošlete to, za kkč vám to opravíme. :cry:

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“